Gurme Blogları, Yeme İçme Siteleri ve Gezi Blogları (Kaynaklar)

Gurme Blogları, Yeme İçme Siteleri ve Gezi Blogları (Kaynaklar)

Gurme blogları ve yeme içme konusu bizce başlı başına bir ilgi alanıdır. Gezmeyi sevenler ve sık sık seyahate çıkanlar mutlaka gittikleri lokasyonlarda Ne Yenir, Nerede Yenir ve Nerede Ne Yenir gibi çoğaltılabilecek bir çok soruyu önce kendilerine daha sonra günümüzün en büyük başucu kaynağı olan arama motorlarına sorarlar.

Dolayısıyla fazla gezi yapan insanların keşfettiği mutlaka yeme içme blogları sık kullanılanlar listesinde yer alır. Daha önce hiç seyahate çıkmamış ve araştırma yapmamış kişiler ise varış noktalarına ulaşmadan önce internetin altını üstüne getirerek çeşitli taramalar mutlaka yapıyorlardır.

Bizim gibi gurme gezgin veya sırt çantalılar için herşeyi yerinde keşfetmek daha önemlidir ve uçak biletleri dışında hiç bir hazırlıkları da muhtemelen olmaz. Fakat belirli bir zaman zarfında seyahate çıkacak olanlar veya tatillerini bir hafta sonuna sıkıştırmak durumunda kalanlar için seyahat edecekleri şehir hakkında araştırma yapmak ve dolu dolu bir geziye yönelik herşeyi öncesinde planlamak zorundadırlar. Terminli bir seyahate herşeyi sıkıştırmak zor olduğu gibi bu konuda araştırma yapmakta oldukça yorucudur.

Gezi bütçesine uygun konaklama yapılacak oteller, ucuz uçak biletleri, yeme içme noktaları, gezilecek yerler, görülecek yerler, yapmadan dönme listeleri, vizeler ve mutlaka yenmesi gereken lezzetler öncesinde planlanırsa keyifli olur. Çünkü iyi bir tatil para ve zaman verimli kullanılırsa anlam kazanır. Tam bu noktada nerede ne arayacağımız ve hangi kaynaklardan bilgi almak amacıyla nereye bakacağımız önem kazanıyor. İlk başvuru kaynağımız elbette arama motorları olduğundan yeme içme blogları ve gezi blogları taramamızın en güvenilir ve en doyurucu bilgi veren siteler olması da çok mühim bir meseledir.

Sizlere faydalı olması ve internette bulunan binlerce blog arasında kaybolmadan aradığınız bilgilere kolayca ulaşabilmeniz amacıyla gurme blogları ve gezi blogları olmak üzere iki farklı kaynakça hazırladık. Bu kaynaklar sayesinde kolayca Nerede ne yenir?, Lezzet durakları, En iyi restoranlar, Gezi rehberi, Seyahat siteleri ve Gezilecek yerler hakkında doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Severek ve ilgiyle takip ettiğimiz, bilgiye ihtiyaç duyduğumuzda başıcı kaynağımız olan ve gezilerinizde mutlaka size faydalı olacağını düşündüğümüz en iyi gurme bloggerlar, en iyi yeme içme siteleri ve en iyi gezi bloglarını aşağıda sıralıyoruz.

Gurme blogları

En İyi Yeme içme Siteleri ve Gurme Blogları

(Sıralama alfabetiktir.)

Berrydewblog

Fahri Gediz

Gevrek and Ginger

Gezenti Anne

Gurmex

Tadında Seyahat

2 Tek 1 Çift

En İyi Gezi Blogları ve Seyahat Siteleri

(Sıralama alfabetiktir.)

Ayfer Onur Seyahatnamesi

Bir Hayalin Peşinde

Biz Evde Yokuz

Çok Gezen Adam

Gezibo

Gezimanya

Gezitta

Gürkan Genç

Keşfet TV

Kutu Balığı

Küçük Dünya

Rotasız Seyyah

Varuna Gezgin

Yolda Olmak

Gurmex

Gurmex; Ne Yenir, Yemek Nerede Yenir ve Gezilecek Yerler hakkında bilgiler veren Türkiye’nin en kapsamlı Yeme İçme endeksli gurme gezi sitesidir. Şuana kadar 30 ülke 10’larca şehirden gurme, yeme içme, mekan ve gezi deneyimlerimizi eğlenceli bir dille sizlerle paylaştık. Bizi özellikle sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorum [2]

    • Gurmex

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın