Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Ciğerci Yusuf Çal

Ciğerci Yusuf Çal

1732
0

Ciğerci Yusuf Çal yazımızda Bursa‘da Diyarbakır ciğerinin en iyi adresi olan bir mekandan bahsedeceğiz. Bursa’da son zamanlarda adını ve lezzetini çok duyuran Ciğerci Yusuf Çal ciğer şişte bir duayen.

Ciğerci Yusuf Çal
Ciğerci Yusuf Çal Bursa

Burası aynı zamanda konsepti kebap şiş üzerine kurulmuş ve marka olma yolunda hızla ilerleyen bir müessese. Dolayısıyla Bursa’da ciğer nerede yenir diye soranlara cevabımız Yusuf Çal olacaktır.

Ciğer Şiş Bursa

Mezeler

Mekana ilk girdiğimizde bizi güler yüzlü çalışanlar karşılıyor. Henüz sipariş vermeden masamızı donatmaya başlıyorlar. Yeşillik, acılı ezme, patlıcan herse, acılı diyar salatası, kırmızı köz biberi ve bostana derken daha oturur oturmaz gözünüz doyuyor. Kendinizi mezelere fazla kaptırırsanız karnınızın da doyması muhtemel.

Bursa Ciğerci Yusuf Çal

Bostana Salatası

Bostana’yı bilmeyenler olabilir bana göre kebabın yanında en iyi giden mezelerden biridir kendisi. Soğan, domates, salatalık, sivri biber, vişne suyu, nar ekşisi, sumak ve pul biber ile hazırlanan şahane bir salata çeşidi.

Bostana Salatası
Bostana Salatası

Ciğer Şiş

Tabi daha sonrasında masaya o isminden bol bol söz ettiren ciğeri geliyor. Biz ciğer, Adana ve Urfa’dan oluşan ortaya karışık kebap söyledik. Acıyla aram pek iyi değil aslında ama Adana kebabının da çok iyi olduğunu daha önceleri defalarca duymuştum. Hatta Adanalı bir arkadaşımın yalancısıyım ondan aldığım duyuma göre Adana’da bile bu kadar iyisini yemediğini söylemişti. Adana’ya gidip daha önce hiç kebap yemediğim için bu konuda bir yorum yapmam doğru olmaz. Fakat Ciğerci Yusuf Çal Usta’da denediğimiz Adana kebabı gayet başarılı bulduk.

Bursa'da ciğer şiş

Kebabın baharatlarını Diyarbakır’dan getirdikleri değirmende yine oradan gelen biberler ile çekiyorlar. Mekan sahibi Yusuf Bey çok cömert ve kalender bir adam. Bu işi gerçekten tutkuyla yapıyor. Hatta kebapların sırrını kimseden saklamıyor ve isteyene tariflerini bile veriyor.

Tatlı olarak içi cevizli üzerinde Antep fıstığı olan Diyarbakır burma kadayıfı ve üzerinde AR-GE çalışması yapılarak özel geliştirdikleri künefesi var. Biz kapanışı Diyarbakır burma kadayıf ile yaptık. Gayet lezzetli ve tam kıvamındaydı. Bizden tam geçerli not aldı.

Diyarbakır Burma Kadayıf Bursa
Diyarbakır Burma Kadayıf

Ciğerci Yusuf Çal Usta

Ciğerci Yusuf Çal Usta gayet temiz ve şeffaf bir mutfağa sahip. İsteyen tüm müşteriler gönül rahatlığı ile mutfağı gezebiliyorlar. Hizmet kalitesi ve servis hızı gayet yüksek, çalışanların hepsi müşterilerle tek tek ilgileniyor.

Burada etler ve ciğer günlük olarak Balıkesir’den tedarik ediliyor. Etler usta ellerin maharetli dokunuşları ile zırhta çekilip kebaba dönüşüyor. Ciğerler ise özenle kesilip sinirleri ve damarları alındıktan sonra kuyruk yağı ile birlikte şişe diziliyor. Sonrasında mangalda köz ateş ile bütünleşiyor.

Ciğerci Yusuf Çal menü

Mekan sahibi Ciğerci Yusuf Çal vakit buldukça masaları tek tek ziyaret edip herkese hoş geldiniz demeyi asla ihmal etmiyor. Fiyat performans gayet iyi. Vedalaşma vaktimiz geldiğinde acaba bir daha ne zaman geliriz düşüncesi sarıyor bizi. Ağzımızda kalan enfes tat ve burnumuzda tüten ciğer kokuları ile Ciğerci Yusuf Çal’dan ayrılıyoruz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa Restoranları için linke tıklayın.

Ciğerci Yusuf Çal İletişim 

Adres: Meşhur Diyarbakır Ciğercisi, Yeni Pazar Sokak No: 6 Ata Bulvarı Nilüfer / Bursa
Telefon: 0224 242 21 16

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleKebapçı İskender
Sonraki makaleEsma Sultan Restaurant Cumalıkızık
blank
29 yaşındayım ve 25 senedir Bursa'da yaşıyorum. Lezzet avcısı olarak çıktığım bu yolda gezerek bitiremediğim Bursamızı Gurmex bünyesi altında karış karış keşfetmeye devam ediyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here