Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Fenerbahçe İşkembe Salonu Kapandı

Fenerbahçe İşkembe Salonu Kapandı

728
0

Fenerbahçe İşkembe Salonu kapanmıştır.

Uğur Fenerbahçe İşkembecisi Kızıltoprak yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. Bugün sizlere İstanbul Kadıköy’de çorba nerede içilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağım.

Bu enfes işkembeci bizim fırsat buldukça mutlaka uğradığımız ve balık avı sonrası arkadaşlar ile birlikte güne nokta koyduğumuz lokantalardan biridir. Aslında Uğur Fenerbahçe İşkembe Salonu ‘nu Anadolu yakasında yaşayanlar mutlaka bilirler diye tahmin ediyorum.

Fenerbahçe İşkembe Salonu

Fenerbahçe İşkembecisi

1978 yılından beri Uğur Fenerbahçe İşkembe Salonu olarak Kadıköy Kızıltoprak’ta 7/24 misafirlerine en iyi hizmeti sunmaya çalışan lokantada bizim için güzel geçen bir balık avının finalini yapmak adet oldu. Günün yorgunluğunu Kızıltoprak’ta hizmet veren Fenerbahçe işkembecisi’nde içtiğimiz enfes sakatat çorbaları ile yapmak mükemmel oluyor.

Lokanta güzel ve bana göre hemen hemen bütün çorbaları lezzetli. Kelime oyunu yapıp öyle uzun uzun anlatmanın çok da anlamı yok diye düşünüyorum.

Çorbalar

Tavsiye isteyenler için ayak paçası, damar, tuzlama ve işkembe önerilir hepsi de gerçekten çok başarılı çorbalar. Menülerinde bu çorbalar dışında kelle paça, mercimek, ezogelin, tandır kuzu kelle, kokoreç, köfte, tavuk, ciğer ve tatlı çeşitleri de bulunuyor.

Uğur Fenerbahçe İşkembe Kızıltoprak

Biz üzerimize sinen balık kokusunu bastırsın diye çorbalara bol bol sarımsak ekliyoruz. Şaka bir yana, ben sarımsaksız ve sirkesiz bir işkembe çorbası hayal edemiyorum.

Fenerbahçe İşkembe Salonu hulasa eskilerin yeridir. Adını ve tadını bilenler bilir ve müdavimleri hakkını iyi verir. Çünkü burası Kadıköy’ün en iyi sakatat çorbacılarından biridir.

Fenerbahçe İşkembe Salonu ‘na bir çorba içip çıkalım düşüncesiyle girer ardından bağımlısı olursunuz. Ve kesinlikle abartmıyorum tekrar geleceğiniz günü hayal etmeye başlarsınız. Lokantada fiyatlar uygun, personel güler yüzlü, servis ve hizmet mutlu edecek kalitededir.

Fenerbahçe İşkembe Salonu
Uğur Fenerbahçe İşkembe Salonu Kızıltoprak

Yolunuz bit gün Kızıltoprak’a düşer ve Fenerbahçe İşkembe Salonu ‘na uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle, sağlıcakla ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Fenerbahçe Uğur İşkembe Salonu Adres ve Telefon

Adres: Feneryolu Mahallesi, Bağdat Caddesi No: 50 Kızıltoprak – Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 345 10 74 – 0216 345 74 79

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here