Ana sayfa Gurme Etkinlikler Yeniden Çiçek Pasajı 6 Aralık

Yeniden Çiçek Pasajı 6 Aralık

579
0

Tarihe meydan okuyan Çiçek Pasajı “Yeniden Çiçek Pasajı” diyerek tüm gücüyle haykırıyor ve sevenlerini bekliyor. Yalan yok İstanbul Beyoğlu, özellikle İstiklal Caddesi Yeniden Çiçek Pasajı etkinliği dışında bizim uzun zamandır uğramadığımız bir yer. Işıl ışıl sokaklarındaki can canlı ve şık mekanlar birer birer kapanırken müzik İstiklal caddesinin arka sokaklarına doğru uzaklaşır oldu. O güzelim cafe ve barların yerini salaş lokantalar, adım başı karşınıza çıkan büfe ve tatlıcılar aldı.

Buna paralel olarak profil ve insanların davranışları değişti. Tarihi İstiklal Caddesinin dokusu ve eğlence anlayışı da bu değişimden nasibini negatif yönde aldı. Fakat her zaman söylediğim gibi İstiklal Caddesi İstanbul’un, hayatın, canlılığın ve yenilenmenin tam merkezi. Savunduğum bu teoremi haklı çıkaracak nitelikte etkinliklerin düzenleniyor olması beni heyecanlandırırken geleceğe dair umutlarımı da yeşertiyor.

Yeniden Çiçek Pasajı etkinlik

Etkinlik Menü ve Şefler

Çünkü 3. nesil akımlar ile birlikte Yeniden Çiçek Pasajı yükselişe geçti. Yeni nesil şefler ve müzisyenler Çiçek Pasajı’nın o eski büyülü atmosferi ile İstanbulluları üçüncü kez buluşturuyor!

Çiçek Pasajı üçüncü etkinliğinde; ilk iki etkinlikte olduğu gibi yakın gelecekte isimlerini sıklıkla duyacağımız genç şeflerden; Alaf Kuruçeşme’nin sahibi ve şefi Murat Deniz Temel, Mittag’ın sahibi ve şefi Fatma Yıldırım, Sayfiye Cunda‘nın sahibi ve şefi Sait Ergün bizlerle oluyor.

Bu muhteşem gecede 3 genç şef klasik mezelere modern dokunuşlar yaparak geceye lezzet katacaklar. Yıllardır Beyoğlu’nun vazgeçilmezi haline gelen Balık Pazarı esnafının nostaljik ve ilham dolu lezzetlerinden yola çıkılarak oluşturulacak bu yeni reçeteler, katılımcılara daha önce hiç görmedikleri bir Çiçek Pasajı deneyimi yaşatacak.

Sanatçılar Çiçek Pasajı

Şef Murat Deniz Temel’den Deniz Mahsullü Gemici Pilavı, Sürk Peynirli Övmeç Salatası ve Maydanoz Soslu Şırdan. Şef Fatma Yıldırım’dan Kalamar, Pırasalı Mücver, Kuzu Ciğer, Sumaklı Yufka Çıtırı, Humus ve Mısır Ekmekli Muhammara. Şef Sait Ergün’den Arapsaçlı, Ekşili Hamsi, Cunda Sepet Peynirli Girit Ezme ve Mezgit Çökertme servis edilecek. Sayılan lezzetlerle birlikte daha pek çok lezzet Yeniden Çiçek Pasajında katılımcıların beğenisine sunulacak.

Konser Programı ve Sanatçılar

Yeniden Çiçek Pasajı etkinliğinde yeni nesil şeflerin kendilerine ait lezzet köşelerinde geceye özel hazırladıkları mezeleri ikram ettiği, herkesin ayakta meyhane keyfi yaşayarak eğlendiği bu şaşırtıcı deneyim de harika iki de konser gerçekleşecek.

Bu özel gastronomik deneyime, güncel rap müzik dünyasının sevilen ve başarılı isimlerinden Ceza, hareketli ve enerjik parçalarıyla Güntaç Özdemir eşlik ediyor.

Yeniden Çiçek Pasajı Ceza

Yeniden Çiçek Pasajı Bilet Fiyatları

Çiçek Pasajı’nın nostaljik ve benzersiz atmosferinde meyhane kültürünün modern bir yaklaşımla yeniden yorumlanacağı Çiçek Pasajı etkinliği, 6 Aralık 2019 Cuma günü 19.30-24.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlikte 18 yaş sınırı var. 19.30’da kapılar açıldıktan sonra etkinlik saat 24.00’a kadar sürecek. Yeniden Çiçek Pasajı bilet fiyatı ise 1. kategori tek kişilik 180 TL.

Çiçek Pasajı, genç ve yetenekli üç şef ve şahane iki müzisyeni yan yana getiren muazzam bir etkinliğe şahit olacak.

Yeniden Çiçek Pasajı bilet fiyatları

Bu yıl üçüncü kez Hybrid Community tarafından 06 Aralık 2019’de düzenlenecek Çiçek Pasajı Etkinliğinde Gurmex ekibi olarak biz de yerimizi alacağız. Etkinlik sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şehrin yoğunluğundan ve iş hayatının stresinden kaçıp, eski anılarımızı yad edip, hep birlikte sağlığa, mutluluğa ve huzura kadeh kaldıracağımız Yeniden Çiçek Pasajı ‘na herkesi bekliyoruz!


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gurme Etkinlikler için linke tıklayın.

Yeniden Çiçek Pasajı Adres

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Caddesi, Saitpaşa Geçidi No: 176/6 Beyoğlu / İstanbul

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here