Ana sayfa Gurmex Plus Gurmex Plus: Gastronomik Derecelendirme Sistemi

Gurmex Plus: Gastronomik Derecelendirme Sistemi

853
0

Gurmex Plus Nedir?

Gurmex Plus; Türkiye’de hizmet veren restoranların Gurmex Yazarları tarafından değerlendirilmesi neticesinde yer verildiği bir kategori sistemidir.

Gurmex Plus gastronomik derecelendirme sistemi

Gurmex Yazarı Kimdir?

Yurt dışında ve yurt içinde aldığı eğitimleri ile kendisini ispatlamış, yurt içi ve yurt dışında sürekli gastronomi üzerine seyahatler gerçekleştiren, yeme içme camiasında tanınan ve gastronomi alanındaki kariyeri ile herkes tarafından kabul görmüş Gurmex.com yazarıdır.

Sitede biyografisi yer alır, fakat kimliği belirli ya da belirsiz olabilir. Lokantaları habersiz, plansız, tarafsız, maddi kaygı gütmeden, objektif bir değerlendirme yapmak için ziyaret eder. Hiçbir etki altında kalmadan objektif bir değerlendirme yaparak tüm restoranlara layık olduğu yıldızları verme konusunda aday gösterebilir. Ardından Gurmex derecelendirme komisyonu aday gösterilen mekanları oy birliği ile değerlendirerek “Gourmet Restaurant Guide 2020” etiketi ile ödüllendirir.

Rezervasyonları kendi adına yaptırmaz, kim olduğu da bilinmez. İsimsiz Gurmex Plus Yazarları kafasına estiği zamanlarda lokantaları ziyaret ederek işletmelerin istikrarını canlı tutmaya çalışır. Amacı tüketiciyi güncel bilgiler ışığında fazla para harcatmadan doğru lokantalara yönlendirmektir.

Kimliğini gizleyen Gurmex Yazarlarının profil resmi aşağıdaki gibidir. Tüm Gurmex Yazarları için linke tıklayın.

Gurmex Plus restoran değerlendirme ve puanlama sistemi

Lokanta Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Lokantalar temizlik, lezzet, servis/hizmet, atmosfer ve fiyat performans gibi kriterlere bağlı kalınarak tarafsız şekilde değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucunda Gurmex.com Plus kategorisinde yer alan restoran makalelerinin en alt kısmında uygun görülen değerlendirme özeti ve Gurmex Yıldızının karşılığı yer almaktadır.

Gurmex Yıldızı hakkında daha fazla bilgi için linke tıklayın.

Lokantamıza Davet Edebilir miyiz?

Gurmex Plus para ile yer alınabilecek bir gastronomik derecelendirme ve değerlendirme sistemi değildir.

Gurmex.com; Gurmex yazarlarının restoranlara, habersiz ve plansız ziyaretlerde yukarıda bahsi geçen 5 kritere göre puanlama yapması sonucunda bu kategoride yer vermektedir. Restoranlardan gelecek özel tadım davetleri değerlendirme dışındadır. Hiçbir etki altında kalmadan objektif bir değerlendirme yapılarak tüm restoranlara layık olduğu düşünülen puanlar ve yıldızlar verilmektedir.

Gurmex Plus Neyi Hedefliyor?

Asıl amacımız Türk Mutfağının geleceğini kendi etki alanımızda, gücümüzün yettiği kadar savunmak ve üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar taşımaktır. Tarafsız, maddi kaygı gütmeden, objektif bir değerlendirme yaparak insanları güncel bilgiler ışığında fazla para harcatmadan doğru restoranlara yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Farklı farklı özelliklere ve konseptlere sahip restoranları sadece estetik sunumları ve modern teknikleri ile değil her yönüyle inceliyoruz. Mekanları esnaf lokantası, pideci, dönerci gibi sınıflara ayırmadan hak ettikleri değeri verip Plus kategorimizde yayınlıyoruz.

Gurmex sticker

Gourmet Restaurant Guide 2020

Gurmex Plus kategorisinde yer alan ve değerlendirme neticesinde 3.5 puan ve üzeri derecelendirmeye sahip restoranları web site makalelerinin altında görebileceğiniz gibi Gurmex Yıldızı ile ödüllendiriyoruz.

Gurmex Yıldızı almayı hak eden mekanlara ise “Gourmet Restaurant Guide 2020” etiketlerini restoran girişlerine bizzat yapıştırıyoruz.

Gurmex etiketleri 1 yıl sürelidir ve her yıl restoranın sürdürülebilir başarısı yeni etiket ile ödüllendirilir.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here