Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Kayseri Valide Sofrası Sahrayıcedit

Kayseri Valide Sofrası Sahrayıcedit

Kayseri Valide Sofrası keşfiyle uzun bir aradan sonra merhabalar. Nefis Kayseri yemekleri servis eden lokanta İstanbul Sahrayıcedit İnönü Caddesinde hizmet veriyor.

Öyle tavsiye üzerine giderek ya da sosyal medyada reklam görerek falan değil; tamamen şans eseri denk gelip, lezzeti ve güler yüzlü hizmeti ile bizi çok etkileyen bir lokanta olan Kayseri Valide Sofrası ‘nı yazıyorum bugün.

Kayseri Valide Sofrası
Yağlama

Hikayemiz İnönü caddesinde tül perde ararken, karnımın zil çaldığı bir anda, yol kenarında Kayseri yağlaması tabelasını görünce kendiliğinden gelişti.

Kayseri Valide Sofrası sahibi Mehmet bey elektrik mühendisi, eşi Hikmet abla, işin ana vatanında Kayseri mutfaklarında yetişmiş bir ev hanımı. 20 yılı aşkın süredir İstanbul’da çeşitli ticaretle uğraştıktan sonra, yöresel ürünler üzerine perakende satış amaçlı olarak bir dükkan açmışlar. Başlangıçta, tanıdıklara öğle yemeğinde yapmaya başladıkları mantı ve yağlama pişirme işi o kadar beğenilmiş ki, müşterilerin baskısıyla yandaki dükkana da taşıp, iki yıldır restoran bölümü ile de hizmet vermeye başlamışlar.

börek Kayseri Valide Sofrası

Kayseri Mutfağı

Hem Kayseri mutfağının güzel örneklerini tadabileceğiniz, hem de ünlü Kayseri markalarına ait mantı, sucuk, pastırma, sarma, gibi ürünleri çiğ olarak satın alabileceğiniz bir restoran-işletme Kayseri Valide Sofrası.

Porsiyonlar, Kayseri mutfağı restoranından beklendiği üzere doyurucu. Fiyatlar ise eş doyuruculuktaki zincir fast foodların yarısı kadar.

Yağlama Kayseri Valide Sofrası
Kayseri Yağlama

Yağlama

Kayseri Valide Sofrası ‘nın yağlaması Kayseri’de yediklerimle kapışır. Hatta, turiste iteleme, vıcık vıcık yağ-lama yapan o ünlü Kayserili markayla kıyas kabul etmez, o derece iyi.

Mantı Kayseri Valide Sofrası
Kayseri Mantısı

Kayseri Mantısı

Mantı diri ve çok lezzetli. Menüde bulunan ve ev yapımı olanını çok sevdiğim Nevzine tatlısı, maalesef bu akşam kalmamıştı.

Yöresel ürünler Kayseri Valide Sofrası
Yöresel Ürünler

Bir de Kayseri Valide Sofrası ile ilgili bir enstantane anlatarak bitireyim. Dolaptan paket mantı alıp, ödemek için kasaya yönelen bir müşteriye, “Bugün gelen kargodaki mantılar fazla fırınlanmış, biz beğenmedik, siz de almayın, geri bırakın isterseniz.” diyecek kadar kocaman da bir kalbi var bu güzel insanların…

Kadıköy Kayseri Valide Sofrası

Biz beğendik, seve seve yedik. Yolunuz Kadıköy Sahrayıcedit İnönü caddesine düşer ve karnınız zil çalarsa, Kayseri Valide Sofrası ‘na bir uğrayıp selam iletin bizden de…

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Kayseri Valide Sofrası Adres ve Telefon

Adres: Sahrayıcedit Mahallesi, İnönü Caddesi No: 47 Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 969 03 52

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleElazığ Orcik Festivali ve Bağbozumu Şenlikleri
Sonraki makaleBaylan Pastanesi
Şöyle irice bir kazan alalım. İçine; otuz küsur anne işi yaş günü pastası, yayıkta çalkalanmış babaanne tereyağı, babadan karne hediyeliği döner rayihası ekleyip, Karabük'ün yüksek ısılı demir fırınlarında yavaşça karıştıralım. Kulak memesi kıvamına gelince, ortaokul edebiyat öğretmeninden imla kılavuzu, yatılı okul günlerinden ev yemeği hasreti ekleyelim. Üniversitenin tuzu biberi olsun diye, İzmit körfezine deneysel “portakallı tavuk” girişimleri (öğrenci evinde ördek vardı da, biz mi yemedik?) serpelim biraz. İki taşım asistanlık yapmak üzere İstanbul ateşinde kaynatalım bu karışımı. Zaman zaman lezzet katsın diye, birer tutam dalış, motor, koşu, fotoğraf, trekking, hiking, medikal arama kurtarma, dağcılık, tiyatro, bisiklet, amatör radyoculuk falan katalım. Terbiyesi için, neredeyse tüm Anadolu'yu gezdirelim ki; Antep’ten İzmir’e, Kars’tan Rize’ye, her mutfaktan biraz koku sinsin üzerine. Buralar tadılıp sindirildikçe, “oralar” merak edilmez mi hiç? Dünya haritasının da üzerine çizikler atalım fırsat buldukça. Tarifim şimdilik böyle.. Halen İstanbul'da Göztepe civarlarında pişmeye devam ediyorum. Bir yandan doktorluk yapıyor, bir yandan da yediğimi, içtiğimi, gezip gördüğümü yazıyorum bu aralar. Bakalım, beğenecek misiniz elimden çıkanları?

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here