Kore Turizm Organizasyon Ofisi Etkinliği: Muslim Friendly Korea

Kore Turizm Organizasyon Ofisi Etkinliği: Muslim Friendly Korea

Kore turizm dışında kültürel ve insani ilişkiler açısından da kuvvetli bağlarımızın olduğu ülkelerden biridir. Evimizden cebimize kadar her yerde misafir ettiğimiz küresel markaları ile hayatımızda büyük yere sahiptir. Bilim, eğitim ve teknoloji konusunda dünya ülkeleri arasında başlarda yer alır. ABD’den sonra dünya üzerinde en çok kongre yapılan 2. ülkedir. Hatta yeni jenerasyonun büyük ilgi duyduğu dizileri ve müzikleri ile Kore son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler oldu.

Kore Gezilecek Yerler

Andong Hanoe Köyü, Joseon Hanedanlığından kalma geleneksel “Hanok” evleri, Gyeoungju Tarihi Bölgesi (İstanbul ile kardeş şehir), Suwon Hwaseong Hisarı, Suncheonman Körfezi, Seongsan Ilchulbong Zirvesi, Upo Sulak Arazisi ve Jeounju Hanok Köyü Kore‘de en çok beğenilen ve mutlaka görülmeden dönülmemesi gereken yerlerdir. Bu merak uyandıran ve hararetle kendisine çağıran ülkeyi bir nebzede olsa yakından tanıyacağınız, yemeklerini hem öğrenme hemde yeme fırsatına sahip olacağınız harika bir Kore Turizm etkinliği hakkında size bilgi vermek istiyoruz.

Kore Turizm Etkinliği

10 Aralık 2016 cumartesi günü İstanbul Polat Renaissance Hotel‘de Kore Turizm Organizasyon İstanbul Ofisi basın toplantısı için Gezimanya öncülüğünde bizi davet etti. Kore‘ye olan ilgi ve sempatimiz sebebiyle heyecanla basın toplantısı için otelin yolunu tuttuk. Kore ile ilgili genel bilgiler, kültürel ve coğrafi değerleri kapsayan detaylı sunumu dinledik ve Kore özlemimiz bir nebzede olsa giderildi.

Kore Yemekleri

Daha sonra Gaya Korean Restaurant tarafından hazırlanıp sunulan Kore mutfağına yönelik enfes Kore yemeklerini deneyimleme fırsatı yakaladık. Kore mutfağı Osmanlı mutfağına oldukça yakın geldi bize.. Baharatlı ve hafif mayhoş tatlı sosları ile yapılan et ve tavuk yemekleri beğenimizi kazandı. Türk damak tadına ve özellikle Müslüman ülkelerin beğenisini kazanacak bu lezzetler gayet nefisti. Genelde uzakdoğu’ya karşı Müslümanlarda bir ön yargı ve çekingenlik vardır. “Kore’de ne yiyeceğiz?“, “Kore’de ne yenir?” gibi çoğaltılabilecek bir çok sorunun cevaplarını kuşkuyla ararız. Fakat bu bize göre büyük bir ön yargı, çünkü yediğimiz Kore yemekleri gerçekten Türk mutfağına çokta uzak olmayan ve yemek konusunda hassasiyetleri olan Müslümanlara bile çok uygun nitelikte.. Bizce Kore “Müslüman Dostu Kore” ismini fazlasıyla hak ediyor ve Helal Turizme yatırıp yapıp destekliyor.

Muslim Friendly Korea Etkinliği ve Uçak Bileti Çekilişi

Biz daha önce Kore Turizm ve kültürünü yakından tanıma fırsatını yakaladık. Ekip olarak zaten Kore yemeklerine karşı bir sempatimiz de vardı. Eğer bu ön yargıyı sizde yıkmak istiyor, derin tarihi ve aramızda köklü bağlarımız olan kardeş ülke Kore‘yi merak ediyorsanız 17-18 Aralık 2016 hafta sonu İstanbul Şişli Cevahir AVM‘de gerçekleştirilecek “Muslim Friendly Korea” etkinliğini sakın kaçırmayın!

Hem Kore kültürünü her yönüyle yakından keşfedecek hemde Kore mutfağının Türk damak tadına uygun enfes yemeklerini deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Hatta deneyimlemek bir yana işin mutfağına geçip Kore yemeklerini yapma fırsatınız bile var.

Tamamen ücretsiz olan “Muslim Friendly Korea” etkinliğine mutlaka yolunuzu düşürün!

Ayrıca Kore‘ye gidiş dönüş uçak bileti dahil bir çok Kore kültürünü yansıtan hediyede çekilişle dağıtılacak bizden söylemesi 🙂

Muslim Friendly Korea
17-18 Aralık 2016 | Cumartesi ve Pazar
Cevahir AVM Metro katı – Şişli / İstanbul

Detaylı bilgi almak için; Kore Turizm Organizasyon Ofisi İstanbul web sitesini ve http://www.facebook.com/ktoistanbulofisi facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın