Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Selçuk Restaurant Kültürpark

Selçuk Restaurant Kültürpark

908
0

Selçuk Restaurant ile ilgili içimde taşıdığım duygu yoğunluğunu en samimi bir dille bugün size aktarmaya çalışacağım. Bursa denildiğinde aklınıza sadece İskender veya kestane şekeri sakın gelmesin. Bursa ile özdeşleşmiş o kadar çok lezzet ve mekan var ki gerçekten saymakla bitmez.

Selçuk Restaurant
Selçuk Restaurant Bursa

Mesela geçtiğimiz günlerde ben bundan 37 yıl önce anne ve babamın nişan yemeklerini yedikleri Selçuk Restaurant Kültürpark’ta eşim ve oğlum ile birlikteydim. Selçuk Restaurant her gidişimde ambiyansı ve lezzetleri ile beni heyecanlandırıyor. Heyecanlandıran mekanlar benim için çok kıymetlidir.

Yerli şarap kavı restoran Bursa
Yerli Şarap Kavı

Bir restorana geldiğiniz her seferinde çocukluğunuzu, anılarınızı yerli yerinde bulmak ve damaklarınızda aynı tadı hissetmek nasıl bir duygu bilir misiniz? Selçuk Restoran bizim için böyle müstesna bir yer işte.

Bizim için Kültürpark; Selçuk Restoran, Selçuk Restaurant ise Bursa demektir. 50 yıllık mazilerinde misafirlerini müşteri değil her zaman ev sahibi olarak gördüler. Gerçek bir gastronomi insanı Selçuk abi mekanın 2. kuşak işletmecisi.

Yöresel Peynir Tabağı
Yöresel Peynir Tabağı

Bayrağı babası taşırken mekana Selçuk abinin ismini verdiğinde belki kendisi de şuanda bizim çocuklarımız gibi bu bahçede oradan oraya koşturuyordu. Bu güzel mekanda ve yine aynı ışıltısını koruyan bahçede bugün misafirlerini aynı tempo ile Selçuk abi ağırlıyor. Selçuk Restaurantın bizdeki yeri nasılsa Selçuk abi için çocukların yeri belki de bu yüzden çok başka.

Domates Tartar Yatağında Manda Mozarella
Domates Tartar Yatağında Manda Mozarella

Selçuk Restaurant Menü

Keyifli bahçesinde havuzun şırıl şırıl sesi içimizi huzurla doldurup ben anılara dalarken masamızda sıcak başlangıç olarak soğanlı ciğer ve Pastırmalı Çıtır yerini almıştı. Soğanlı ciğer Arnavut ciğeri diye tabir edilen klasik sunuma sahipti fakat gayet lezzetliydi. Pastırmalı Çıtır ise tamamen Selçuk Restauranta özel bir lezzet. Arge’ye çok önem veren mekan kadayıfa pastırmayı öyle güzel yakıştırmış ki her geldiğimde Pastırmalı Çıtır mutlaka yerim.

Soğanlı Ciğer Selçuk Restaurant
Soğanlı Ciğer
Pastırmalı Çıtır Kadayıf
Pastırmalı Çıtır Kadayıf

Soğuk başlangıçlardan ise dil söğüş, beyin, zeytinyağlı enginar, peynir tabağı ve domates tartar yatağında manda mozarella vardı. Hepsi birbirinden nefisti.

Beyin Dil Söğüş Tabağı
Beyin Dil Söğüş Tabağı
Zeytinyağlı Enginar Selçuk Restaurant
Zeytinyağlı Enginar

Ana yemekte ise oscarlık bir kuzu tandır yedik. Ağızda dağılan mükemmel pişmiş bu kuzu tandırın muadilini Bursa’da daha önce hiç yemedik. Bursa’da tandır nerede yenir diye soranlara cevap olarak tereddütsüz Selçuk Restaurant diyebilirim.

Kuzu tandır Selçuk Restaurant
Kuzu Tandır

Selçuk Restoran servisi, hizmeti, güler yüzlü personelleri ve lezzetli yemekleri ile tekrar tekrar çağıran bir mekan. İster dostlarınızla rakı sofraları kurun, ister sevdikleriniz ile birer kadeh şarap için ister aileniz ile keyifli bir akşam yemeği yiyin. Çok memnun kalacak ve müdavimi olacaksınız.

1967’den beri bugünkü yerinde aynı kalite ve aynı heyecanla hizmet veren Selçuk Restaurant geleneksel lezzetlerin durağı olarak hala dimdik ayakta. 40 yılı aşkın deneyimiyle her gittiğimde bir nostalji treni gibi beni geçmişe götürmeyi başaran nadir mekanlardandır.

Bursa Reşat Oyal Kültür Parkı
Bursa Reşat Oyal Kültür Parkı

Geleneksel ve Yöresel Türk Mutfağı

Bursa Kültürpark’ta hizmetini sürdüren Selçuk Restoran hiç şüphem yok ki daha uzun yıllar geleneksel lezzetleri geleceğe taşıyacaktır. Mutfağın zenginliği, yemeklerin lezzeti ve hizmetin kalitesi asla bir tesadüf değil geleneksel kültürün bir yansıması.

Haydari, borani, beyaz peynir ve kavun ile bir yudum lezzete eşlik ederken ızgara köftesi ve kuzu pirzolasıyla çocukların gönlünü almayı da çok iyi biliyorlar. Yazın eşsiz zeytinyağlı enginarı, kışın zeytinyağlı kereviziyle sağlıklı beslenmek isteyenlere de gönül kapılarını ardına kadar açıyorlar.

Bursa Selçuk Restaurant Menü

Selçuk Restaurant Video

Aile ve özellikle çocuk dostu restoranda uygun fiyatlarda şüphesiz 1. sınıf hizmet alacaksınız. Alkollü mekanda çok özel bir şarap kavı da mevcut. Yemyeşil ve huzurlu bahçesinde veya çok şık dizayn edilmiş nostaljik kapalı yerinde oturabilirsiniz. Kredi kartı geçiyor. Restorana güzel bir video ile veda edelim.

Selçuk Restaurant Kültürpark’a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa Restoranları için linke tıklayın.

Selçuk Restaurant İletişim

Adres: Reşat Oyal Kültür parkı içi Osmangazi / Bursa
Telefon: 0224 234 49 51 – 0532 283 20 24
Çalışma Saatleri: Her gün 11.30 – 00.30

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis
Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMis Döner Bursa
Sonraki makaleDobruca Keyfi Et
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here