Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

1254
0

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı İstanbul yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. Bu yazımda sizlere Ataşehir’de yöresel Karadeniz kahvaltısı yapabileceğiniz İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı deneyimimi paylaşmaya çalışacağım.

Kuymak

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı eşimle en çok sevdiğimiz kahvaltı mekanlarından biridir. Her fırsatta eşi dostu götürdüğümüz, kuymak krizimiz geldiğinde koşa koşa gittiğimiz sıcacık bir mekan burası. Kuymakla büyümüş, Trabzon‘da, Samsun‘da yüzlerce kez kuymak yemiş biri olarak mübalağasız söylüyorum İstanbul’un en iyi kuymakçılarından biri kesinlikle burası!

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Kuymakların Şahı

Futbol ile ilgilenenler bilir dünya şampiyonu bir lisemiz vardır, Trabzon Lisesi. İlknur hanım, o takımın antrenörünün eşi. 🙂 Eğer İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı ‘nda rastlarsanız çok güzel anılarla yemeğinize renk katabilir.

kuymak İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Kuymak

Yöresel Kahvaltı

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı ‘nda pide hariç çeşit çeşit Karadeniz yemeklerini bulabilirsiniz. Fakat biz burayı hep kahvaltı için ziyaret ettik. Her ne kadar kuymağı ön plana çıkaracak olsam da, şahane bal-kaymak, su böreği, fasulye turşusu kavurması, menemen, sucuklu yumurta, leziz peynir çeşitleri hep hazırda sizi bekler. Hepsi ayrı ayrı güzeller.

mıhlama İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Gelelim tekrar kuymağa. Düşünüldüğünde sadece mısır unu, peynir ve tere yağından ne kadar lezzetli bir sonuç çıkabilir diyebilirsiniz. Fakat bu ürünlerin halis hallerini uygun oranlarda pişirebilirseniz ortaya çıkan lezzet gerçekten inanılmaz.

kahvaltı İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Ataşehir İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Hayatında hiç kuymak yememiş arkadaşlarımın kuymak yemesine aracı olduğumda, ilk lokmadan sonraki suratlarındaki ilk ifadeyi görmek inanılmaz mutluluk verici. Bugüne kadar sevmeyeni görmedim. Eğer kuymak sevmiyorsanız muhtemelen doğru yerde yememişsinizdir.

İstanbul İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

muhlama İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Dediğim gibi İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı ‘nda menemen vb. başka kahvaltı ürünlerini de bulmak mümkün. Hepsi çok lezzetli. Öte yandan, tüm bu lezzetler çok uygun ücrette.

menemen İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Sade Menemen

Örneğin biz eşimle İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı ‘na gittiğimizde banko yediklerimiz, 2 kişilik kuymak, menemen, turşu kavurması, peynir tabağı, bal-kaymak, sayısız çay, üzerine Türk kahvesi. Hesap hiç bir zaman 80 TL’yi geçmedi. Böyle lezzetlere böyle bol ikramlara bu fiyat devede kulak kalır.

Bal kaymak tereyağ İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Bal-Kaymak-Tereyağ
İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Direk ekmek batırmışım, çok belli oluyor. 🙂

Bu kadar kuymaktan bahsetmişken kendi yaptığım kuymağı koymazsam uyku uyuyamam. 🙂 Memleketten malzeme geldikçe biz de evde kendi çapımızda yapmaya çalışıyoruz.

ev yapımı kuymak İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı
Evde Yaptığımız Kuymak 🙂

Sonuç olarak, İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı için en iyi Karadeniz lokantası diyemem fakat kuymak konusunda eline su dökebilecek fazla yer görmedim. Kuymak sevenler veya denemek isteyenler için buraya uğramanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı Ataşehir

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı Adres ve Telefon

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi No: 10/A Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 576 00 61

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makalePicante Tex-Mex Restaurant Kapandı
Sonraki makaleBaldır Ataşehir Kapandı
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here