Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir İpek Hanım 5 Büyük Şef

İpek Hanım 5 Büyük Şef

742
0

İpek Hanım 5 Büyük Şef Nişantaşı kahvaltı mekanları arasında beğendiğimiz yerlerden biridir. Öncelikle günümüzde sağlıklı beslenmek her ne kadar zor olsa da herkese İstanbul Şişli’den sağlıklı günler dileyelim.

İpek Hanım 5 Büyük Şef
Açık Büfe Kahvaltı

Şuanda maalesef bir kez olsun gerçek tavuk ve köy yumurtası yememiş, bir kez olsun gerçek domatesin, salatalığın ve kızarmış ekmeğin kokusunu duymamış, su katkısız, doğal ortamlarda otlamış hayvanlardan süt içmemiş nesillerin yetiştiği zamanları yaşıyoruz.

peynir büfesi İpek Hanım 5 Büyük Şef
Peynir Büfesi

Lezzet bir tarafa, bir gün kokuya da hasret kalacağımız kimin aklına gelirdi ki? Ekmeklerimiz eskiden el değerek üretilirdi, sağlıklıydı, lezzetliydi ve mis gibi kokardı. Çay da, domates de, portakal da nefaset doluydu. İpek Hanım 5 Büyük Şef ‘te olduğu gibi doğrudan inekten aldığımız sütün, bostandan aldığımız mısırın, ağaçtan topladığımız eriğin, odun ateşinde demlediğimiz çayın tadına doyum olmazdı.

Teşvikiye İpek Hanım 5 Büyük Şef
Tereyağ ve Bal

Gerçek peynirin tadını, yumurtanın lezzetini, kızarmış ekmek dilimleri üzerine sürdüğümüz hakiki kaymak/tereyağın keyfini ve kızarmış ekmeğin kokusunu bir hatırlamaya çalışın hele?

simit ve börek İpek Hanım Çiftliği
Ev yapımı Börekler

Eskiden öyle güzeldik ki organik kelimesi nedir bilmezdik. Yediğimiz sebze ve meyveden şüphe etmez, sağlıklı beslenme endişesi taşımazdık. Öyle güzeldik ki, ağzımızın tadı, sağlığımız, mutluluğumuz bozulmazdı hiç!

kahvaltı İpek Hanım 5 Büyük Şef

Neyse ki hala ümit var. Nişantaşı kahvaltı mekanları arasında mutluluğun ve sağlıklı beslenmenin keyfini sürebileceğiniz bir yerden bahsedeceğiz. Her ürünün geleneksel usullerle yetiştirildiği \ üretildiği “temiz” beslenme konseptinin İstanbul’daki en popüler noktalarından İpek Hanım 5 Büyük Şef ’teyiz.

İpek Hanım Çiftliği kahvaltı

Kim Bu 5 Büyük Şef?

Aydın Nazilli’deki İpek Hanım Çiftliğinde yetişen ürünler, 15 yıldır Nazillili kadınlar tarafından toplanıp lezzetli yiyecekler haline getiriliyor ve Teşvikiye’deki İpek Hanım 5 Büyük Şef dükkanında satışa sunuluyor. İpek Hanım 5 Büyük Şef, adını mutfakta yiyecekleri hazırlayan Ocaklı ve çevre köylerinden seçilmiş 5 Anadolu kadınından alıyor.

İpek Hanım Çiftliği Nişantaşı

Açık Büfe Kahvaltı

İpek Hanım 5 Büyük Şef ‘te cumartesi ve Pazar günleri servis edilen açık büfe kahvaltıda çeşit çeşit peynirler, eski kaşar, çift pişmiş keçi peyniri, özel imansız kaşarı, zeytinler, kokulu domates ve salatalık, gerçek tereyağı, bal, ev yapımı reçeller ile hepsine eşlik eden ekşi maya tam buğday köy ekmekleri ve el açması börekler var.

el yapımı cheesecake İpek Hanım 5 Büyük Şef
El Yapımı Cheesecake

Ayrıca çiftliklerinden Ocak kızartması ve sürpriz el yapımı cheesecakeler de menüye ekleniyor. Ekstra sipariş verilebilen menemen ve omletleri şiddetle tavsiye ederiz.

İpek Hanım 5 Büyük Şef

Ürünlerin güzelliği ve lezzetine yönetici Ece hanımın güler yüzü de eklenince İpek Hanım 5 Büyük Şef Nişantaşı en güzel kahvaltı yerleri arasında yerini almış ve tekrar tekrar gidilmek istenen bir mekan olmuş.

İpek Hanım 5 Büyük Şef Video

Burası sağlıklı beslenmek isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. Mutlaka uğrayın.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için tıklayın.

İpek Hanım 5 Büyük Şef Adres ve Telefon

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak No: 38/B Şişli / İstanbul
Telefon: 0212 232 66 67

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here