Ana sayfa Bozcaada Ne Yenir İçilir Ada Cafe Bozcaada Kapandı

Ada Cafe Bozcaada Kapandı

1079
0

İçerik

Ada Cafe Bozcaada kapanmıştır.

Ada Cafe Bozcaada‘da kahvaltı yapmaktan en çok keyif aldığım yerlerdendir. “Bozcaada kahvaltı nerede yapılır” ve “Bozcaada kahvaltı mekanları nelerdir“ gibi birçok soru alıyoruz. Bozcaada‘ya gelmeden önce “Bozcaada kahvaltı rehberi” listelerinde en çok merak edilen nokta Çanakkale Bozcaada kahvaltı tavsiye ve menüleri oluyor.

Ada Cafe Bozcaada
Ada Cafe Bozcaada

Bu yazımda sizlere her şeyin organik olarak hazırlandığı ve Bozcaada’nın en eski kafesi olan Ada Cafeden bahsetmek istiyorum. Bu yazı sonunda “Bozcaada’da nerede kahvaltı edilir” ve “Bozcaada en iyi kahvaltı nerede yapılır” sorularının cevabını Ada Cafe Bozcaada sayesinde almış olacaksınız.

Bozcaada organik ürünler
Bozcaada Organik Ürünler

Organik Market 

Bir cafe düşünün sahipleri tam bir Bozcaada sevdalısı, gelincik çiçeği ise en büyük tutkuları. Burası 1994 yılında Bozcaada’nın turizme hizmet eden ilk kafesi aynı zamanda bir ada klasiği olan Ada Kafe Bozcaada. Semra abla ve Melih abi bu küçük sevimli dükkanda harikalar yaratıyorlar.

Gelincik Reçeli
Gelincik Reçeli

Ada Cafe, 17 yıl ilk kurulduğu yerde hizmet verdikten sonra 2011 yılında meydanda bulunan yeni yerine taşınmış. Gelincik çiçeğinden reçel, şerbet, kurabiye, börek ve sabun gibi aklınıza gelebilecek her şeyi yapıyorlar. İlk kurulduğu günden bu yana misafirlerine sadece en iyi yiyecek ve içecekleri sunma misyonunu üstlenmiş.

Gelincik çiçeği kurabiye
Gelincik Çiçeği Kurabiye

Ada Cafe Bozcaada Turizm Ofisi

Ada Cafe aynı zamanda uzun yıllar Bozcaada’nın turizm enformasyon bürosu olarak hizmet vermiş. Bozcaada’ya ilk kez gelen herkes Bozcaada hakkında ilk bilgileri, haritaları ve el yapımı broşürleri herhangi bir ücret ödemeden bu şahane buluşma noktasından temin etmişler.

Ada Cafe Bozcaada ev ekmeği
Ev Ekmeği

Ada Cafenin Bozcaada’ya kazandırdıkları bunlarla da sınırlı değil. Bozcaada’da ilk kez bisiklet kiralamışlar, Bozcaada’nın ilk hediyelik eşya dükkanını açmışlar ve Ayazma dışındaki ilk plaj işletmesini Habbele’de açıp işletmişler. Aynı zamanda Bozcaada’nın tanıtımı ve kalkınması için Türkiye‘nin çeşitli dergilerinde reklamlar yapmışlar. Bir TRT programı tarafından haftanın sitesi seçilen Bozcaada’nın ilk internet sitesini bozcaada.info’yu ziyarete açmışlar.

Bozcaada reçelleri

Ve Ada Cafe Bozcaada’nın simgelerinden biri olan “Gelincik Şerbeti” ve “Gelincik Reçeli”ni ilk kez üretip popülerleşmesini sağlayarak Bozcaada’ya armağan etmiştir.

Domates Reçeli
Domates Reçeli

Ada Kahvaltısı

Ada Cafe ‘de her şey organik Bozcaada’da şuana kadar yaptığımız en güzel kahvaltı buradaydı. Sofrada rezene otlu ada köy yumurtası, patlıcanlı börek, içinde gelincik otu ve keçi peyniri bulunan ada böreği, pişi ve kendi yaptıkları ev ekmeği sıcaklar arasında bulunuyor. Rezene otlu köy yumurtası çok güzeldi ve sıcacık ev ekmeğiyle kaş ile göz arasında bitti.

Rezene Otlu Köy Yumurtası
Rezene Otlu Köy Yumurtası

Yine patlıcanlı böreği ve Ada böreği’de aklımdan çıkmayan lezzetler. Ada böreğini Bozcaada’ya gelen herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Hiç bir şey yemeseniz bile gelincik şerbeti eşliğinde Ada böreğini veya gelincik kurabiyelerini denemelisiniz.

ada böreği
Gelincik Otlu ve Keçi Peynirli Ada Böreği

Devamında masayı süsleyen köy peynirleri, kendi yaptıkları domates, vişne, portakal, üzüm, çilek, kayısı ve gelincik reçelleri ise enfesti. Ayrıca bahsettiğimiz her şeyi buradan satın almanız mümkün. Ada Cafe ‘de servis gece 2’ye kadar sürüyor. Gelincik kokteylleri, formülü kendilerine ait olan gezoz ve her türlü alkollü ve alkolsüz içecek burada mevcut.

Ada Cafe Bozcaada kahvaltı nerede yapılır

Özetle Ada Cafede gelincik çiçeği yeniden hayat bulmuş. Yemek menüsünde de yok yok ahtapot’tan ciğer tavaya, tandır’dan balığa burası aynı zamanda şahane bir alacarte restoran.

Ada Cafe Bozcaada adres telefon

Her şeyin ilkini yapan Ada Cafe ‘ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Diğer Bozcaada Restoranları kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Ada Cafe Bozcaada İletişim

Adres: Alaybey Mahallesi, Çınarlı Çarşı Caddesi No:35 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0286 697 87 95

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here