Ana sayfa Gurme Etkinlikler ODTÜ Mutfak Günleri 2019: Kibele’nin Sofrası

ODTÜ Mutfak Günleri 2019: Kibele’nin Sofrası

460
0

ODTÜ Mutfak Günleri 2019 ile ODTÜ Gastronomi Topluluğu bu yıl Gurmex Medya Sponsorluğunda Ankara‘da 2. zirvesine hazırlanıyor. 21-22 Şubat tarihlerinde Ankara’da hayat duracak ve 2 gün boyunca gastronomi konuşulacak. ODTÜ; KKM B Salonu ve Küçük Fuaye Alanında gastronomi duayenleri ve 400’e yakın konuğu ile Ankara’daki ilk ve tek geniş kapsamlı gastronomi etkinliğine yeniden ev sahipliği yapıyor.

Ankara içinden ve dışından gastronomiye ilgi duyanların bir araya geleceği etkinlik bu sene ikinci defa gerçekleştiriliyor. ODTÜ Mutfak Günleri 2019 teması “Kibele’nin Sofrası” üzerine kurulu. İki gün sürecek etkinlikte katılımcılar, konuşmacı şeflerin ve girişimcilerin tecrübelerini öğrenme imkanına sahip olacak. Aynı zamanda çeşitli workshoplar ve yarışmalar ile öğrendiklerini uygulayabileceği, 2 gün sürecek dolu dolu interaktif bir seminer yaşayacaklar.

ODTÜ Mutfak Günleri 2019

ODTÜ Mutfak Günleri 2019 Konuşmacıları

ODTÜ Mutfak Günleri 2019 etkinliğinde yine birbirinden değerli konuşmacılar yer alıyor. Geçtiğimiz sene Eyüp Kemal Sevinç, Kaan Özdemir, Osman Serim, Tolgar Mireli, Oburcan ve Yunus Emre Akkor gibi önemli isimler konuşmacı olarak katılmıştı. ODTÜ Mutfak Günleri 2018 ile ilgili bilgi almak için linke tıklayın. Bu yıl zirvede yine birbirinden değerli isimler var.

ODTÜ Mutfak Günleri 2019 Programı

Gastronomi sektörünün önemli isimlerinden Vedat Demir, Hazer Amani, Serkan Bozkurt ve Vera Didem Piyan 21 Şubat oturum konuşmacıları olarak katılıyorlar. ODTÜ Mutfak Zirvesi’nin 22 Şubat’ta gerçekleşecek ikinci oturumunda ise Ebru Baybara Demir ve Aylin Yazıcıoğlu yer alacak. Etkinliğin ikinci gününde yine Sercan Çam ve Süreyya Üzmez öğrencilerle buluşacak diğer isimler.

ODTÜ Mutfak Günleri’nin program detayları aşağıdaki gibidir:

ODTÜ Mutfak Günleri 2019

ODTÜ Gastronomi Topluluğu Hakkında

ODTÜ Gastronomi Topluluğu 2013 yılında “Kimse yalnız yemek yemesin!” mottosu ile kurulmuş, ODTÜ’nün en kalabalık ve en aktif topluluklarından biridir. Kurulduğu günden bu yana toplam 1200’den fazla resmi üyesi, 2200’ü aşkın insana hitap ettiği 200’den fazla etkinliği ile Ankara’da ses getiren üniversite kulüplerindendir.

ODTÜ öğrenci toplulukları oryantasyonlarında günde yaklaşık olarak 1000, dönemde iki kere düzenlenen tanışma toplantılarının her birinde ise yaklaşık 600 öğrenciye hitap ediyorlar. Paylaşımlarının büyük çoğunluğunu oluşturan @odtugastronomi Instagram hesaplarında 4 binden fazla takipçileri, Facebook hesaplarında ise 6500’den fazla sayfa beğenileri var.

Aynı zamanda ODTÜ Gastronomi Topluluğu gerek Ankara’da, gerek İstanbul‘da, gerekse Türkiye‘nin diğer illerinde yapılan gastronomi odaklı etkinliklerde adı geçen, akıllara gelen ve çağrılan tek öğrenci topluluğu olmanın gururunu yaşıyor.

ODTÜ Gastronomi Topluluğu Neler Yapıyor?

ODTÜ Gastronomi Topluluğu Tadım Ekibi, Atölye Ekibi, Sponsorluk Ekibi ve Organizasyon Ekibi olmak üzere 4 gruptan oluşuyor.

  • Tadım Ekibi; Ankara’da gastronomi adına keşifler yapıyor ve bu alana hizmet eden işletmeleri ziyaret ediyor.
  • Atölye Ekibi; ODTÜ Gıda Mühendisliği binasında bulunan mutfakta dışarıdan misafir olarak gelen bir şef eşliğinde veya kendi aralarından seçtikleri şef olma idealine sahip bir arkadaşları önderliğinde yemekler yapıyor.
  • Sponsorluk Ekibi; geçen yıl ilk sayısını çıkardıkları “Gastronot” dergisinin yeni sayısını e-dergi olarak çıkartmaya hazırlanıyor. Bunun yanında, “Gastrokart” ismini verdikleri, Ankara’da birçok mekana ulaşmış, gidilen yerlerde indirim yapılmasını sağlayan ve öğrenci profilindeki insanlara gastronominin varlığını hatırlatmaya çalışan bir kartları bulunuyor.
ODTÜ Mutfak Günleri Kibelenin Sofrası
ODTÜ Mutfak Günleri 2019 Kibele’nin Sofrası

ODTÜ Mutfak Günleri 2019; ODTÜ Gastronomi Topluluğu’nun gönüllülük esaslı çalışmaları ve üstün gayretiyle bu sene ikinci kez gerçekleşiyor. ODTÜ Mutfak Günleri etkinliğinin ikinci kez medya sponsoru olmaktan dolayı GURMEX olarak bizde büyük mutluluk yaşıyoruz.

Diğer Gurme Etkinlikler kategorisi yazıları için linke tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here