Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Emek Lokantası

Emek Lokantası

1931
2

Emek Lokantası Bursa yazısıyla gizli bir mabedi açığa çıkaracağız. Çünkü okuyucularımızdan Bursa’nın en iyi meyhaneleri hangileri? Bursa meyhane tavsiyesi verebilir misiniz? Bursa’da rakı içilecek yerler nereler? gibi daha birçok soru alıyoruz. Emek Lokantası yazısını sonuna kadar okuyun ve mutlaka kaydedin!

Bursa’nın En Eski Meyhanesi

Emek Lokantası ‘nı Bursa meyhane tavsiyesi isteyen arkadaş çevremizde önerir ve her zaman listemizin ilk sırasında yer veririz. Bursa’nın en eski meyhanelerinden biri olan Emek Lokantası çok özel bir yer. Tekrar ediyorum bu lokantayı mutlaka bir yere not alın. Çünkü bu lokanta çat kapı girilecek bir yer değildir, gidilirse adabıyla içilmek koşuluyla meyhaneyi az çok bilen birileriyle gidilmesi gerekir.

Emek Lokantası Bursa
Emek Meyhanesi

Neden Gitmeliyiz?

Hani eski Türk filmlerinde salaş ve muhabbeti bol içkili mekanlarda vardır ya 1948 yılından beri aynı minvalde gece 00.00’a kadar hizmet veren gündüz meyhanesidir burası. Caddeye bakan dolaplardan fevkalade lezzetli olduğu şıp diye anlaşılan zeytinyağlı mezeleri iştah kabartır. Zeytinyağlı dolmalar, ızgara edilmeye hazır çiğ haldeki köfteler, bakla içli enginar, taze fasulye ve barbunya pilaki, adeta baş döndürür.

Bursa meyhane Emek Lokantası

Nasıl Bir Yer?

70 yıllık alüminyum kapıdan afiyet olsun diyerek içeriye girilir. İçeride koca bir Atatürk resmi, üçü müdavim olmak üzere toplam beş masa karşılar sizleri. Müdavimleri ve müdavimlerin oturduğu yerler bellidir. Önlerinde birer ikişer meze, birer şişe rakı ve masadan masaya akan sakin bir sohbet vardır.

Bursa Emek Meyhanesi menü

Emek Lokantası nostaljik, salaş, küçük ama güzel… O küçücük lokanta bizim çocukluk günlerimizin kıymetli hatıralarındandır. Emek Meyhanesi tek tonozlu tavanı ve sade menüsüyle Bursa’nın en eski meyhanesidir.

Bursa köftesi Emek Lokantası
Bursa Köftesi

Emek Lokantası Menü

Hepsi ızgara olmak kaydıyla menü klasik ufak ve az baharatlı Bursa köftesi, tavuk, sucuk ve ciğerden oluşur. Doyurucu porsiyonlarda servis edilen köftesi ve ciğeri enfestir. Özellikle taptaze ciğer kızartma değil, adam gibi ızgara yapılır.

Izgara ciğer Bursa
Izgara Ciğer

Emek Lokantası ‘nın günlük zeytinyağlıları, mezeleri, turşusu meşhurdur. Bilhassa pilaki, piyaz, enginar ve bakla; meze konusunda üstüme yok diyen balıkçıya bile büyük dersler verir. Fiyatları çok uygun olmakla birlikte verdiği keyif tarifsizdir.

Bakla içli enginar Bursa
Bakla İçli Enginar

Meyhane’nin Ruh Hali

Meyhaneye yeri gelir neş’e yeri gelir efkar hakimdir. Saat 17-18 gibi dükkanını kapayan esnaf gelir ve bir duble içip evine gider. Ziyaret için en uygun saat 16.00 civarıdır. Perşembe günleri Cuma evveli diye kapalıdır. Bursa esnafı ve özellikle meyhaneler hassas günleri es geçmez.

Emek Lokantası adres telefon

Bursa Meyhane tavsiyemizin ilk sırasında yer alan Emek Lokantası servisi, havası, köftesi, mezesi, hesabı özetle her şeyi ayrı güzel müstesna bir mekandır. Bursa’ya yolunuz düşerse bu salaş ve küçük lokantaya rezervasyonunuzu yaptırın ve keyfini çıkarın!

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa Restoranları için linke tıklayın.

Emek Lokantası İletişim

Adres: Cemal Nadir Caddesi No: 5 Zafer Plaza Karşısı Osmangazi / Bursa
Telefon: 0224 221 44 72

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBademli Et Mangal
Sonraki makaleSıdıka Cooking
blank
Lüleburgazlı ama çokça İstanbullu. Yemek yapmayı çok seven hatta mutfağa aşık bir anne. Fırsat buldukça nefes ve keyif alacağı mekanları gezer, tozar, yazar ve çizer...

2 YORUMLAR

    • Bursa meyhaneleri içinden en çok beğendiğimiz Emek Lokantası hakkında yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Beğenmenize sevindik. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here