Ana sayfa Gurme Gezi Rehberi Asya Gurme Gezi Rehberi: Asya’da Gezilecek Yerler

Asya Gurme Gezi Rehberi: Asya’da Gezilecek Yerler

1838
0

Asya Gurme Gezi Rehberi: Asya’da Gezilecek Yerler

Asya Yeme İçme FOTOĞRAF:SİNGAPUR YEMEKLERİ

Asya Gezi Rehberi kategorisini ülke ülke ayırdık. Her ülkenin altında o ülkeye bağlı şehirler ve yurt dışı gezilecek yerler listelenmiştir. Sayfamız seyahat önerileri ve gurme gezi yazıları ile Türkiye’nin en kapsamlı yeme içme endeksli seyahat rehberi kategorisidir.

Asya’da Gezilecek Yerler kategorimizde Asia ülkelerinin ve şehirlerinin yeme içme kültürleri ile lezzet trendlerini ele alıyoruz. Aynı zamanda o ülkelerin ve şehirlerin mutfağı ile yemekleri hakkında bilgiler verip yemek nerede yenir sorusunu cevaplandırıyoruz. Bir yandan da sizlere ülkelerin ve şehirlerin en iyi restoranları hakkında kısa ve öz açıklamalar veriyoruz.

Asya gurme rehberi

Türkiye’nin en detaylı yeme içme önerileri platformu olan sitemizde gezilecek yerler sizi boğmadan özet halde verilirken her bütçeye uygun pahalı veya ucuz yemek mekan bilgilerine daha fazla ağırlık verilmektedir.

Asya’da Ne Yenir kategorilerinin tamamında restoran incelemeleri, lezzet durakları, menü ve fiyat performans bilgilerini mutlaka paylaşmaya çalışıyoruz. Daha da önemlisi gıda güvenliğini dikkate alarak hijyen ve kalite konularında da yorumlarımızı yazıyoruz.

Asya’nın Gurme ve Gezi Rehberi yazılarında doğru ve nokta bilgiler veren sitemizden ne yenir içilir bilgilerine çok kolay ulaşabileceksiniz.

Asya gurme gezilecek yerler

Asya Yeme İçme ve Gezilecek Yerler

Dünya’dan ve Türkiye’den tüm deneyimlerimizin yer aldığı gurme rehberi makalelerinin tamamına karışık olarak göz atmak isterseniz, linke tıklayabilirsiniz. Ülkeler arasından seçim yapmak için aşağıdaki linkleri takip etmelisiniz.

Asya kıtası yeme içme rehberi

Asya Ülkeleri Hakkında Bilgi

Asya Kıtası, yüzölçüm ve nüfus bakımından Dünya’nın en büyük kıtasıdır. Kıta coğrafi özellikleri bakımından 6 bölgeye ayrılır. Bu bölgeler Kuzey, Güney, Batı, Doğu, Orta ve İç Asia olarak isimlendirilir. Asya’nın yaklaşık 44.580.000 km2’lik alanı ile dünya topraklarının neredeyse %30’unu kaplamaktadır.

Ayrıca Asia diğer kıtalara oranla daha yüksek bir kıtadır. Başta Everest Tepesi (8848 m.) olmak üzere Dünya’nın en yüksek dağları Asya’da yer alır. Yine Dünya’nın en derin çukuru ve en alçak yeri Lut Gölü Asya’dadır. Lut Gölü deniz seviyesinden 400 metre aşağıdadır. Asya’da Dünya üzerinde görülen tüm iklim çeşitleri görülmektedir.

Asya kıtası yemek haritası

Asya’nın nüfus bakımından da Dünya’nın en büyük kıtası olduğu söylenebilir. Asya’nın toplam nüfusu 4.463 milyar kişidir.

Asya’da, 48 egemen devlet, 6 Birleşmiş Milletler dışı devlet ve 6 bağımlı bölgeden oluşur. Asya’nın en büyük 3 ülkesi Rusya, Çin ve Hindistan’dır. Dünya’nın en büyük ülkesi olan Rusya toplam kıta yüzölçümünün 17.100.000 km2’lik yani %38.63’lük kısmını kaplamaktadır. Asya’nın en büyük ikinci ülkesi olan Çin 9.597.000 km2’lik, en büyük üçüncü ülkesi olan Hindistan ise 3.287.000 km2 alan kaplamaktadır.

Asya’nın en küçük 5 ülkesi ise Filistin, Brunei, Bahreyn, Singapur ve Maldivler’dir.

Asya yemekleri

Asya Kıtası Ülkeleri (Diğer)

Asya Kıtasında yer alan ülkeler aşağıdaki gibidir.

Afganistan
Azerbaycan
Bahreyn
Bagladeş
Bhutan
Birleşik Arap Emirlikleri
Brunei
Doğu Timor
Ermenistan
Filistin
Filipinler
Güney Kore
Gürcistan
Irak
İran
İsrail
Japonya
Kazakistan
Kıbrıs Rum Yönetimi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Kuveyt
Kuzey Kore
Laos
Lübnan
Malezya
Moğolistan
Myanmar
Nepal
Özbekistan
Pakistan
Suudi Arabistan
Sri Lanka
Suriye
Tacikistan
Tayland
Tayvan
Türkmenistan
Umman
Ürdün
Vietnam
Yemen

Asya gurme gezi rehberi listemizde şimdilik 10 ülke yer alıyor. Yeni ülkeler, yeni şehirler ve yepyeni yeme içme yerleri keşfettikçe listeyi güncelleyeceğiz.

Avrupa Gurme Rehberi için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here