Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Paul’s Homemade Kadıköy

Paul’s Homemade Kadıköy

Paul’s Homemade Pasta & Lasagna İstanbul Kadıköy’de makarna ve lazanya yiyebileceğiniz iyi mekanlardan biridir.

Paul’s Homemade sık sık gittiğim ve çok keyif aldığım bir mekan. Aynı zamanda Kadıköy Moda’nın merkezinde bulunan Paul’s Homemade Pasta & Lasagna İstanbul’da hem lezzetli hem de her damak zevkine uygun lazanya ve makarnayı bulabileceğiniz özenli mekanlardan biridir.

Paul's Homemade Pasta & Lasagna

Mekana ismi verilen Paul aslında mekan sahibinin babası. Paul yurt dışında doğmuş büyümüş ve 35 yıllık restoran geçmişinin ardından Türkiye‘ye taşınmaya karar vermiş mutfağa gönül vermiş bir insan. Paul’un ölümüyle oğlu onun adı ile Moda’da Paul’s Homemade Pasta & Lasagna mekanını açıyor. Sadece ticari amaçlı açılmış sıradan restoranlardan güzel hikayesi ve kalitesiyle kesinlikle sıyrılıyor.

Parmesanlı Ekmek Dilimleri Paul's Homemade
Parmesanlı Ekmek Dilimleri

Lazanya

Lazanya ve makarna hamurunu kendileri yapıyorlar. Toplamda 20 çeşit lazanyaları bulunuyor, bu da Türkiye’deki bir İtalyan Mutfağı Restoranına göre çok iyi bir rakam. Vejetaryenseniz yine en az 5 farklı seçeneğiniz var. Pek çok yerde yiyemeyeceğiz kalamarlı, pastırmalı lazanya da 20 çeşit lazanya arasında yer alıyor.

Paul's Homemade Pasta & Lasagna
Lazanya

Paul’s Homemade, lazanyanızı seçtiğinizde size lazanya sosu için 2 farklı seçenek sunuyor. Beşamel sos ya da domates sos, aynı şekilde lazanyanıza peynir olarak parmesan ya da mozarella seçme imkanınız var. Lazanyanızı beklerken size iki farklı baharatlı sos eşliğinde parmesanlı ekmek dilimleri ikram ediyorlar.

Su, pek çok mekanın aksine mevsimine göre ılık ya da soğuk olarak ev tipi sürahi ile ücretsiz olarak masanızda sizi bekliyor. Suyunuz bittiğinde yeniden isteyebiliyorsunuz, üstelik çeşme suyu değil!

Su Paul's Homemade

Değişmeyen Tat Değişmeyen Doku

Lazanyanız geldiğinde porsiyon kesinlikle önce gözünüzü doyuruyor. Kap büyükçe ve uzun süre ısıyı muhafaza edecek şekilde seçilmiş. Burada doyuyorsunuz en güzeli de keyif alarak doyuyorsunuz. Bir mekanda en dikkat ettiğim şeylerden biri tekrar gittiğimde aynı tadı bulabilmektir benim için. Paul’s Homemade her geldiğimde aynı tadı bulabildiğim bir restoran. Hatta mahlepin ağızda bıraktığı o doku bile aynı oluyor. Yani Paul’s Homemade aşçıya göre yemek değil yemeğe göre aşçı fikrini çoktan benimsemiş.

Kadıköy Paul's Homemade

Bunun yanında mekan pötikare masa örtüleri, tatlı ev tipi sürahileri ve tüm detaylarıyla çok huzurlu minimal bir yer haline getirilmiş. Sakin müzik çalıyor böylece rahatça sohbet edebiliyorsunuz. İşletmeci ve garsonların işlerini severek yaptıklarını görebileceğiniz bir hizmet alıyorsunuz. Klimalı, dolayısıyla üşümüyor ya da terlemiyorsunuz.

Moda Paul's Homemade

Küçük Detaylar

Sigara kullananlar için bahçesi olmaması bir dezavantaj, fakat sigara içmek istiyorsanız da mekan sahipleri bunu da düşünmüş ve kapı girişinde ufak minderlerin bulunduğu sigara içip dönmelik bir yer oluşturmuşlar. Tuvaletleri temiz ve ihtiyacınız olabilme ihtimali olan hatta ihtiyacınız olabilme ihtimali düşük olan, makyaj temizleme suyu gibi pek çok detay da Paul’s Homemade konseptinde yer alıyor.

Paul's Homemade Kadıköy

Yemeğinizin ardından tatlı yemek isterseniz, sizler için güzel tatlıları da var. Paul’s Homemade ‘in eksi olarak değerlendirilebilecek yönlerinden biri alkol olmaması. Koyu yeşil duvarları, loş ışıkları ve hafif mistik havasında mis kokulu lazanyanıza eşlik edecek bir kadeh kırmızı şarap istemiyor değil ağız tadınız. Fakat meşrubat, gazlı içecek zaman zaman da ev yapımı limonata ile alkolsüz pek çok seçeneğiniz mevcut.

Paul's Homemade
Paul’s Homemade

Paul’s Homemade Menü ve Fiyatlar

Menülerinde 21 çeşit lazanya mevcut. Lazanya fiyatları 22-48 TL arasında değişiyor. Makarnalar ise 21 TL’lik fiyatlara sahip.

Son olarak arabanızla gelecekseniz otopark yok, fakat çevredeki yakın sokaklara rahatlıkla arabanızı park edebilirsiniz. Paul’s Homemade hikayesinin hakkını kesinlikle veriyor. Bu gastronomik deneyimde buradan keyifle ayrılacağınız kesin.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Paul’s Homemade Pasta & Lasagna

Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi No: 53 Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 330 19 82

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleKuzubeyi Kuzu Çevirme Bağcılar
Sonraki makaleBeş Bıçak Steakhouse
İzmit'te doğdu. 20 yıl Antalya’da yaşadı. Üniversiteye 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü ile başladı. 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne geçiş yaptı. 2. sınıf olarak eğitimine devam etmekte. Vakit buldukça keşfediyor.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here