Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Sıdıka Cooking

Sıdıka Cooking

1124
0

Sıdıka Cooking Bursa‘da ev yemekleri yapan yerler arasında nefaset dolu Anne yemekleri servis eden en şık ve en samimi lokantalardan biridir.

Benim için Bursa’da ev yemekleri denildiğinde akan sular durur. Çünkü bu tarihi şehirde Sıdıka Cooking gibi çok sevdiğim müstesna mekanlar var. Hatta çoğu zaman tanıtmayalım bize özel kalsın dediğimiz mekanlar bunlar… Ardından hüzünlenip Anne eli değmiş bu lezzetleri herkes tatmalı, herkes bu ruhu hissetmeli deyip vazgeçtiğimiz yerler…

Sıdıka Cooking Bursa

Anne Yemeklerine Özlem

Bu makaleyi lütfen sonuna kadar okuyun ve mutlaka kaydedin! Çünkü dilim sürçtüğü kadar Bursa’da ev yemekleri yapan mekanların en iyisi olduğunu düşündüğüm Sıdıka Cooking hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bu küçük lokanta sizi tarihi bir yolculuğa çıkarabilecek, Anne sıcaklığını hissettirecek ve eğer hayatta değilse Annenizin hatırasını bir nebze de olsa size yaşatabilecek nadir yerlerdendir. Herkes Annesinin yemeklerini özler. Fakat Annesinin özlemini giderebilmek için gidebileceği lokanta sayısı azdır. İşte Sıdıka Cooking bu az sayıda lokantalardan biridir.

Bir mekanda lezzetli yemekler sunuluyorsa emin olun arkasında dokunaklı bir hikaye de vardır. Hikayesi olan mekanları ve yemekleri çok sevdiğimizi bilirsiniz. Ruhu olan bir binada, yaşanmışlığın gölgesinde, sade, tertemiz bir kalp ve Anne şefkati ile lezzetli yemekler yemek bu zamanda gerçekten zor zanaat…

Anne İle Buluşma

Ne zaman üzülsek, sevinsek, mutlu olsak çaresiz kalsak annemizi hatırlar onunla paylaşmak isteriz değil mi? İşte Belgin, 13 yaşında elim bir kazada kaybettiği Annesinin hatırasını küçük Sıdıka Cooking lokantasında yaşatmaya çalışıyor. Annesinin adını verdiği ve 36 yıllık özlemi barındıran tarihi binada hayal meyal hatırladığı annesinin elinden çıkan ve çok özlediği yemeklerini nefasetle servis ediyor.

Bursa'da ev yemekleri Sıdıka Cooking
Bursa usulü Zeytinyağlı Yaprak Sarma ve Kelem Sarması

Belgin Annesini son gördüğü yerde uzun saçları, kırmızı mantosu, siyah şapkası ve tatlı gülüşüyle dondurmuş. Tam 36 yıl sonra bu küçük lokantanın duvarında tekrar buluşmuşlar. Her sabah birbirlerine bakıyor, konuşuyor ve sarılıyorlar. Tıpkı 36 yıl önce olduğu gibi… Derin uykusundan uyanan Sıdıka hanım ve 13 yaşındaki kızı Belgin halen gelen misafirlerini bu küçük Sıdıka Cooking ismini verdikleri lokantada ağırlamaya devam ediyor.

Bursa’da Ev Yemekleri

Bir lokantaya girdiğinizde yaşınız kaç olursa olsun çocukluğunuzu, size ait bir şeyleri ve damaklarınızda aynı tadı hissetmek nasıl bir duygu bilir misiniz? O yüzden Sıdıka Cooking ’de müşteri değil her zaman ev sahibi sizsiniz. Sadece mevsiminde ve taze malzemelerle hazırlanan Anne yemekleri yiyecek, uygun fiyatlarla paha biçilemez bir deneyim yaşayacaksınız.

Eğer Annenizin yemeklerini özlediyseniz Belgin’e yemek istediğiniz yemekleri birkaç gün önceden bildirmeniz yeterli. Malzemeleri sizin için özenle temin edecek ve sevgiyle pişirip lokantaya gelmenizi bekleyecektir.

Burası her daim bulabileceğiniz ev yapımı börekleri, mantıları, Anne köftesi, nefis zeytinyağlı sarma ve dolmaları, mevsimine göre hazırlanan çorbaları, Türk mutfağının vazgeçilmez geleneksel yemekleri ve ağız tatlandıran ev tatlılarıyla tekrar tekrar çağırıyor.

Enginarlı Pilav Sıdıka Cooking Bursa
Enginarlı Pilav

Anneler Yemez Yedirir

Bir küçük anımı paylaşıp Sıdıka Cooking yazımı tamamlamak istiyorum. Arkadaşlarımın anneleri genel olarak ev hanımıydı. Çocukları ile uzun soluklu zamanlar geçirirlerdi, çok kıskanırdım. Ben annemi evde hiç yakalayamazdım çünkü çalışmak zorundaydı. Bu sebeple ki Annemi özler ve okul çıkışları koşa koşa iş yerine giderdim çoğu zaman… Ve her gittiğimde yemeğimi önüme koyar keyifle beni seyrederdi… Zannediyordum ki annem, kendi yemeğini yedikten sonra hep bana da yemek alır, geleceğimi bildiği için bir kenarda saklar… Her geldiğimde mutlaka yemek olurdu çünkü…

Meğer her seferinde yemekhanede “ben daha sonra yiyeceğim” deyip yemek tepsisini alır, lokmasına dokunmadan saklarmış benim için… Hani “Anneler yemez yedirir” derler ya işte ne anlama gelir diye soran olursa, ben cevabını çok iyi biliyorum…

Anne yemekleri Sıdıka Cooking Bursa
Ev yapımı sütlü ve şerbetli tatlılar

Sözün özü Anneleriniz hala hayattaysa uğrayın bugün be kardeşim. Halini hatırını sorun, o sıcacık yemeklerinden yeyin… Yoksa inanın, sonra çok arıyor ve çaresiz kalıyor insan…

Sıdıka Cooking Video

Ayrıca eğer Annenizi kaybettiyseniz tüm lezzetleri el değmeden üretmeye çalışan yerler yerine Sıdıka Cooking gibi böyle “Anne Eli” değdiren lokantaları tercih edin ve kıymetlerini bilin olur mu?

Bir gün yolunuz Bursa Heykel’e düşer ve Sıdıka Cooking ‘e uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa Restoranları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sıdıka Cooking İletişim

Adres: Atatürk Caddesi, Ali Haydar Apt. No: 23 Kat: 1 Osmangazi / Bursa

Telefon: 0532 213 13 55

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleEmek Lokantası
Sonraki makaleCumba Künefe Gaziantep
blank
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here