Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Tandırevi Kuzu Çevirme

Tandırevi Kuzu Çevirme

2689
3

Tandırevi kuzu çevirme İstanbul keşiflerimizin en müstesna mekanlarından biri. Tandırevi bize göre İstanbul kuzu çevirme yerleri ve mekanları arasında en iyiler kategorisinde değerlendirilmesi gereken bir restoran.

Nisan Mayıs ayları geldiğinde bizi bir oğlak ve kuzu çevirme telaşı sarıyor. İstanbul’da yaşayanlar iyi bilir şehirde kuzu çevirme yapan mekan sayısı zaten bir elin parmaklarını geçmez. Bizde geçtiğimiz günlerde soluğu İstanbul’un en iyi kuzu çevirmecilerinden biri olduğunu düşündüğümüz Tandırevi ‘nde aldık.

Tandırevi
Tandırevi Kuzu Çevirme

Kuzu Çevirme Tarihçesi

Kuzu çevirmenin tarihi çok eskilere dayanıyor. Özellikle küçükbaş hayvancılıkla uğraşan eski medeniyetlerde ve avcılıkla geçinen topluluklarda aynı usul ile çevirme yapılmaktaydı. Kuzu çevirme diğer bir adıyla sırık kebabı olarak bilinmektedir. Dünyadaki en eski kebap türlerinden biri olarak kabul edilen kuzu çevirme Türkiye‘de oldukça fazla rağbet görüyor. Fakat yapımı oldukça zahmetli ve zor olduğu için sadece bu kebabı özel olarak yapan Tandırevi gibi çevirmecilerde bulunabiliyor.

Kuzu çevirme eminim birçok şehirde irili ufaklı mekanlarda yapılıyordur. Fakat ülkemizde Sinop ilinin Boyabat ve Çorum ilinin Kargı ilçesinde çok ünlüdür. Bu iki ilçe dışında Samsun Vezirköprü ve Çorum Osmancık ilçesinde de bu kebap yaygın olarak yapılıyor.

Kuzu çevirme Tandırevi

Kuzu Çevirme Menü ve Fiyatlar

Kuzu Çevirme fiyatları Tandırevi ‘nde gayet uygun. 1 kg kuzu çevirme fiyatı 110 TL olan bu çevirme şansımıza o gün %40 indirimle servis ediliyordu. Örneğin biz 1 kilo kuzu çevirmeyi 4 kişi afiyetle yedik ve 66 TL hesap ödeyip çıktık. Tertemiz mekanda, kaliteli hizmet ve servis alırken çok üst düzey bir lezzet deneyimi yaşıyorsunuz. Közde biber, közde domates, soğan salatası ve sıcak tandır lavaşı kuzunun yanında ücretsiz ikram ediyorlar.

Bütün kuzu çevirme almak isterseniz kilosunu 100 TL’den hesaplıyorlar. Çevirme tercih etmeyenler için yine kendi hazırladıkları et ürünleri ızgara yapılıyor. Denemedik ama ızgara çeşitleri arasında antrikot, biftek, kuzu pirzola, kanat, kasap köfte ve kasap sucuk var.

kuzu tandır Tandırevi
Kuzu Tandır

Kuzu Çevirme Nasıl Yapılır?

Tandırevi ‘nde kuzu çevirme Trakya Gelibolu’da kendi besledikleri süt kıvırcık kuzulardan yapılıyor. Artık işin duayeni olmuş Hikmet Usta büyük bir titizlikle kuzuları hazırlayıp sırıklara takıyor. Her gün 2 kuzu takılan lokantada bu sayı zaman zaman 4’e kadar çıkıyor. Takriben odun ateşinde ağır ağır 6 saat pişen kuzular resmen ağızda dağılıyor. Günlük takılan kuzular ertesi güne kalmıyor. Buraya ne zaman gelirseniz gelin yeni takılmış ve taze taze servis edilen lokum gibi kuzu çevirme ile karşılaşacaksınız.

Kuzu çevirme nasıl yapılır Tandırevi

Burası kuzu çevirmenin lüks bir tüketim olduğunun bilincinde olan ve maddi durumu iyi olmayan insanlarında bu lezzetten mahrum kalmaması için çalışan çok sosyal bir müessese. Herkes kuzu çevirme yiyebilsin diye zaman zaman çok büyük indirimler yapıyorlar. Bizim tesadüf eseri gittiğimiz gün %40 indirim ile karşılaşmış olmamız en güzel örneği.

Kuzu çevirme Tandırevi

Her gün 07:30-22:00 saatleri arasında hizmet veren bu müstesna mekana mutlaka uğrayın. Ayrıca Tandırevi zaman zaman büyük kampanyalar yapıyor, takip etmenizi öneririz.

Tandır Tatlısı Tandırevi
Bol Tahinli Fındıklı Tandır Tatlısı

Unutmadan sacarası ve bol tahinli fındıklı tandır tatlıları da nefis. Güne tatlı bir nokta koymak için bu iki tatlıdan birini mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Elbette kuzu çevirmeden sonra hala yeriniz kalacak olursa… 🙂

Tandırevi kuzu çevirme adres telefon

Tandırevi Kuzu Çevirme Video

Tandırevi Kuzu Çevirme Yenibosna’ya güzel bir video ile veda edelim.

Kolay lokasyonu, lezzet odaklı anlayışı ve fiyat performansı ile gönlümüzde taht kuran Tandırevi restoranına uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Tandırevi Kuzu Çevirme Adres ve Telefon

Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi, Atatürk Caddesi No: 11/A Bahçelievler – Beşyol / İstanbul
Telefon: 0212 651 28 80 – 0535 287 48 48

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMalta Köşkü Yıldız
Sonraki makaleElazığ Orcik Festivali ve Bağbozumu Şenlikleri
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

3 YORUMLAR

  1. Bende biliyorum burayı, birkaç yerde kuzu çevirme yedim ama Tandırevi enfes. Buradan kuzu çevirme yemek için iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

    • Kuzu çevirme nerede yenir sorusuna İstanbul’da verilecek en güzel cevaplardan biri olan Tandırevi yazımıza yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. İlk fırsatta kuzu çevirme yemeniz dileğiyle. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here