Ana sayfa Serbest Kürsü Gurme Blogları, Yeme İçme Siteleri ve Gezi Blogları (Kaynaklar)

Gurme Blogları, Yeme İçme Siteleri ve Gezi Blogları (Kaynaklar)

1806
2

Gurme Blogları, Yeme İçme Siteleri ve Gezi Blogları (Kaynaklar)

Gurme blogları ve yeme içme konusu bizce başlı başına bir ilgi alanıdır. Gezmeyi sevenler ve sık sık seyahate çıkanlar mutlaka gittikleri lokasyonlarda Ne Yenir, Nerede Yenir ve Nerede Ne Yenir gibi çoğaltılabilecek bir çok soruyu önce kendilerine daha sonra günümüzün en büyük başucu kaynağı olan arama motorlarına sorarlar.

Dolayısıyla fazla gezi yapan insanların keşfettiği mutlaka yeme içme blogları sık kullanılanlar listesinde yer alır. Daha önce hiç seyahate çıkmamış ve araştırma yapmamış kişiler ise varış noktalarına ulaşmadan önce internetin altını üstüne getirerek çeşitli taramalar mutlaka yapıyorlardır.

Bizim gibi gurme gezgin veya sırt çantalılar için herşeyi yerinde keşfetmek daha önemlidir ve uçak biletleri dışında hiç bir hazırlıkları da muhtemelen olmaz. Fakat belirli bir zaman zarfında seyahate çıkacak olanlar veya tatillerini bir hafta sonuna sıkıştırmak durumunda kalanlar için seyahat edecekleri şehir hakkında araştırma yapmak ve dolu dolu bir geziye yönelik herşeyi öncesinde planlamak zorundadırlar. Terminli bir seyahate herşeyi sıkıştırmak zor olduğu gibi bu konuda araştırma yapmakta oldukça yorucudur.

Gezi bütçesine uygun konaklama yapılacak oteller, ucuz uçak biletleri, yeme içme noktaları, gezilecek yerler, görülecek yerler, yapmadan dönme listeleri, vizeler ve mutlaka yenmesi gereken lezzetler öncesinde planlanırsa keyifli olur. Çünkü iyi bir tatil para ve zaman verimli kullanılırsa anlam kazanır. Tam bu noktada nerede ne arayacağımız ve hangi kaynaklardan bilgi almak amacıyla nereye bakacağımız önem kazanıyor. İlk başvuru kaynağımız elbette arama motorları olduğundan yeme içme blogları ve gezi blogları taramamızın en güvenilir ve en doyurucu bilgi veren siteler olması da çok mühim bir meseledir.

Sizlere faydalı olması ve internette bulunan binlerce blog arasında kaybolmadan aradığınız bilgilere kolayca ulaşabilmeniz amacıyla gurme blogları ve gezi blogları olmak üzere iki farklı kaynakça hazırladık. Bu kaynaklar sayesinde kolayca Nerede ne yenir?, Lezzet durakları, En iyi restoranlar, Gezi rehberi, Seyahat siteleri ve Gezilecek yerler hakkında doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Severek ve ilgiyle takip ettiğimiz, bilgiye ihtiyaç duyduğumuzda başıcı kaynağımız olan ve gezilerinizde mutlaka size faydalı olacağını düşündüğümüz en iyi gurme bloggerlar, en iyi yeme içme siteleri ve en iyi gezi bloglarını aşağıda sıralıyoruz.

Gurme blogları

En İyi Yeme içme Siteleri ve Gurme Blogları

(Sıralama alfabetiktir.)

Berrydewblog

Fahri Gediz

Gevrek and Ginger

Gurmex

Tadında Seyahat

En İyi Gezi Blogları ve Seyahat Siteleri

(Sıralama alfabetiktir.)

Ayfer Onur Seyahatnamesi

Bir Hayalin Peşinde

Biz Evde Yokuz

Çok Gezen Adam

Gezibo

Gezimanya

Gezitta

Gürkan Genç

Keşfet TV

Kutu Balığı

Küçük Dünya

Rotasız Seyyah

Varuna Gezgin

Yolda Olmak

Gurmex'i instagramda takip edin

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar, en iyi gezi ve yazı blogları yazınızda güncelleme yaparsanız sitemi de listede görmek beni sevindirir. Fırsatınız olursa sitemi inceleyebilirsiniz. aroundtogether com

    • Merhaba Emir, çok güzel bir blogun var, fakat içerik konusunda henüz daha çok yenisin. Sabır ve sebatla izlenimlerini kaleme alarak gezi blogunu min. 500 makaleye çıkarman gerekiyor. Listemizde yer alan gurme ve gezi blogları hem sosyal medya hesapları hemde trafikleri ile Türkiye’nin en iyi blogları arasında yer alıyor. Şuanda seni listeye ekleyemeyeceğimizi üzülerek ifade etmek isteriz. Sevgiler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here