Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Meşhur Filibe Köftecisi 1893

Meşhur Filibe Köftecisi 1893

971
0

Meşhur Filibe Köftecisi diye bir gerçek var dostlar. Bazı mekanlar vardır İstanbul‘un hafızası olan. Köfte kokuları eşliğinde dar merdivenlerini çıkıp, salaş masalarına oturduğumuz Meşhur Filibe Köftecisi ‘de bu mekanlardan biri. Sanki İstanbul’da değil de İnegöl‘de, Saraybosna‘da, Üsküp‘te köfte yer gibi…

Meşhur Filibe Köftecisi
Emektar İbrahim Abi

126 Yıllık Lezzet

126 yıllık bir dükkanın köftesinin sosundan, piyazının fasulyesinden ziyade, içerisinde bulunduğu semtle olan ilişkisi ve bir döneme ait yansıttığı kültür bizim için çok daha önemli.

Eminönü’ne gittiğimiz her zaman Sirkeci’den başka yerde şubesi olmayan Meşhur Filibe Köftecisi ‘nin 1,5 porsiyon köfte ve bol soğanlı piyazından yeriz. Burası İstanbul’da gizli kalmış ve tadına doyum olmayan köfteler yapan küçük bir dükkan.

Kemalpaşa Tatlısı Meşhur Filibe Köftecisi
Kemalpaşa Tatlısı

Bir porsiyonunda altı tane tombul, yuvarlak köfte bulunur. İçinde soğan ve tuzdan başka, baharat namına sadece kimyon barındırır. Köfteler böyle tombul olunca, dışı nar gibi kızarıyor ama içi supsulu kalıyor ki, bu bizim en sevdiğimiz tarz.

Yoğurt Tatlısı Meşhur Filibe Köftecisi
Yoğurt Tatlısı

Filibe Köftecisi Menü ve Fiyatlar

Meşhur Filibe Köftecisi menüsü 6 üründen oluşuyor. %100 dana eti, kimyon ve soğandan oluşan (Ekmek yok) ve içinde su fışkıran 1 porsiyon köftenin fiyatı 20 TL.

Erzincan Dermason fasulyesi, soğan, kıvırcık, salata, mevsimine göre havuç veya domatesten oluşan nefis piyazın fiyatı 10 TL.

Salata 10 TL, Yoğurt 8 TL, Yoğurt Tatlısı (Revani) 10 TL ve Kemalpaşa Tatlısı 9 TL’lik fiyatlara sahip.

İnsana belki ekmeksiz ve dana döşünden kıyma ile yapılan köfte kadar güzel gelen diğer şeyse içerideki samimi ve güler yüzlü hizmettir. O salaşlığın içinde her daim tertemiz servis yaparlar. Burayı bilen tüm esnaf ve çalışanların öğle yemeğini ziyafete çevirir Meşhur Filibe Köftecisi. Tabi boş yer bulunursa…

Kemalpaşa Meşhur Filibe Köftecisi

Kapanışı Kemalpaşa tatlısı veya yoğurt tatlısı ile yapmanızı öneririz. Özellikle yoğurt tatlısı çok lezzetli…

Filibe Köftecisi Video

İnci Pastanesi, Emek, Pando gibi daha adını bile bilmediğimiz yüzlerce simgesel kent dükkanı yok oldu. İstanbul’da şehrin özüne dair bir şeyler anlatan son kalan yerlerden biridir Meşhur Filibe Köftecisi. Bu kadar karmaşa ve stresin içinde yaşarken, ruhu olan mekanları öldürmemek lazım.

Yolunuz Sirkeci Gurmeler sokağına düşer ve Meşhur Filibe Köftecisi ‘ne uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Meşhur Filibe Köftecisi Adres ve Telefon

Adres: Hocapaşa Mahallesi, Hocapaşa Hamamı Sokak Fatih / İstanbul
Telefon: 0212 519 39 76

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleNezih Kebap Yuvalama Rumelihisarı
Sonraki makaleMalta Köşkü Yıldız
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here