Ana sayfa Gurme Etkinlikler Gurme Festivalleri ve Yeme İçme Etkinlikleri – Avrupa 2019

Gurme Festivalleri ve Yeme İçme Etkinlikleri – Avrupa 2019

991
0

İçerik

Gurme Festivalleri, Yeme İçme Etkinlikleri ve Yemek Karnavalları Takvimi (Avrupa 2019)

Gurme Festivalleri yeme içme tutkunları için büyük bir aşktır ve en büyük zevklerden biridir. Bu yazımızda sizlere Avrupa‘da düzenlenecek Yeme içme etkinlikleri, Gurme Festivalleri, Sokak lezzetleri ve Avrupa sokaklarında ve meydanlarında düzenlenen en heyecan verici yemek, lezzet içeren açık hava festivalleri hakkında bilmeniz gereken herşeyi yazmaya çalışacağız.

Gurme ve Yeme İçme konularını temel almasa da gitmenizi en çok önerdiğimiz birinci festival kesinlikle Berlin Kültür Festivali ve Karnavalı olacaktır. Yeme İçme düşkünleri için ise en popüler önerimiz Düsseldorf Gurme Festivali.

Gıda ve Gurme Festivalleri genellikle şarap ve bira festivalleri ile birlikte düzenleniyor. Aynı zamanda bira ve şarap festivali yazımıza da göz atabilirsiniz.

Nerede, Ne zaman, Nasıl, Ne şekilde Gurme Festivalleri var gibi soruları sık sık kendinize soruyor ve cevaplarını merak ediyorsanız bizi takip edin!

Eski veya yeni yaklaşan tüm gıda, gurme, yemek, yeme içme, şarap, bira merkezli festival, karnaval, etkinlik artık her ne varsa sizi bilgilendirmeye, en güncel Gurme Etkinlik Takvimini size sunmaya çalışacağız.

Yeni Gurme Festivalleri, yeme içme etkinlikleri, yiyecek ve içecek fuarları veya gurme yemek karnavallarını en kısa sürede sizlere duyurabilmek için Gurme Festivalleri kategorimize detaylı bir şekilde verileri ekliyor olacağız.

Avrupa Gurme Festivalleri genel başlıklar halinde aşağıdaki gibidir.

Amsterdam Tatlı Festivali – Chocoa Fest 2019 | 25-26 Şubat 2019

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam‘da yapılan Chocoa Festivali kesinlikle Avrupa’nın Şubat ayında yapılan en büyük tatlı festivalidir.

Meksika, Peru, Brezilya, Macaristan, İtalya ve İngiltere’den gelen çikolata ustaları bu muhteşem festivalde size bildiklerini öğretirken enfes sanatsal çalışmalarını beğeninize sunacaklar.

Gurme Festivalleri,amsterdam-tatli-Chocoa-festivali-hollanda

Menton Limon Festivali | 11 Şubat- 1 Mart

İtalyan Rivierasında 1933 yılında bir meyve gösterisi olarak başlayan Limon Festivali her yıl büyümeye devam ediyor. Her yıl neşeli, meyveli sunumlar ve dekorlar için 160,000 ziyaretçi çekiyor. Uluslararası üne sahip bir festival.

Gurme Festivalleri,menton-limon-gida-festivali-fransaitalya Gurme Festivalleri

Kendal Yemek Festivali | Mart 2019 – Geçtiğimiz yıl festivale ara verildi.

9. yılını dolduran Kendal Yemek Festivali önceki deneyimler ve ziyaretçilerin ilgisi sebebiyle her yıl biraz daha büyüyor.

Kendal Yemek Festivali, bu güzel İngiliz kasaba merkezinde 80 bölgesel gıda ve içecek üreticisini bir araya getiriyor.

Gurme Festivalleri,Kendal-yemek-gurme-festivali-ingiltere

Floransa Yemek Festivali | 11-13 Mart 2019

İtalya ve Floransa kelimelerini yan yana gördüğünüzde aklınıza yemek geliyorsa sizde bizdensiniz demektir. 🙂 Floransa Yemek Festivali yemek düşkünleri için harika bir organizasyon. Enfes yemek sunumları ve yemeğin yaşam biçimi olarak benimsendiği festival son on yılda, İtalya’da yapılan en kaliteli yiyecek ve içecek fuarı haline gelmiştir.

Gurme Festivalleri,floransa-yemek-festivali-italya

Londra Kahve Festivali | 06-09 Nisan 2019

Tüm kahve sevenler için harika bir festival.

Her yıl İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen etkinlikte herkes dünyanın en çok sevilen içeceklerinden biri olan kahveye odaklanıyor.

Londra Kahve Festivali kahve hakkında herşeyi öğrenebileceğiniz yaklaşık 20 bin kişiye ev sahipliği yapan enfes bir organizasyon.

250 çeşit kahve markası ve gurme tezgahlarına ev sahipliği yapan etkinlikte kahve şovları, kahve tadım seansları, atölye çalışmaları ve kahve kokteylleri beraberinde canlı müzik ve DJ seti yer alıyor.

Kahvenin tadını doyasıya çıkarmak isteyen tüm kahve severler için bulunmaz bir cennet.

Gurme Festivalleri,londra-kahve-festivali-ingiltere

Exeter Yiyecek & İçecek Festivali | 29 Nisan-01 Mayıs 2019

Exeter her yıl binlerce ziyaretçiyi çeken harika bir yiyecek ve içecek festivali!

Exeter Yiyecek & İçecek Festivali bu yıl Exeter Kalesi avlusunda gerçekleştirilecek.

Yemek pişirme workshop’ları ve bölgenin en iyi yemekleri hakkında mükemmel bilgiler öğreneceksiniz.

Ulusal televizyon yayınlarını ve festivale katılan ünlüleri gördüğünüzde festivalin ne kadar önemli ve popüler bir festival olduğunu anlayacaksınız.

Bölgedeki en iyi yiyecek ve içecek festivalinde gece yarısından itibaren Dark parti ile eğlence devam ediyor ve doyasıya eğlenerek harika 3 gün geçiriyorsunuz.

Gurme Festivalleri,Exeter-yiyecek-ve-icecek-yeme-icme-gurme-festivali-guney-bati-ingiltereingiltere Gurme Festivalleri

Belçika Antwerp Lezzet Festivali – Antwerpen Proeft | 28 Nisan-01 Mayıs 2019

Antwerp (Antwerpen Proeft) Lezzet Festivali 2019 yılında 13. kez organize edilecek.

Sizleri Belçika‘nın Antwerp şehir merkezinin en sıcak noktasında, Scheldt nehrinin paha biçilemez manzarasına karşı oldukça keyifli bir festival bekliyor.

Geçen yılki festival çok başarılıydı ve ziyaretçilerin çok olumlu tepkileri vardı. Bu festivalin heyecan verici ve içine alan mükemmel atmosferini yaşamak için arkadaşlarınız veya ailenizle bir hafta sonu yolculuğu planlamanız yeterli olacaktır.

Festival hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Anvers Gezilecek Yerler için linke tıklayabilirsiniz.

Gurme Festivalleri,Antwerp-yemek-gurme-festivali-belcika-Antwerpen-Proeft

Stuttgart Fruhlingsfest – Springfest | 15 Nisan-7 Mayıs 2019

Stuttgart Springfest baharda 3 hafta boyunca düzenlenen Avrupa’nın en büyük bahar şenliklerinden biri olma özelliğine sahip. Yarışmalar, gösteriler, bira çadırları, iyi yemek ve şarap stantları ile çok büyük bir kitleye hitap eden Stuttgart Springfest dünyanın dört bir yanından gelen insanları ağırlıyor.

Gurme Festivalleri,Stuttgart springfest festivalAlmanya Gurme Festivalleri

Münih Fruhlingsfest – Springfest | 21 Nisan-7 Mayıs 2019

Almanya’nın en önemli festivallerinde biri olan festivalde biraya doyacaksınız. Panayırlar, canlı müzikler, egzotik bira çadırları Almanya‘da yazın en güzel habercileri olacak. Bratwurst, barbekü partileri ve daha bir çok Alman lezzetleri ile karnınızı doyururken aynı zamanda enfes Bavyera biraları ile keyfinize keyif katacaksınız.

Gurme Festivalleri,Münih Fruhlingsfest Springfest festival

Bristol Vegfest | 20-21 Mayıs 2019

Vejeteryanlar için kaçırılmayacak harika bir karnaval! Bristol’de düzenlenen vegan etkinliği Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri.

Festival akşamları canlı DJ sunumları ile eğlenirken gün boyunca dünyanın eşsiz vegan yemeklerini bir arada bulup tatma şansını bulacaksınız.

Bu sağlıklı yemek kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu festivali kaçırmayın. En lezzetli vejeteryan yemeklerini denemek için en doğru yer bu festival.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Gurme Festivalleri,bristol-vegfest-vegan-vejeteryan-festivali-ingiltere

Güney Tirol Gurme Festivali | 26-28 Mayıs 2019

Mayıs ayının son hafta sonunda Bolzano şehir merkezinde bölge lezzetlerini buluşturan büyük bir yemek festivali.

Mayıs ayının son hafta sonu, İtalya Bolzano Güney Tirol’de bölgenin en kaliteli ürünleri ve üreticileri sizlere ev sahipliği yapacak. Canlı müzik etkinlikleri ve çocuklar için özel programlar festivalin diğer artıları.

İtalya Güney Tirol Gurme Festivalinin odak noktası elbetteki koruma altında bulunan sertifikalı bölgesel elma şarapları olacak. Tüm ziyaretçiler için kalitesi ve çeşitliliği yüksek harika bir mutfak keyfi sunacak festival bekleniyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Gurme Festivalleri,bolzano-guney-tirol-italya-gurme-yemek-festivali

Tours Viti Loire Şarap ve Gurme Festivali | 27-28 Mayıs 2019

Viti Loire Valley şarap ve gurme festivali Tours kentinde düzenlenen, iyi şarap ile eş anlamlı olan Viti Loire bölgesinin şaraplarını teşvik etmek amacıyla düzenliyor.

Fransa‘nın önde gelen şarap bölgelerinden biri olan Loire Valley’de 150 üzerinde şarap üreticisi iki gün boyunca şarap tadımları ve çok geniş bir üzüm çeşitliliği ile misafirlerin karşısında olacaklar. Aynı zamanda şarap kültürünün arttırılması ve insanların bilinçlendirilmesi amacıyla şarap barları, şarap pazarları, workshoplar ve paneller yapılıyor.

Fransa’nın en iyi şeflerinin yemek gösterileri, şarap imalathanelerinin gezilmesi ve bisiklet turları ile kenti keşfetmek ise festivalin diğer artıları.

Gurme Festivalleri, viti loire tours şarap ve gurme festivali

Blenheim Sarayı Yemek Festivali | 27-29 Mayıs 2019

Bir hayal edin! İngiltere’nin en büyük ve en görkemli saraylarından biri Blenheim Sarayı’nda ikinci yemek festivali düzenleniyor.

Woodstock / Oxfordshire bulunan sarayda Sir Winston Churchill, Marlborough Dükü ve Düşesi doğmuştur. Aynı zamanda saray piskoposluk yetkisinin yanında ülkenin gayri menkulü olup kraliyet sarayıdır.

Saray atmosferinde muhteşem bir yemek festivali sizi bekliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Gurme Festivalleri,Blenheim-sarayi-yemek-festivali-ingiltere

Taste Of Amsterdam – Amsterdam Lezzetleri Festivali | 02-05 Haziran 2019

Amsterdam bir Yemek Cenneti. Bu festivalde en iyi ulusal ve uluslararası şefler ve enfes lezzetleri bir araya geliyor.

Lezzetli yiyecek tadımları yanında caz ve soul müzik dinletileri harika bir atmosfer yaratıyor.

Amsterdam Lezzetleri Festivalinde kentin ünlü restoranlarında aşçılar tarafından küçük porsiyonlar halinde yapılan yemek sunumlarını görmek ve her türlü lezzeti denemek için harika bir fırsat.

Festival hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Amsterdam gezilecek yerler yazımızı okumak için linke tıklayın.

 

Gurme Festivalleri,amsterdam-lezzetleri-lezzet-festivali-hollandaHollanda Gurme Festivalleri

Stockholm Lezzetleri Festivali – Taste Of Stockholm | 01-06 Haziran 2019

Bu yaz başında yapılacak lezzet festivali, Stockholm’ün yeme içme yaşam tarzı hakkında sizi büyük fikir sahibi yapacak. Yemek kültürü Stockholm’ün sürdürülebilir yaşam modelini oluşturuyor. Organik gıdalar, yerel olarak yetiştirilen ürünler, halk pazarları gibi daha bir çok noktayı kapsıyor.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Gurme Festivalleri,stockholm-lezzetleri-lezzet-gurme-festivali-smaka-pa-st-isvec

Bristol Yenilikçi Yemek Festivali | 8-10 Haziran 2019

İngiltere’nin en iyi gıda festivallerinden biridir. Tüm Bristol genelinde, 3 gün sizi yeme içme ve İngiltere’nin her köşesine ait lezzetler hakkında bilmek istediğiniz herşeyi öğrenme fırsatı bekliyor.

Münazaralar, paneller, yemek pişirme dersleri, üretici pazarları sizi bekleyen etkinliklerden sadece bir kaçı.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Gurme Festivalleri,bristol-yemek-gurme-gida-festivali-ingiltere

Artusiana Yemek ve Şarap Festivali | 24 Haziran- 02 Temmuz 2019

Artusiana Gıda ve Şarap Festivali (Festa Artusiana), İtalya‘nın Forlimpopoli şehrini on gün boyunca “en iyi yemekler” başkentine dönüştürür.

Artusiana Yemek Festivali eski şehirde düzenleniyor ve ziyaretçilerine gastronomi, kültür ve eğlence üçgeninde enfes bir organizasyon sunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.Gurme Festivalleri,artusiana gastronomi festivali italya

St. Pauli Winzerfest Hamburg Şarap ve Yemek Festivali | 24-27 Ağustos 2019

Almanya bu festival işlerini gerçekten iyi beceriyor. Hamburg insanların kendilerini iyi hissedebileceği ve harika eğleneceği festivallerden birine ev sahipliği yapıyor.

Muhteşem bir şarap ve yemek festivali olan Winzerfest, Hamburg’un dünyaca ünlü eğlence bölgesi St. Pauli’de ve Reeperbahn’ın kalbindeki tarihi Spielbudenplatz’da gerçekleştiriliyor.

Bu festival sayesinde Almanya’nın ünlü şarap bölgelerinden biri olan Vitners ismini çok iyi duyurdu. Bu sene Almanya’nın diğer ünlü şarap bölgeleri olan Nahe, Rheinhessen ve Pflaz şarap üreticileri Winzerfest Hamburg’da görücüye çıkıyor. Rheinhessen Almanya’nın en büyük şarap bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Nahe mükemmel şarapları, Pflaz ise kırmızı ve beyaz şaraplarının kalitesi ile biliniyor. Bu enfes festivale aynı zamanda calı müzik etkinlikleri ve çeşitli konserler eşlik ediyor.

Gurme Festivalleri,winzerfest hamburg şarap ve yemek festivali

Düsseldorf Gurme Festivali | 25-27 Ağustos 2019

Bölgenin en iyi lezzetleri ve dünyanın her köşesinden gelen katılımcılar bu festivalde buluşuyor. İlham almak ve büyük eğlenceye ortak olmak için kaçırılmayacak bir festival.

Gurme Festivalleri,dusseldorf-gurme-festivali-almanya

Frankfurt Museumsufer Kültür Festivali | 25-27 Ağustos 2019

Almanca Müzeler Bölgesi Festivali, ya da “Museumsufer Fest”. Main Nehri kıyısında sanat, tiyatro, müzik, dans ve mutfak kombinasyonu ile benzersiz bir eğlence, lezzet deneyimi fırsatı sunan festival her yıl 3 milyon ziyaretçi çekiyor.

Gurme Festivalleri,frankfurt-kultur-gurme-festivali-almanyaAlmanya Gurme Festivalleri

OnBlackheath – Güney Londra Yemek ve Müzik Festivali | Eylül 2019

Londra’da en güzel açık alanlardan biri olan Blackheath’te yapılacak festivalde harika yemekler ve muhteşem müzikler ile benzersiz bir kutlama yapabilirsiniz.

Gurme Festivalleri,OnBlackheath-buyuk-yemek-ve-muzik-festivali-londra-ingiltere

Guernsey Uluslararası Yemek Festivali | 14-24 Eylül 2019

Guernsey, resmi adı “Bailiwick of Guernsey” Manş Denizinde Birleşik Krallığa bağlı Manş Adalarından biridir, Normandiya’ya yakındır. Yöresel lezzetlerin sunulduğu festivalde biyolojik lezzetlere doyacaksınız.

En başta süt, sarı tereyağı ve lezzetli dondurmalar, doğal etler, taze deniz ürünleri, üzüm ve diğer organik meyveler yanında organik içkiler sizi bekliyor olacak. Çocuklarda unutulmadı onlar için elbette ki taze sıkılmış elma suyu. 🙂

Gurmeler, Lezzet kaşifleri ve Gurme çiftler için enfes aile sıcaklığı yaşayacakları bir festival.

Gurme Festivalleri,guernsey-yemek-gurme-festivali-ingiltere

Cavatast – Cava ve Gastronomi Fuarı Sant Sadurni D’anoia | 07-09 Ekim 2019

Cavatast Gastronomi festivali İspanya‘nın Cava şarabı ile ünlü Sant Sadurni d’Anoia gerçekleşiyor. Üç gün sürecek festival Sant Sadurni d’Anoia’da dünyanın dört bir yanından gelen cava severleri ağırlıyor.

Cava; şampanyaya benzer bir tür köpüklü Katalan şarabıdır. Şehir merkezinde düzenlenen ve gerçek bir açık hava festivali olan Cavatast Rambla de la Generalitat’ın her yanına yayılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Cava üreticileri yöresel Katalan mutfağının en iyi örneklerini misafirlerine sunacak ve dünyanın dört bir yanından gelen şarap severleri bir araya getirecek. Bunun dışında şarap tadımları, atölyeler, canlı müzik performansları ve sergiler sizleri bekliyor.

Gurme Festivalleri,cavatast sant sadurni ispanya cava şarap festivaliİspanya Gurme Festivalleri

Toskana Boccaccesca Yemek ve Şarap Festivali | 07-09 Ekim 2019

İtalya’da Boccaccesca Certaldo Alto dar Orta çağ sokaklarına sayısız ziyaretçi çeken, bir yıl boyunca özlemi çekilen enfes yemek ve şarap festivalidir.

Chianti Classico veya Montalcino Brunello gibi Toskana’da efsane olmuş şarapları tatma şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda 4 gün boyunca ünlü aşçıların harika yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

Gurme Festivalleri italya

İspanya Safran Gülü Festivali | Ekim 2019

Safran Gülü Festivali 1963 yılından bu yana her yıl Ekim ayının son iki hafta sonları da dahil olmak üzere bir hafta boyunca devam etmektedir. Bu özel mahsul safran gülü, dünyadaki en pahalı baharatlardan biridir.

Gurme Festivalleri,safran-gulu-festivali-toledo-ispanya

Londra Vegan Yemek Festivali – Vegfest 2019 | 22-23 Ekim 2019

Vegfest UK Londra Avrupa’nın en büyük vegan festivallerinden biri! Organizasyona bu yıl 12.000’in üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Festivalde yemek, moda, kozmetik ve bakım ile ilgili 250’nin üzerinde tezgah açılacak.

Yemek pişirme workshop’ları, özel yemek dersleri, çocuklar, gençler ve olgun bireyler için özel alanların oluşturulduğu etkinlik her yaş kesime hitap ediyor. Vejetaryen  beslenmeye yönelik bu müthiş etkinlik son derece ilham verici olacak. Farklı farklı müzisyenlerin performansları ile hafta sonu boyunca eğlenceli bir festival geçireceksiniz.

Gurme Festivalleri,bristol-vegfest-vegan-vejeteryan-festivali-ingiltereGurme Festivalleri İngiltere

Gwledd Conwy Bayramı Galler | 22-23 Ekim 2019

Kuzey Galler ekim ayında yemek, müzik ve sanatı keyifli bir kutlama ile buluşturuyor ve bu sebeple ismine festival değilde bayram adını vermişler. Tüm organizasyon Galler’in en güzel manzaralarından birini sunan orta çağ nehir kenti olan Conwy’de gerçekleşiyor.

Diğer Gurme festivalleri dışında bu fantastik festivalde sokak lezzetleri, yemek salonları, restoran şovları, tadımlar, mutfak workshop’ları, iyi bira ve likörler yer alıyor. Aynı zamanda yerel dans ve müzikler ile eğlenceli bir haftasonu sizleri bekliyor.

Gurme Festivalleri,gwledd conwy galler festivalGurme Festivalleri Galler

Gurme festivalleri ve bu güzel organizasyonları kaçırmamanız dileğiyle. Gurme Festivalleri listemiz sürekli güncellenmektedir. Takipte kalın!..


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmelere Özel Yemek ve Lezzet Festivalleri

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here