Ana sayfa Bozcaada Ne Yenir İçilir Çamlıbağ Şarapları

Çamlıbağ Şarapları

2448
0

İçerik

Çamlıbağ Şarapları Bozcaada yazısını özellikle kaleme almak istedim. Bana Bozcaada’da şarap nereden alınır sorusunu çevremde sıkça soruyorlar.

Çanakkale Bozcaada deyince aklıma bağ bozumları ve üzüm nasıl düşüyorsa amansız… Üzümler şarabı, her zaman şarap ise Çamlıbağ’ı anımsatıyor bana… Nedeni ise gayet basit. Bence Çamlıbağ Bozcaada’nın en iyi şaraplarını üretiyor da ondan…

Çamlıbağ Şarapları

Bozcaada’da Şarap Nereden Alınır?

Bozcaada’da şarap Çamlıbağ’dan alınır. Size tavsiyem Çamlıbağ Vasilaki, Kuntra ve Karalahna şaraplarından birini deneyin. Yine Cabernet Sauvignon ve Merlot şarapları gayet uygun fiyatlı ve kaliteli şaraplardır. Özellikle bulabilirseniz Ayapetro Karalahna 2012 ve Ayapetro Kırmızıdan Beyaz size özel tavsiyemdir. Fakat sınırlı sayıda üretilen bu butik şarapları zannımca bulmakta zorlanacaksınız.

Ayapetro Kırmızıdan Beyaz
Ayapetro Kırmızıdan Beyaz

Bozcaada’da Şarap Nerede İçilir?

Üzüm kenti Bozcaada’ya giden herkesin kafasına Bozcaada şarap nereden alınır ve Bozcaada şarap nerede içilir gibi birçok soru takılıyor. Bozcaada‘ya gelmeden önce Bozcaada şarap tadım listelerinde en çok merak edilen nokta Bozcaada şarap evleri ve konseptleri oluyor.

Bozcaada şarap evleri

Bu yazımda sizlere aynı zamanda şarap içmekten çok keyif aldığımız bir Bozcaada şarap evi olan Tenedion Wine House‘dan bahsedeceğim. Bu yazı sonunda Bozcaada’da şarap nerede içilir ve Bozcaada şarap nereden alınır sorularının cevabını Çamlıbağ sayesinde bir nebzede olsa almış olacaksınız.

Bozcaada'da şarap nerede içilir Tenedion Wine House
Tenedion Wine House

Haşim Yunatçı

Bozcaada’da ilk şarap üreten Müslüman aile olan Yunatçıların 4. nesil temsilcisi Haşim abi işin başında. Çamlıbağ öyle gelişi güzel büyümemiş ve daha çok para kazanma hırsı gözlerini hiçbir zaman bürümemiş. İlk günkü aşk ve heyecan ile kaliteli şarap üretme telaşı artarken Çamlıbağ hep butik kalmış.

Çamlıbağ
Çamlıbağ Şarapları

Çamlıbağ Videolar

Haşim abi ile toprak, ada, üzüm ve şarap kokan tamamen spontane gelişmiş ve amatör çekime sahip keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Bu şarap yolculuğunu ve diğer tüm yeme içme videolarımızı linke tıklayıp, Gurmex TV kanalımıza abone olarak takip edebilirsiniz.

Çamlıbağ Şarapları sahibi Haşim Yunatçı abi ile gerçekleştirdiğimiz bu şahane sohbeti arzu ederseniz aşağıdan da izleyebilirsiniz.

Haşim Yunatçı ile Şarap Sohbetleri

Haşim abiye ve bu bayrak altında toprağa alın terlerini döken tüm şarap tutkunlarına selam olsun. Kendisi genelde Çamlıbağ Tenedion Wine House’da bulunuyor.

Çamlıbağ adres telefon

Hatta aynı lokasyonda 2019 yaz sezonuna yetiştirdikleri yeni şarap evleri de açıldı. 2 katlı “Çamlıbağ” isimli şarap evi, mahzeni ve tadım köşeleri ile muhteşem bir mekan olmuş.

Aşağıdaki videomuzda ise Haşim abiyle gerçekleştirdiğimiz komik ve eğlenceli sohbetin özel bölümü yer alıyor. 🙂

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve mutlaka bizden selam götürün.

Diğer Bozcaada Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Çamlıbağ Şarapları İletişim

Adres: Çınarlı Çarşı Caddesi No: 82 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0286 697 80 55

ÖNEMLİ UYARI: Bozcaada Çamlıbag yazısında alkollü içeceklerin reklamı veya tüketicilere yönelik tanıtımı yapılmamaktadır. Alkol sağlığa zararlıdır. Gurmex Ekibi olarak içmemenizi öneririz. Gurmex.com; yalnızca gezdiği yerlerde yeyip içtiklerini ve gördüklerini paylaşan bireysel bir blog sitedir.

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleE La Pizza & Bistro
Sonraki makaleÇiçek Pastanesi Tahir Usta
blank
Lüleburgazlı ama çokça İstanbullu. Yemek yapmayı çok seven hatta mutfağa aşık bir anne. Fırsat buldukça nefes ve keyif alacağı mekanları gezer, tozar, yazar ve çizer...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here