World Tourism Forum 2017 İstanbul

World Tourism Forum 2017 İstanbul

World Tourism Forum (WTF) Nedir?

World Tourism Forum, 2013 yılında ilk organizasyonunu Türkiye‘de başlatmış uluslararası bir turizm platformudur.

World Tourism Forum; dünyanın dört bir yanından turizm alanındaki sivil toplum örgütlerini, seyahat bloggerlarını, devlet yetkililerini, influencerları ve özel sektörü bir araya getiriyor. Yılda 4 kez dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen etkinliklerle süren forum,  turizmin geleceğini şekillendirmek ve  alanında tüm dünyanın nabzını tutmayı amaçlıyor.

World Tourism Forum 2017: Dünyanın En İyi Seyahat Bloggerları ve Influencerlar Buluştu.

E-Gen Influencers kapsamında dünyaca ünlü blog yazarları 16-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde buluştu.

World Tourism Forum Global Meeting ile dünya turizm sektörü ve turizmin geleceği geniş kapsamlı oturumlar ile değerlendirildi. Gezimanya ve Blogger Casting daveti ile Gurmex olarak bizde World Tourism Forum‘da yerimizi aldık. Her geçen gün daha da etkin ve önemli hale gelen influencerlar “e-Gen Influencers Talk” konseptinde bir araya geldi. 17 şubat tarihinde dünyanın dört bir yanında yüzlerce bloggerın katıldığı “e-Gen Influencers” etkinliği harika geçti. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı bloggerlar 5 farklı oturumda katılımcılar ile fikir teatisi yapma ve başarı hikayelerini dinleme imkanı buldu.

World Tourism Forum Turkey

Dünyanın en ünlü bloggerları

Her geçen sene çok daha etkili ve verimli organize edilmeye devam eden World Tourism Forum Global Meeting bu yıl dünya çapında ünlü 300 bloggerı bir araya getirerek uluslararası arenada büyük ses getirdi.

Başta milyonlarca takipçisi ile dünyaca ünlü bir fenomen olan Zach King olmak üzere Joao Leitao, Jonathan Howe, Katrina Howe, Rican George, Ious Lopez, Raphael Alexander Zoren, Sabina Trojanova, Alberto Menendez, Gilbert Antolin ve Krysztof Gonciarz  World Tourism Forum Global Meeting, e-Gen Influencers buluşmalarına katılan diğer yabancı bloggerlar oldu.

World Tourism Forum İstanbul

Türkiye’nin en ünlü bloggerları

Türkiye‘den de çok sayıda ünlü seyahat blogger’ı bu etkinlikteydi. Meşhur Türk bloggerlar arasında Murat Özbilgi (Bloggercasting.com), Tuğçe Yılmaz (Gezimanya.com), Deniz Pehlivan (Birhayalinpesinde.com), Alper Metin (Celebialper.com), Osman Kurt (Cokgezenadam.com), Erkut Özen (Kesfet.tv), Pınar Bulut (Kutubaligi.com), Emrah Akın (Gurmex.com), Yaprak Gürdal (Kucukdunya.com) ve ismini sayamadığımız bir çok blogger yer aldı.

Öğle arasında St. Regis İstanbul Hotel‘in enfes yemeklerini deneyimleme fırsatımız oldu. Başlangıç olarak keçi peyniri, pancar salatası, kabak çiçeği, ceviz ve kırmızı üzüm limon sirke sos ile sunuldu. Ana yemekte bezelye, çeri domates, balık sos ve orman mantarı sote ile servis edilen tavada çupra balığı vardı. Kapanışı ise karamel sos ve vanilya kreması ile süslenmiş  yumuşak incir kek ile yaptık.

World Tourism Forum Türkiye

World Tourism Forum Global meeting

Ülkemizin tanıtımında önemli rol oynayan World Tourism Forum kapsamında 17 Türk ve 17 yabancı blogger Türkiye‘nin farklı şehirleri ve tarihi noktaları için makaleler yazdı. Bu makaleler “Blogbook Turkey 2017” adlı kitapta hem İngilizce hemde Türkçe olarak toplandı. Blogbook‘ta yazısı olan 34 blogger arasında Gurmex.com kurucusu Emrah Akın‘da “Van: Dayanışma ve Konukseverliğin Başkenti” isimli yazısı ile yer aldı. Türkiye‘nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak Blogbook dünyanın dört bir yanına ulaştırılacak. Yerli ve yabancı bloggerlar sayesinde Dünya’nın Türkiye algısı belki de yeniden şekillenecek..

Blogbook Turkey 2017” yazımızı okumak için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın