Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Malta Köşkü Yıldız

Malta Köşkü Yıldız

1669
0

Malta Köşkü yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. İstanbul Beşiktaş Yıldız Parkında Osmanlı yemekleri yiyebileceğiniz şık bir restoran burası.

Yıldız Parkı

Bir hafta sonunuzu yeşillikler içinde ama şehirden uzaklaşmadan geçirmek istiyor, üstüne boğaz manzaram da olsun diyorsanız İstanbul Beşiktaş’taki Yıldız Parkı tam size göre. Bu yazımda Yıldız parkı içinde yer alan Malta Köşkünü anlatacağım sizlere.

Malta Köşkü

Sultan Abdülaziz döneminde Malta’dan Türkiye‘ye getirilen taşlarla yaptırılmış köşk. Malta Köşkü adını da buradan alıyor doğal olarak. Köşkün işletmesi şuan da Beltur’da. Yani öyle ahım şahım bir servis anlayışı beklemek hata olur. 🙂 Yine de burada yemek yemek gerçekten çok keyifli. Alabildiğince yeşil parkın içinde, boğaz da karşınızda olunca peynir ekmek bile şahane gider.

Bakın manzara bu… 🙂

Yıldız parkı Malta Köşkü

Bunlar da Malta Köşkü ‘nden bir iki kare…

Beşiktaş Malta Köşkü

Malta Köşkü Beltur

Osmanlı Mutfağı

Malta Köşkü Osmanlı’dan kalma köşk olunca menüyü de buna göre uyarlamışlar tabi. Beğendili Frit Kebap, Topkapı Hassa-i Kuzu Mutancana, Ballı Tavuk Mahmudiye, Ballı Kuzu Nırbaç gibi Osmanlı saray mutfağına ait meyveli tatlı et yemekleri bulabilirsiniz.

Yoğurtlu Kebap Malta Köşkü
Yoğurtlu Kebap

Mesela Mutancana, toprakta pişen anlamına geliyor ve bu yemek Fatih Sultan Mehmet’in en sevdiği yemekmiş. Ben Malta Köşkü ‘nün Yoğurtlu Kebabını tercih ettim. Malta Köşküne özel değil aslında birçok yerde bulabileceğimiz tereyağlı kızartılmış pide üzerine bonfile dilimleri. Beğendim de, yine olsa yine yerim. Üzerine de dondurmalı irmik patlattım. Onun da gideri vardı. 🙂

Dondurmalı İrmik Tatlısı Malta Köşkü
Dondurmalı İrmik Tatlısı

Dediğim gibi, bir hafta sonunu Yıldız Parkı’na ayırın. Koruda güzel bir yürüyüş gerçekleştirin, tazelenin finali Malta Köşkü mutfağında yaparsınız. 🙂 Ayrıca restoranın hafta sonları güzel açık büfe kahvaltısı da bulunuyor tavsiye ederim.

Sorularınız için bize aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan veya yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için tıklayın.

Malta Köşkü Adres ve Telefon

Adres: Yıldız Mahallesi, Yıldız Korusu Beşiktaş / İstanbul
Telefon: 0212 258 94 53

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMeşhur Filibe Köftecisi 1893
Sonraki makaleTandırevi Kuzu Çevirme
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here