Ana sayfa Gurme Etkinlikler Elazığ Orcik Festivali ve Bağbozumu Şenlikleri

Elazığ Orcik Festivali ve Bağbozumu Şenlikleri

832
0

Elazığ Orcik Festivali ile Elazığ bu yıl 13. kez coğrafi işaretli ürünü olan Orcik’i Türkiye‘ye ve dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor.

13. Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri ile “Yenilebilir Enerji” Orcik için tüm şehir yerel yönetimi, esnafı ve halkıyla kenetlenmiş durumda. Festivalde düzenlenecek konserler, yarışmalar ve etkinliklerle Elazığlılar ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek yerli ve yabancı misafirler keyifli 2 gün geçirecekler.

Elazığ Orcik Festivali açılışı 12 Ekim cumartesi günü Elazığ Merkez Hoş Köyünde gerçekleştirilecek. Festivalde vatandaşlara orcik ve üzüm dağıtılacak, ayrıca çeşitli etkinler ve yarışmalar düzenlenecek.

Elazığ Orcik Festivali
Elazığ Orcik Festivali

Yıldız Tilbe ve Funda Arar Konseri

Elazığ Orcik Festivali kapsamında ünlü sanatçılar Funda Arar ve Yıldız Tilbe Elazığ’da hayranları ile buluşacak.

Festival, 12 Ekim Cumartesi günü Gencer Savaş Orkestrası eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayacak. Aynı gün sanatçı Funda Arar, sahne alarak en sevilen şarkılarını Elazığlılar için söyleyecek.

13 Ekim Pazar Günü ise mahalli sanatçılarla kürsübaşı programı düzenlenecek. Akşam saatlerinde ise ülkemizin sevilen sanatçılarından Yıldız Tilbe konseri ile festival kapanışı yapılmış olacak.

Orcik Festivali Tanıtım Videosu

Festivalin tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yine “Yenilebilir Enerji” orciğin dünyaya tanıtılacağı 13. Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri festival programını aşağıya ekliyoruz.

Elazığ Orcik Festivali Programı

1.GÜN 12 EKİM 2019 CUMARTESİ

13.30 Açılış –Hoş Köyü

  • Mehteran
  • Üzüm Yarışması
  • Orcik Yapımı
  • Bağ Bozumu
  • Kürsübaşı

17.00 Elazığ Orcik Festivali Kortej yürüyüşü (İzzetpaşa Camii Önü)

18.00 Gencer Savaş Konseri (Valilik Meydanı)

19.00 Funda Arar Konseri (Valilik Meydanı)

festival programı Elazığ Orcik Festivali
1. Gün Festival Programı

2.GÜN 13 EKİM 2019 PAZAR

12.00 Oymaağaç Köyü Ziyareti

16.00 Kürsübaşı Yerel Sanatçılar

  • Orcik Yeme Yarışması
  • Üzüm Yeme Yarışması
  • En Uzun Orcik Guinness Rekor Denemesi
  • Sosyal Etkinlikler

18.00 Elazığ Orcik Festivali Plaket ve Ödül Takdimleri

19.00 Yıldız Tilbe Konseri (Valilik Meydanı)

festival programı Elazığ Orcik Festivali
2. Gün Festival Programı

Biz de Festivaldeyiz!

Bu yıl da, 12-13 Ekim tarihlerinde on üçüncüsü düzenlenen, ülkemizin önde gelen sanatçıları ve yerel üreticilerin yer alacağı Ulusal Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri’nde, ülkemizden ve dünyadan birbirinden farklı kültürlerle iç içe olmak, birbirinden keyifli aktiviteleri ve lezzetleri sizlere sunmak için Gurmex.com ekibi olarak sabırsızlanıyoruz!

Ulusal Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri’ni (ELAZIĞORCİKFEST) kaçırmamak için 12-13 Ekim tarihlerinde başka bir plan yapmayın! Gurmex ekibi olarak biz de festivalde yerimizi alacağız. Sosyal medya hesaplarımızdan hikayeler ile bu müthiş atmosferi katılamayan takipçilerimize an ve an yaşatmayı planlıyoruz. Festivale katılma imkanı olanları ise 12-13 Ekim tarihlerinde Elazığ’a bol bol orcik yemeye bekliyoruz.

Festival alanında görüşmek dileğiyle!

orcik Elazığ
orcik Elazığ

🇬🇧 Last year, we took an important step toward making our city a global brand and began to show the world all the values that our people have forged on this land for centuries. This year, the second edition of this Orcik festival is set to take place on October 12-13 and we can’t wait to introduce world-renowned in an event where you will discover local and international cultures, enjoy diverse cuisines and have a great time with a variety of activities! ElazigOrcikFest National Orcik Festival will take place on October 12 – 13, 2019. Don’t forget to mark your calendars! We’il be there.🖐️

Diğer Gurme Etkinlikler kategorisi için bağlantıya tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here