Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Nezih Kebap Yuvalama Rumelihisarı

Nezih Kebap Yuvalama Rumelihisarı

758
0

Nezih Kebap ve Yuvalama ilk olarak 1981 yılında İstanbul Eminönü Mercan Yokuşunda kuruldu. Gaziantep yemekleri sunumu ile daha sonra Kozyatağı’nda kebap sevenlere hizmet verdi. Fakat Nezih Kebap ‘ın sahibi vefat edince Kozyatağı restoranı kapandı.

Nezih Kebap Yuvalama
Tereyağ ve Tulum Peyniri

Gaziantep Mutfağı

Nezih Kebap ve Yuvalama yıllar sonra ise “En iyi Antep mutfağı” cümlesini kendilerine slogan yapıp Rumeli Hisarında Gaziantep mutfağı özelinde hizmet vermeye devam ediyorlar. Geçmiş yıllarda görsel ve yazılı medyada aldığı ödüllerden dolayı çok duyduğum fakat bir türlü fırsatını bulup gidemediğim bir yer burası. Bu kez o fırsatı yakaladık, merak ettiğim Nezih Gaziantep lokantasına öğle yemeği için gittik. Restoran sabah Antep kahvaltısı ile servise başlıyor.

balon pide Nezih Kebap Yuvalama
Balon Pide

Oturduğumuz 2. kattaki salon temiz, rahat ve bu sıcak günlerde ortamı serinleten kliması ile cezbedici. Nezih Kebap ‘ta ön masalar Boğaz manzarasına sahipler.

Öğle servisi için hem salonu hem tuvaletleri ile mekanı gayet temiz buldum. Beyaz kağıda basılı menüler de bir tek yağ lekesi bile yoktu.

Analı Kızlı Nezih Kebap Yuvalama
Analı Kızlı

Nezih Kebap Menü

Klasik başlangıç olarak gelen balon pide, tereyağ ve tulum peynirleri lezzetli. Devamında içtiğim analı kızlı çorbayı beğendim. Açıkçası Nezih Kebap’ta içtiğim bu çorbayı daha önce içtiğim birçok mekandan çok daha başarılı buldum. Sırayla gelen Antep usulü lahmacunu, kuru patlıcan dolması ve haşlama içli köfte de lezzetliydi.

Antep lahmacun Nezih Kebap Yuvalama
Antep Lahmacun
Kuru patlıcan dolması Nezih Kebap Rumelihisarı
Kuru Patlıcan Dolması
Haşlama içli köfte Nezih Kebap Yuvalama
Haşlama İçli Köfte

Ana yemek olarak yediğim Adana kebap gayet başarılıydı. Gerek lezzeti gerek tam kıvamında pişirilmiş olması bizi memnun etti. Kebab sulu sulu, içi kurutulmamış ve yağ dengesi yerindeydi. Nezih Kebap ‘ta tabak sunumları özenli ve gözlere hitap ediyordu.

Adana kebap Nezih Kebap Yuvalama
Adana Kebap

Tatlı olarak yediğimiz dondurmalı katmeri ise beğenmedik. Zaten katmerlerin Antep’ten donmuş olarak getirildiğini biliyorduk. Sonuçta buna bir de altının hafif yanması eşlik edince tadıp bırakmak zorunda kaldığımızı söylemeliyim. Bazı yiyecekleri sadece yöresinde taze olarak yemek ya da mekanda bir katmer ustası varsa tercih etmek lazım.

Antep katmeri Nezih Kebap yuvalama
Antep Katmeri
kesme dondurma Nezih Kebap
Maraş Kesme Dondurma

Servisten memnun kaldık, Doğan bey güler yüzle ve kusursuz bir hizmet verdi bize. Tabi öğle servisi için çok ölçülebilir değil, Nezih Kebap ‘ı bir de akşam yoğunluğunda denemek lazım.

Kavun Nezih Kebap Yuvalama
Kavun

İki kişi için 249 TL hesap ödedik. Boğazda benzeri birçok lokanta ile kıyasladığımda bana göre normal gelen bir hesap olduğunu düşünüyorum. Engelliler için herhangi bir olanak maalesef yok.

Yolunuz Rumeli Hisarı’na düşer ve Nezih Kebap ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları ve Gurmex Plus Lokantaları için tıklayın.

Nezih Kebap Yuvalama Adres ve Telefon

Adres: Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi No: 24 Sarıyer / İstanbul
Telefon: 0212 265 74 55

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBaldır Ataşehir Kapandı
Sonraki makaleMeşhur Filibe Köftecisi 1893
İstanbul doğumluyum. Saint-Benoit Lisesini bitirdikten sonra İsviçre Centre Int. Glion otelcilik okulundan mezun oldum. Çalışmaya lise döneminde yazları ve boş zamanlarımda Fondue Restaurant ve Regine Club’da başladım. Otelcilik okulu sonrası Martinez Otel Cannes ve Hyatt Regency Brüksel otellerinde çalıştım. Accor grubuna katılarak Antalya Novotel'in kurucu ekibinde yer aldım. Kuşadası Hotel Fantasia ve Korumar Otellerinin yine kurucu ekibinde çalıştım. İstanbul Swissotel açılış ekibi arasında yer aldım. İstanbul Dünya Ticaret Merkezinin Gastronomi bölümünü kurarak organize ettim. Mezzaluna lokantasının işletmeciliğini yaptım. Wine and Roses Kaliforniya mutfağı lokantasını Türkiye’de ilk defa kurarak işletmeciliğini yaptım. Si Senor Meksika lokantasını açtım. Chicago Bulls Amerikan lokantasını açtım ve işlettim. İşletmeciliği bırakarak otel ve lokantalar için iş geliştirme danışmanlığı yapmaktayım. Aynı zamanda sosyal medyada mesleki bilgi ve deneyimlerimi hiçbir maddi beklenti olmaksızın gastronomiye ilgi duyanlar ile paylaşmaktayım.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here