Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Cumba Künefe Gaziantep

Cumba Künefe Gaziantep

1159
0

Cumba Künefe Gaziantep yazısıyla selam edelim. Antep fıstığı ‘nın en çok yakıştığı tatlılardan biri olan künefeyi çok iyi yaptığını düşündüğümüz için soluğu Cumba Künefe ‘de aldık.

Gaziantep’te kendilerini kuruyemişçi olarak yıllardır zaten tanıyorduk. Son 7 yıldır sundukları birbirinden enfes Antep künefesi ve kırkı aşkın künefe çeşidiyle bizi kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla Gaziantep’te künefe nerede yenir sorusunun cevaplarından biri bizim için burasıdır.

Tam bir künefe dünyası olan Cumba Künefe ‘de çiğ kadayıfından yağına, kaymağından fıstığına hatta tatlının yanında ikram edilen sütünden dondurmalara kadar her şeyi kendileri üretiyorlar. Tatlıda istenilen kıvama ulaşılması ve tadın zevk vermesi için gerekli olan tüm doğallığı şüphesiz bu şekilde sağlıyorlar.

Cumba Künefe Gaziantep

Coşkun Yaycı

Cumba Künefe ’nin sahibi Coşkun Yaycı “Çocukluğum künefecilerde geçti benim, küçük yaşta temelden öğrendim künefe yapmayı… Belli bir yaşa gelince iki sandalyeli küçük bir dükkanımız vardı. Künefenin hasını yaptıkça tanınıp büyüdük, şimdiyse Gaziantep’ten farklı şehirlere, yeri geliyor farklı ülkelere açılıyoruz.” diye özetliyor bu enfes lezzet yolculuğunu…

Gaziantep Cumba Künefe

Cumba Künefe Neden Farklı?

Cumba Künefe ‘yi diğer künefecilerden farklı kılan üç şey var;

  • Kullanılacak tüm malzemeleri zeminden temin edip en kalitelisine ve en doğalına ulaşmaya çalışmak,
  • İşçinin işçisi olarak dükkan açık olduğu sürece yanlarında bulunup elinden gelenin en iyisini yapmak,
  • Yaratıcılığı kullanarak her zaman farklı ürünler ortaya koymak ve inovasyona önem vermek şeklinde sıralanabilir.

Künefe çeşitleri Cumba Künefe

Künefe Çeşitleri

Otuzunu yalnızca Cumba Künefe ’de bulabileceğiniz kırkı aşkın çeşitleri var. Böylece sıcak sevene de soğuk yemeyi tercih edenlere de, bol fıstık bol kaymak tercih edenlere göre de uygun seçenekler bulunuyor.

Cuma Künefe’nin işletme felsefesi ise başarının tesadüf olmadığını gayet açık ifade ediyor. “Tatlının mimarı olmak, elindeki malzemeyi herkesten farklı kullanmak, farklı tatları bir araya getirmek ve müşteriye sürekli bunları sunmak gerekiyor. Müşteriyi tek bir tercihe alıştırmak vazgeçilmezliği önlüyor.”

Tamamen bu düşünceyle hareket eden Cumba Künefe ekibi farklı sunumlar ve farklı tatlar ile müşteriye kendini sevdirmeyi gerçekten iyi biliyor.

Cumba Künefe hasır Gaziantep

Hasır Künefe

Pek bir taze fikir olan “Hasır” altta çiğ kadayıfın üstüne bol kaymak, Antep fıstığı ve tekrar çiğ kadayıfın konulup pişirilmesi ve şerbetlenmesiyle yapılıyor. Hafif sevenler için tam bir lezzet şöleni…

Hasır Cumba Künefe Gaziantep
Hasır Künefe

Fıstıkzade Künefe VİDEO

Ben bol fıstık sevenlerdenim diyorsanız çiğ kadayıfın bol fıstıkla harmanlanması ve bu işlemin birkaç defa tekrarlanıp üst üste konulması ve piştikten sonra şerbetlenen “Fıstıkzade” ise tam sizlik diyebiliriz.

Fıstıkzade Cumba Künefe Gaziantep
Fıstıkzade

Antep fıstığının en kalitelisinin kadayıfla dansı Cumba Künefe ‘de mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Billuriye Künefe VİDEO

Ben Antep fıstığımı bütün, fıstıkla kadayıf arasında ise kaymak görmek isterim derseniz “Billuriye“, Fıstıkzade’yle Billuriye arasında kaldım derseniz yarı Fıstıkzade yarı Billuriye yiyebilirsiniz.

Billuriye Cumba Künefe Gaziantep
Billuriye veya Yarı Billuriye Yarı Fıstıkzade

Ezmeli Özel VİDEO

Peki alışılagelmiş hali ufak porsiyonlu fıstık ezmelerini farklı bir şekilde görmeye ne dersiniz?

Ezmeli özel Cumba Künefe Gaziantep
Ezmeli Özel

Mesela altta ve üstte fıstık ezmesi ortalarında da mis gibi kaymak olsa? “Ezmeli özel” tam da bu lezzeti Cumba Künefe ‘de sizlere sunuyor.

Kaleme alabildiğimiz tatlar bunlar ancak alamadığımız onlarca çeşidin de tadının enfes olduğuna eminim.

Süt İkramı

Yazının sonunda Cumba Künefe ‘ye “Neden tatlının yanında süt ikram ediyorsunuz?” sorumun üzerine bana verilen cevabı yazmak istiyorum. “Süt, tatlının panzehiridir. Yediğiniz tatlı ne kadar iyi ne kadar hafif olursa olsun sizde bir ağırlık bırakır. Bu ağırlığı suyla götüremezsiniz ancak süt geçtiği yeri hafifletir.”

Cumba Künefe Gaziantep Hasır
Hasır

Böylece her yemeğin bir yakışanı olduğunu bir daha belirtiyor, yolu düşen herkesi tüm misafirperlikleri ile her biri ayrı bir ziyafet olan tatlılarını denemelerini öneriyoruz.

Fıstık Ezmeli Dondurma VİDEO

Yolunuz bir gün Gaziantep’e düşer ve Cumba Künefe ‘ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Cumba Künefe Antep
Fıstık Ezme Kaplı Dondurma

Tatlınızın yanında sütünüz bol olsun!


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Restoranları için linke tıklayın.

Cumba Künefe Adres ve Telefon

Adres: Emek Mahallesi, Ali Nadi Ünler Bulvarı No: 71/A Şehitkamil / Gaziantep
Telefon: 0342 322 24 42

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleSıdıka Cooking
Sonraki makaleKüşleme Kebaphan Gaziantep
Merhabalar! Kadıköy doğumluyum. Babamın mesleğinden dolayı 8 yaşına kadar İstanbul, Adana ve İzmir gibi farklı şehirlerde bulunduktan sonra bir gastronomi merkezi olan Gaziantep'e yerleştim ve lise öğreniminin sonuna kadar burada kaldım. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık öğrencisiyim. Farklı kültürlerde büyüyüp Antep kültürüyle yoğurulduğumdan yaptığım ve yediğim yemeğe fazlasıyla önem veririm. Dolayısıyla yemek yemeyi de yapmayı da çok severim. İşte böyle, olabildiğince gastronominin her alanıyla ilgilenen ve en büyük düşkünlüğü yemek olan biriyim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here