Ana sayfa Gurme Etkinlikler Bristol Gıda Bağlantıları ve Yenilikçi Yemek Festivali

Bristol Gıda Bağlantıları ve Yenilikçi Yemek Festivali

532
0

Bristol Gıda Bağlantıları ve Yenilikçi Yemek Festivali İngiltere | 08-10 Haziran 2017

İngiltere‘nin en iyi gıda festivallerinden biridir. Tüm Bristol genelinde, 9 gün sizi yeme içme ve İngiltere’nin her köşesine ait lezzetler hakkında bilmek istediğiniz herşeyi öğrenme fırsatı bekliyor.

Münazaralar, paneller, yemek pişirme dersleri, üretici pazarları sizi bekleyen etkinliklerden sadece bir kaçı..

Neden Bristol’de bu yemek festivaline katılmalıyız?

Cevap aslında oldukça net.. Bristol kültürlerin birbirine entegre olduğu ve yaşayan topluluklardan gıda, mutfak gelenekleri ve yemek kültürleri hakkında ilham alabileceğiniz güzel bir şehir..

ingiltere-gida-yemek-festivali-gurme

Bristol Nasıl Bir Şehir?

Bristol tarihi, mimari dokusu ve insanları ile dikkat çekici bir kent.. İngiltere‘nin bu yeşil şehri JK Rowling, Cary Grant, Jeremy Irons, Massive Attack, Portishead ve Neneh Cherry gibi yıldızları dünyaya kazandırmış..

Tekneleri, köprüleri ve her yeri süsleyen renkli renkli balonları ile harika bir atmosfere sahip Bristol aynı zamanda İngiltere‘nin ilk bisiklet şehridir.

Bristol yöresel halk pazarları, mağazalar, enfes lezzetler sunan restoranlar ve pastaneleri ile keşfetmeye değer..

bristol-gida-baglantilari-yemek-festivali-ingiltere-1

Bristol Gıda Bağlantıları ve Yemek Festivali hem yerel ekonomi için hemde dünyanın farklı ülkelerinden gelen yemek düşkünleri ve gurmeler için insanları ortak noktada buluşturan ve birbirine bağlayan harika bir organizasyon..

Gıda güvenliği, sağlıklı yaşam ve beslenmenin öneminin daha fazla hissedildiği günümüzde bu tür organizasyonların gerçek bir yol gösterici olduğu yadsınamaz bir gerçek..

Organik tarıma duyulan ihtiyaç, ekonomik çıkarlar sebebiyle insan sağlığı üzerinde oynanan oyunlar ve tehditlerinde değerlendirildiği festival hayati bir öneme sahip diyebiliriz.

Bu nedenle Bristol Kent Konseyi, üniversite, kentin diğer kurumları ve BBC Bristol Gıda Bağlantıları ve Yemek Festivalini destekliyor.

Yemek festivalinin resmi web sitesini linkten inceleyebilirsiniz. http://www.bristolfoodconnections.com/

bristol-yemek-gurme-gida-festivali-ingiltere

Etiketler: Bristol Gıda Bağlantıları 2016, Bristol Gıda Bağlantıları İngiltere, Bristol Gıda Bağlantıları food connection, Bristol Gıda Bağlantıları festivali, Bristol Food Connections, Bristol İngiltere, İngiltere Yemek Festivalleri

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here