Ana sayfa Bursa Bursa Merkez Gezilecek Yerler: Bursa Gezi Rehberi

Bursa Merkez Gezilecek Yerler: Bursa Gezi Rehberi

7495
2

İçerik

Bursa Merkez Gezilecek Yerler: Bursa’da Merkeze Yakın Doğa ve Tarihi Gezilecek Yerler

Bursa merkez gezilecek yerler ile ilgili tarihi ve doğası ile gerçekten sayfalar dolusu içerik üretebiliriz. Fakat bu bölümde sizlere Bursa‘da haftasonu gidilebilecek yerler kapsamında doğa ve tarihi noktaların bulunduğu ve sadece mutlaka görmeniz gerektiğini düşündüğümüz yerleri yazacağız.

Bursa Gezi Rehberi

Bursa gezi rehberimizde Bursa Ulucami, Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Kozahan ve Hanlar Bölgesi, Irgandı Köprüsü, Tophane Parkı, Emirsultan Cami, Muradiye Külliyesi, Yıldırım Bayezid Külliyesi, Hacivat Karagöz Anıtı ve Hacivat Karagöz Müzesi gibi Bursa merkez gezilecek yerler var.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler, Bursa gezi rehberi, Bursa merkezde gezilecek görülecek yerler muradiye külliyesiBursa merkez gezilecek yerler – Muradiye Külliyesi

Ayrıca Cumalıkızık Köyü, İnkaya Çınarı, Misi Köyü, Saitabat Şelalesi, Derekızık Köyü ve Küreklidere Şelalesi gibi yine merkeze yakın Bursa Gezilecek Yerler Doğa kaçış noktalarını listeledik.

Eğer Bursa’da hafta sonu gezilecek doğal yerler ile ilgili bilgi almak isterseniz detaylı yazımızı okumak için linke tıklayın.

1- BURSA ULUCAMİ

Bursa merkez gezilecek yerler arasında ilk sırada olan Ulu Cami Osmanlının vizyonunu ortaya koyan bir eserdir. Ulu Cami ile Bursa artık resmen bir Osmanlı şehri olmuştur.

Banisi Yıldırım Bayezid olan Ulucami inşaatında Hacivat ve Karagöz’de çalışmıştır. Namlarını da Ulucami inşaatı sırasında kazandıkları rivayet edilir. Süleyman Çelebi Mevlid-i Şerifi burada yazmıştır. Burası bir okuldur, hocaların dersler okuttuğu tespit edilmiştir. Önemli bir kütüphanedir, hat sanatları ile de önemli bir sanat merkezidir. İslam dini açısından 5 önemli mabetten biridir.

Ulucami Bursa merkez gezilecek yerler arasında Bursa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Manevi şehrin kalbi Ulucami hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler UlucamiiUlucami

2- BURSA CUMALIKIZIK KÖYÜ

Bursa merkez gezilecek yerler arasında diğer önemli nokta Cumalıkızık Köyü’dür.

Cumalıkızık Köyü; Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştırmış ve son yıllarda tüm dünyada da tanınan bir yer haline gelmiştir. Köy doğal kaynaklar ve kültürel varlıklar açısında çok zengindir. Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan köyde evlerin 180′i halen kullanılıyor. Bazılarında ise koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşıyor.

Cumalıkızık Köyünde tam bir köy havası alacaksınız. O eski ahşap evler, rengarenk çiçekler, temiz hava, taş döşeli sokaklar, ormanlık alan, dere kenarında piknik keyfi ve köylülerin açmış oldukları gözleme yada yemek yerleri gibi bir çok alternatif bulunuyor. Köy meydanında ve ara sokaklarda tezgahlarda satış yapan köylü teyzelerden yumurta, köy ekmeği, reçel, salça, tarhana ve el yapımı hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yine dünyanın en dar sokağı Cin aralığından geçebilirsiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Cumalıkızık KöyüBursa Cumalıkızık Köyü

Kısacası tarihin derinliklerinde kaybolmak, ciğerlerinizi temiz hava ve huzurla doldurmak, biraz doğal ve sağlıklı ürünler yemek isterseniz Cumalıkızık Köyünü sizlere kesinlikle tavsiye ederiz. Cumalıkızık hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Cumalıkızık köyünün en yukarısında, köy camisinin karşısında yer alan Cumalıkızık köy kahvesinde veya Cumalıkızık evlerinde sedir üzerinde kömürde demlenen çayından mutlaka için! Çünkü Cumalıkızık Köyünde Çaysız Sohbet, Aysız Geceye Benzer.

3- YEŞİL KÜLLİYESİ: YEŞİL CAMİ VE YEŞİL TÜRBE

Yeşil Külliye, 1419 yılında Sultan Çelebi Mehmed tarafından yaptırılmış ve Bursa Yeşil semtine ismini vermiştir. Bursa merkez gezilecek yerler arasında cami, türbe, medrese, hamam ve imaretten oluşan Yeşil Külliyesi tüm ihtişamıyla Bursa’nın en önemli eserlerinden kabul edilir. Yeşil Türbe ve Yeşil Cami Bursa’da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği, aynı zamanda da hayran kaldığı Bursa Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda yer buluyor.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Yeşil CamiiBursa Yeşil Cami

Yeşil Türbe; Yıldırım Bayezid’in oğlu Çelebi Mehmed tarafından yaptırılmış aynı zamanda Çelebi Mehmed’in türbesidir. Türbe sekiz köşeli, dıştan yüksek kasnağı ve sivri kubbesi ile karakteristik bir mimaridir. Mihrapçıkları, ayakkabılıkları, kapı üzerindeki skalaktitleri, dilimli kubbesi, kitabesi, çeşitli renk ve motiflerdeki çiniler ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Çiniler kabartma ve sır tekniğinin en güzel örneklerindendir. Yeşil Külliye Bursa gezilecek görülecek yerler arasında çok önemli bir yere sahiptir.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Yeşil TürbeBursa Yeşil Türbe

4- BURSA KOZAHAN VE HANLAR BÖLGESİ

Bursa’da Ulu Cami ile Orhan Cami arasında bulunan Koza Han 1491’de II. Bayezid tarafından yaptırılmıştır.

Koza Han eskiden ipek böceği kozalarının satışının yapıldığı bir yer olması sebebiyle kozalardan elde edilen ipek kumaşlar Bursa’nın tekstil merkezi olmasında en önemli role sahiptir. İki katlı Koza Han’ın içinde geniş, dikdörtgen bir avlunun çevresinde 95 oda, tam ortasında küçük bir mescit ve altında bir şadırvan vardır. Bursa merkez gezilecek yerler içinde önemli yere sahip Kozahan’da odalar artık mağaza halini almış ve ipek ürünleri satan kaliteli dükkanlarla doludur.

Koza Han halen Bursa ekonomisine ipekçilik alanında katkılarını sürdürmektedir. Üst katında yanı sıra alt katta da kafeteryalar mevcuttur. Hem ziyaret, hem ticaret hem de dinlenmek için Bursa gezilecek yerler arasında vazgeçilmezdir.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler KozahanBursa Kozahan

Bursa’da haftasonu gidilebilecek yerler arasında Kozahan’ı görmek, meşe ağaçlarının gölgesinde enfes çayından içmek önemli bir yer tutar. Kozahan ile ilgili detaylı yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Kozahan dışında Bursa’da gezilecek görülecek yerler arasında irili ufaklı hanların bulunduğu Hanlar Bölgesi’de alternatif rotalardandır. Bursa Hanlar Bölgesi’nde yer alan diğer hanlar Emir Han, Eski İpek Han, Pirinç Han, Geyve Han, Fidan Han, Kapan Han, Tuz Pazarı Han, Kütahya Çukur Han, Eskişehir Han, Balibey Hanı, Galle Pazarı Hanı, Abulyond (Apolyont) Hanı, Kubbeli Han, Bedesten, Uzun Çarşı ve Kapalı Çarşı’dır.

5- IRGANDI KÖPRÜSÜ

Nitelik açısından dünya üzerinde yer alan arastalı dört köprüden (İtalya: Ponte Vecchio, Ponte Rialto, Bulgaristan: Osma Köprüsü, Türkiye: Irgandı Köprüsü) birisi de Bursa Irgandı Köprüsü‘dür.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Irgandı KöprüsüBursa Irgandı Köprüsü

Irgandı Köprüsünde hat, ebru, tezhip, minyatür, sedefkârlık, ahşap oymacılığı, nakkaşlık, geleneksel Türk el sanatları, Bursa bıçağı ve metal işleme sanatı, Bursa – İznik yöresi çiniciliği, Bursa dağ yöresi kültürü, Bursa‘ya özgü damak tadıyla sunulan mantı, sepet ve köfüncülük, Bursa üzerine oldukça değerli araştırmaların yer aldığı Bursa kitaplarının satış ve teşhirinin yapıldığı mekanlar vardır.

Bursa Gezilecek Yerler arasında özellikle Bursa merkez gezilecek yerler içinde Irgandı Köprüsü kesinlikle atlanmaması gereken bir noktadır.

Irgandı Köprüsü ile ilgili daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

6- BURSA TOPHANE PARKI (OSMANGAZİ VE ORHANGAZİ TÜRBELERİ, SAAT KULESİ, SÜMBÜLLÜ BAHÇE KONAĞI VE PANAROMİK BURSA MANZARASI)

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Tophane parkı Bursa saat kulesiBursa Saat Kulesi ve Tophane Parkı

Bursa Tophane Parkı Osmanlı şehri Bursa’ya tepeden bakan konumu ile en özel yerlerdendir. Tophane Parkında yer alan Osmangazi Türbesi, Orhangazi Türbesi ve Bursa Saat kulesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Bursa’nın en can alıcı ve panoramik manzarasını sadece burada seyretme imkanınız var. Bursa merkez gezilecek yerler listemizin özel mekanlarından Tophane Parkı içinize ferahlık verecektir. Tophane Parkında yer alan restoran ve çay bahçelerinde asırlık çınar ağaçlarının gölgesinde bir şeyler içmek ve dinlenmek iyi bir fırsat.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Osmangazi Orhangazi TürbesiBursa Osmangazi ve Orhangazi Türbesi Tophane Parkı

Sümbüllü Bahçe Konağı’da hemen Tophane Parkı’nın ana girişinin bir alt sokağında yer alan restore edilmiş tarihi bir konaktır. Tophane Parkı’nda yer alan Bursa silüeti, Ulucami ve hanlar bölgesi manzarası buradan şahane izlenebiliyor. Aynı zamanda güzel bir restoran ve cafe olarak hizmet veren Sümbüllü Bahçe Konağı yeme içme noktasında da isteklerinize cevap verebiliyor.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Sümbüllü Bahçe KonağıBursa Sümbüllübahçe Konağı

7- TARİHİ İNKAYA ÇINARI

İnkaya Çınarı; 18,2 metre gövde genişliği, 600 yıllık yaşı ile Osmanlı ile yaşıt Türkiye’nin en büyük ağacıdır. Bursa Çekirge’den gidilebilen İnkaya Çınarı Uludağ yolu üzerindeki İnkaya köyünde yer alıyor. Dünyaca ünlü İnkaya Çınarı 13 kola sahip ve 35 metre boyundadır. Dallarının kalınlığı 3-4 metreyi bulan İnkaya Çınarı 9.2 metrelik çevresiyle aynı zamanda Türkiye’nin en yaşlı ağaçlarından biridir.

İnkaya Çınarı gölgesinde yemek yiyebilir veya organik köy kahvaltısı yapabilirsiniz. İnkaya Çınarında yer alan köy pazarından reçel, peynir, sebze, meyve, tarhana ve el işi hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Bursa Gezilecek Yerler Doğa olarak İnkaya Çınarı dışında Halkalı ve Dudaklı Çınarı, her yıl içinde leyleklerin yuva yaptığı Kiremitçi Çınarı gezilebilir. Bu çınarlarda yine Osmanlı ile yaşıt Bursa çınarları’dır.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler İnkaya Doğu ÇınarıBursa Merkez Gezilecek Yerler – Tarihi İnkaya Doğu Çınarı

8- MİSİ KÖYÜ

Bursa’ya yakın gezilecek yerler doğa konusunda size diğer tavsiyem Misi Köyü yada bugünkü adı ile Gümüştepe Mahallesidir. Nilüfer İlçesine bağlı Misi Köyü Bursa’ya yaklaşık 12 km. uzaklıkta yer alıyor. Geçmişi 2000 yıl öncesine dayanan ve Uludağ’ın batı yamaçlarında kurulmuş Misi Köyü’nde sizleri yemyeşil ormanlar, şırıl şırıl akan Nilüfer deresi ve restore edilmiş rengarenk evler karşılayacak.

Köy ve ahşap evleri 1989 yılında kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış. Misi Köyü’nün üzüm bağlarından çıkan misket üzümü ile yapılan şarapları ve ipekçilik eskiden çok ünlüymüş.

Meyve ağaçları, kavak ağaçları, çınar ağaçları ve sınırsız yeşilliğiyle dinlendiren Misi Köyü, Bursa’da piknikçilerin uğrak yerlerindendir. Misi Köyü’nün içinden geçen Nilüfer Çayı çevresinde hizmet veren çay bahçeleri ve restoranlarda yemek yemek, kahvaltı yapmak gayet keyifli oluyor. Yine Misi Köyü’ne kadar gelmişken 8 km. mesafede Dağyenice Köyünde yer alan Dağyenice Göletini de görebilirsiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Misi KöyüBursa Misi Köyü

9- SAİTABAT ŞELALESİ

Saitabat Şelalesi Bursa’ya 12 km. uzaklıkta Kestel ilçesine bağlı Saitabat Köyü’de yer alıyor. Uludağ eteklerindeki şelalenin kaynağını yine Uludağ’dan gelen kaynak suları oluşturuyor.

Bursa’ya yakın gezilecek yerler doğa konusunda Saitabat Şelalesi asırlık çınar ağaçları ve yemyeşil doğası ile sizi tatmin edecektir.

Saitabat Şelalesi; Bursa’da odun ateşinde, kiremitte tereyağı ile pişirilen alabalıklarıyla meşhurdur. Çevresinde bol bol piknik alanı yer alan şelalede yeme içme konusunda alternatif et mangal lokantaları, köylü kadınların işlettiği kahvaltı ve yemek yerleri bulunuyor.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Saitabat ŞelalesiBursa Merkez Gezilecek Yerler – Saitabat Şelalesi

10- DEREKIZIK KÖYÜ

Derekızık Köyü; Saitabat Köyü’ne gelmeden aynı yol üzerinde yeşillikler içinde yer alan Bursa’nın 5 kızık köyünden biridir. Hatta içinde Cumalıkızık Köyü’nünde yer aldığı Kızık Köyleri arasında en yeşil ve orman köyü özelliğini koruyan tek köydür.

Derekızık köyü’nde, yeşillikler arasında, Saidabad Şelalesi’nden coşup gelen suların kenarında insana hem huzur hem de neşe veren bir kahvaltı yapabilirsiniz. Restoran tavsiyemiz kesinlikle Babaçınar olacaktır.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Derekızık BabaçınarBursa Derekızık Köyü Babaçınar

11- KÜREKLİDERE ŞELALESİ VE BURSA KENT ORMANI

Küreklidere Şelalesi bir çok Bursalının bile bilmediği Bursa Gezilecek Yerler arasında gizli bir vaha gibidir.

Derekızık Köyü’nü geçtikten sonra Saitabat Şelalesi’ne 1 km. kala Ören Mahallesine dönülmelidir. Uludağ yamaçlarına tırmanan 2.5 kilometre uzunluğundaki toprak yol sonunda sizi Kürekli Şelalesi’nin görülebildiği bir seyir terası, çeşme ve banklar karşılayacaktır.

Türkiye’nin en büyük ve en geniş Kent Ormanı olma özelliğine sahip Bursa Kent Ormanını da bu vesileyle gezmenizi öneririz. Bursa Kent Ormanında piknik ve oyun alanları, dereden akan suyun döndürdüğü küçük bir değirmen, kaya bahçeleri, ahşap seyir kuleleri yanından ve köprüden geçerek 2 kilometre sonra Küreklidere Şelalesine ulaşabiliyorsunuz.

Bursa şehir merkezine yaklaşık 20 km. mesafede yer alan Kürekli Şelalesi kendisiyle aynı adı taşıyan Kürekli Kanyonu boyunca akıyor. İrili ufaklı bir çok şelalenin yer aldığı Kürekli Kanyonundan Kürekli şelalesi yaklaşık 80 metre yükseklikten dökülüyor. Küreklidere Şelalesinde yer alan Alabalık tesisinde alabalık yiyebilirsiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Küreklidere ŞelalesiBursa Merkez Gezilecek Yerler – Küreklidere Şelalesi

12- EMİRSULTAN CAMİ VE KÜLLİYESİ

Emir Sultan Cami ve Külliyesi; 15.yüzyılda Sultan Mehmed Çelebi’nin hükümdarlığı sırasında Semerkand’dan Bursa’ya göç eden ve peygamber soyundan büyük islam alimi Emir Kilal Hazretleri adına yaptırılmıştır. Emirsultan Hz. aynı zamanda Yıldırım Bayezid’in kızı Hundi Fatma Hatun ile evlidir.

Bursa gezilecek yerler arasında en önemli mimari eserlerden biri olan Cami ve Külliye Türkiye’de Eyüp Sultan Türbesinden sonra en çok ziyaret edilen dini yapıdır. Bursa merkez gezilecek yerler arasında ise Ulucami’den sonra en önemli dini mabetttir.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Emirsultan CamiiBursa Emirsultan Cami ve Külliyesi

13- MURADİYE KÜLLİYESİ

Muradiye Külliyesi, Sultan II. Murad tarafından 1425-1426 yılları arasında ve Bursa’da Osmanlı sultanları tarafından yaptırılmış son külliyedir. Dolayısıyla Bursa gezilecek yerler arasında çok önemli bir yere sahiptir. Cami, medrese, hamam, darüşşifa ve türbeden oluşan Muradiye Külliyesi’ne Fatih Sultan Mehmed, II. Bayezid ve Kanuni Sultan Süleyman dönemlerinde ek türbeler yaptırılmıştır.

Bursa merkez gezilecek yerler içinde yer alan Muradiye Külliyesi sizlere rüya ve gerçeği, ölüm ile hayatı, hüzün ve huzuru bir arada yaşatabilecek nadir yerlerdendir. Bahçesinde yer alan asırlık ağaçların gölgesinde, havuzun şırıltısı eşliğinde ve çiçekler arasında ruhen dinleneceksiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Muradiye KülliyesiBursa Gezilecek Yerler – Muradiye Külliyesi

14- YILDIRIM BAYEZİD KÜLLİYESİ

Yıldırım Külliyesi, Yıldırım Bayezid tarafından 1390’lı yıllarda yaptırılmıştır. Cami, medrese, imaret, darüşşifa, mektep, hamam ve türbeden oluşan külliye Bursa merkez gezilecek yerler listesinde yer buluyor. Ancak günümüzde cami, hamam, medrese, darüşşifa ve türbe ayakta kalabilmiştir.

Yıldırım Bayezid Cami: Bursa kemerinin ilk kullanıldığı ve “Ters T” planlı camilerin en özgün olanıdır.

Yıldırım Bayezid Medresesi: Önü kapalı ilk medresedir. 20 odanın yer aldığı medrese bahçesinde bir mermer şadırvan yer alıyor. Medrese günümüzde halen dispanser olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Yıldırım Bayezid KülliyesiBursa Yıldırım Bayezid Cami ve Külliyesi

Yıldırım Darüşşifası: Osmanlı devletinin ilk hastanesi olarak kabul ediliyor. 14. yüzyıl yapısı olan Darüşşifa 2001 yılından bu yana göz hastanesi olarak hizmet veriyor.

Yıldırım Bayezid Türbesi: Türbe 1406 yılında Yıldırım Bayezid’in oğlu Emir Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Türbe, önündeki revakıyla, kendinden sonra yapılan revaklı Osmanlı Türbelerinin öncüsüdür.

Döneminin ilklerine sahip Yıldırım Külliyesi Bursa Gezilecek Yerler listelerinize mutlaka eklemenizi öneriyoruz.

15- KARAGÖZ VE HACİVAT ANITI VE KARAGÖZ HACİVAT MÜZESİ

Karagöz ve Hacivat Anıtı, Bursa merkez Çekirge caddesi üzerinde parkın içinde bulunduğu için Bursa merkez gezilecek yerler listemizdedir.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Karagöz ve Hacivat anıtıBursa Merkez Gezilecek Yerler – Karagöz ve Hacivat Anıtı

Geleneksel gölge oyunu Hacivat ve Karagöz’ün baş kahramanları ile bu görsel şölenin perdedeki yaratıcılarından kabul edilen Şeyh Küşteri’nin sembolik mezarları bu anıtın hemen arka tarafında yer alıyor.

Hacivat ve Karagöz’ün gerçekten yaşayıp yaşamadığı, yaşadıysa nerede nasıl yaşadığı kesin olarak bilinmemektedir. Anıtın tam karşısında Hacivat ve Karagöz ile ilgili çok kapsamlı ücretsiz bir müze yer alıyor. Bursa gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler Karagöz Hacivat müzesiBursa Merkez Gezilecek Yerler – Karagöz ve Hacivat Müzesi – Karagöz Evi


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gezmekten yorulduk hazır gelmişken Bursa’da iskender nerede yenir diye soranları buraya, biz artık iskender yemekten bıktık Bursa’da pideli köfte nerede yenir diyenleri buraya, Koca Bursa’da başka yenilecek lezzet yok mu? diyenleri Bursa’da cantık nerede yenir ve Bursa’da tahanlı pide nerede yenir başlıklarına alabiliriz.

Bursa Merkez Gezilecek Yerler, Bursada ne yenir yeme içme kahvaltıBursa Merkez Gezilecek Yerler – Bursa’da nerede ne yenir – Bursa yeme içme rehberi

Gerçek bir gastronomi şehri olan Bursa’nın Yemekleri ve Bursa mutfağı ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Bursa’da ne yenir öğrenmek isteyenler linke tıklayarak Bursa yeme içme rehberimizi okuyabilirler.

Biz ne yiyeceğimize kendimiz karar vermek istiyoruz diyenleri ise ayrıntılı Bursa’da nerede ne yenir kategorimize alabiliriz.

Bursa gezi rehberi ve Bursa merkez gezilecek yerler hakkında yazdığımız bu detaylı yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın, Sevgiyle kalın.

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

2 YORUMLAR

  1. Cumalıkızık Köyüne ilk kez 15 yıl önce üniversiteye yeni başladığım zaman gitmiştim. yeni çevre, yeni arkadaşlar, piknik havası, eğlenceler, oyunlar, köyde gezinti, gözleme yapan sıcakkanlı hoş sohbet teyzeler, misafir sever köy ahalisi, kınalı kar dizisiyle yeni yeni meşhur olan, güzelliklerini yitirmemiş sevimli ve tarihi bir bursa köyüydü.

    • Ne kadar güzel özetlemişsiniz. Bursa merkez gezilecek yerler arasında önemli yere sahip Cumalıkızık Köyü emin olun hala aynı güzelliğini koruyor. Evet artık eskisinden çok daha fazla meşhur ve çok daha fazla kalabalık. Bursa gezilecek yerler listelerinin en başında yer tutuyor. Fakat gittiğinizde anılarınızı, heyecanlarınızı ve aldığınız huzuru bıraktığınız yerde yine aynı şekilde bulacaksınız. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Sevgiler,

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here