Ana sayfa Gurme Etkinlikler Mutfak Zirvesi 2019: Peki Ya Sonra? İTÜ Gastronomi

Mutfak Zirvesi 2019: Peki Ya Sonra? İTÜ Gastronomi

121
0

Mutfak Zirvesi 2019: Peki Ya Sonra? İTÜ Gastronomi İstanbul

Mutfak Zirvesi 2019, İTÜ Gastronomi Kulübü’nün üstün emekleri ve özverili çalışması sonucunda bu yıl altıncı kez kapılarını gastronomi severlere açıyor. Gastronomi alanında ilk sempozyum olan Mutfak Zirvesi; sempozyumların yanı sıra Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması, workshop ve sahne gösterilerinin de yer aldığı oldukça büyük bir platformdur. Bu sene 13-14-15 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğin teması “Peki Ya Sonra?“, Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması teması ise ”Ritim” olarak belirlendi.

Üniversite öğrencileri bu yıl hayatımızın her alanına dokunan gastronomiyle olan ilişkilerini dikkate alarak; insanla, doğayla nasıl etkileşim kurduğuna eğiliyor ve herkese “Peki ya sonra?” sorusunu soruyor. Her sene olduğu gibi bu sene de zirveye birbirinden kıymetli konuşmacılar eşlik ediyor. Gastronominin geçmişiyle birlikte geleceğininin de ele alınacağı Mutfak Zirvesi 2019 13-14-15 Mart 2019 tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisinde gerçekleştiriliyor.

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019

 • Artık dünümüzü değil yarınımızı düşünelim istiyoruz.
 • Kirlettiğimiz dünyayı değil geleceğe bırakacağımız en büyük yatırım olan tertemiz bir dünya hayal edelim istiyoruz.
 • 2050 yılına geldiğimizde çoğu sebzenin tadını bile bilmeyen bir nesille karşılaşmak istemiyoruz.
 • Bir dakika sonrayı bile düşünmediğimiz bugünlerde hepinizi geleceğimizi düşünmeye davet ediyoruz.
 • Tüketime dur! Geri dönüşüme evet! demek için 13-14-15 Mart’ta Mutfak Zirvesi’nde buluşuyoruz.

Üzerinde bulunduğumuz topraklarda yetişen, üretilen 2500’ün üzerinde coğrafi işaret alması beklenen ürün varken sadece 3 coğrafi işaretle yetinecek miyiz? Peki ya sonra? Yetinmeyip harekete geçmek istiyorsan Mutfak Zirvesi 2019 seni bekliyor!

Mutfak Zirvesi 2019 Programı

Ücretsiz olan Mutfak Zirvesi 2019’da sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

Program Mutfak Zirvesi 2019

Mutfak Zirvesi Nedir?

Mutfak Zirvesi İTÜ Gastronomi Kulübünün gönüllü öğrencileri tarafından aylarca emek verip hazırlamaya çalıştığı, 2014 yılından beri düzenlenmekte olan Türkiye‘de gastronomi alanında yapılan ilk sempozyumdur. Genellikle konuları gastronominin dünya ve ülkemiz üzerindeki etkileri olan zirvede alanında uzman şeflere, restoran sahiplerine, gurmelere ve şirket yöneticilerine ev sahipliği yapılıyor. Konuşmacılar, belirlenen bir tema üzerinden ziyaretçileri ağırlıklı olarak öğrenci olan kitleleri bilgilendiriyor.

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019 Konuşmacıları

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019 konuşmacıları arasında gastronomi alanında yaptıkları çalışmalar ile kendilerini ispat etmiş birbirinden değerli isimler bulunuyor. Ücresiz zirveye konuşmacı olarak katılan isimler aşağıdaki gibidir.

 • Ayşem Öztürk (Pasta Tasarımcısı)
 • Didem Şenol (Gram Restaurantları Kurucu Ortak, Yazar, Şef)
 • Gabriele Sponza (24 Kitchen Yemek Aşkına Sunucusu, Lezzet Tasarımcısı, Şef)
 • Hakan Doğan (Pasto Bursa)
 • Handan Abdurrahmanoğlu (Ruhun Doysun Projesi)
 • Levon Bağış (Yazar, Yeme İçme Uzmanı)
 • Musa Dağdeviren (Çiya Sofrası Kurucu Ortağı, Şef, Yemek Antropoloğu)
 • Müge Özyurt Şafak (Beşiktaş Futbol A Takımı Diyetisyeni)
 • Müjgan Yurtseven (Gelenekten Geleceğe Projesi)
 • Selen Gözen (Somelyer)
 • Tangör Tan (Mikla Restaurant / ARGE)
 • Yağız İzgül (Şef, Yazar)

itü mutfak zirvesi 2019

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019 Nerede Yapılıyor?

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019 İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’ndeki Mustafa Kemal Amfisi’nde gastronomi severlere kapılarını açıyor.

İTÜ Mutfak Zirvesine Nasıl Katılırım?

İTÜ Mutfak Zirvesi 2019, her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin her yerinden 1000’i aşkın, çoğunluğunu gastronomi ve mutfak sanatları öğrencilerinin oluşturduğu katılımcı kitlesine hitap ediyor. Yirminin üzerinde konuşmacıyı ve tatların dünyasını aynı çatı altında İTÜ’de buluşturmayı hedefliyorlar. Zirve, gastronomiye ilgi duyan her yaştan ve her kesimden insana kapılarını açıyor. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip ederek bilet rezervasyonu yapmak.

Mutfak Zirvesi 2019 Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak Zirvesi 2019 Bilet rezervasyon işlemleri Biletino Biletleme Aracı ile alınmaktadır. Biletleme işlemine yönlendirilmeden önce birkaç aşağıdaki uyarıları dikkate almanızda fayda var.

 • Farklı biletler için aynı telefon numarası veya aynı e-posta adresini girmeyiniz.
 • Biletinizi kaybetmeniz durumunda girdiğiniz bilgileri ileterek iletisim@itugastronomi.com e-posta adresine ulaşmalısınız. Tekrar kayıt yapmayınız.
 • Biletinizi https://www.biletino.com/ticketresend adresini kullanarak kontrol edebilirsiniz ve tekrar indirebilirsiniz.
 • PNR kodunu kaybetmemek adına kayıt yaparken güncel bir e-posta adresi ve aktif bir telefon numarası girmeniz önemlidir.
 • Elektronik bileti e-posta dışında alternatif bir konumda saklamanızı öneririz ayrıca yazdırıp gelmeniz, herhangi bir aksaklık olması durumunda girişinizi kolaylaştıracaktır.
 • Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız İTÜ Gastronomi Kulübü ile iletişim kurunuz. Lütfen soru sormaktan çekinmeyin, sizleri ağırlayacak olmanın heyecan ve mutlululuğu içerisinde olduklarından şüpheniz olmasın.

İTÜ Gastronomi Kulübü

İTÜ Gastronomi Kulübü

İTÜ Gastronomi Kulübü 2013 senesinde ”Üniversitenin Tadını Çıkarıyoruz” sloganıyla kurulan gastronominin her alanında etkin olmayı kendisine misyon edinmiş çok çalışkan bir kulüptür. İTÜ Gastronomi Kulübü; gastronomi alanında çeşitli eğitim, seminer, tadım, workshop, söyleşi ve gezilere yer vermekle birlikte “Tadımlık” adında bir dergi de çıkarmaktadır. İTÜ Gastronomi Kulübü, her sene artmaya devam eden 300’den fazla aktif üyesi ve 4000’i aşkın üye öğrenci sayısı ile Türkiye’nin her tarafından ilgiyle takip edilen bir öğrenci kulübüdür.

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2019

13-14-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek zirve öncesi her yıl olduğu gibi Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Lezzeti Yakala; İTÜ Gastronomi Kulübü tarafından düzenlenen gastronomiyi sanat ile ortak paydada buluşturabilme amacı güden bir fotoğraf yarışmasıdır.

İlk kez 2014 yılında fotoğraf sergisi olarak gerçekleşen yarışma, sonraki yıllarda ülke çapında bir yarışmaya dönüşmüş durumda. Her yıl artan katılımcı sayısıyla birlikte farklı farklı temaları işlemeye devam ediyorlar.

İşlenen temaları kapsayan fotoğraflar yemek ve fotoğrafçılık alanında uzman jüri üyeleri Erkin Ön, Yusuf Murat Şen ve Mehmet Ateş tarafından seçilip ödüllendiriliyor. Bu zamana kadar “Yemek ve İnsan“, “Lezzetin Rengi“, “Emektar” gibi konulara dikkat çeken yarışma bu yıl da “Ritim” temasını işliyor.

Jüri değerlendirmesiyle ilk üç yarışmacının ödüllendirileceği etkinlikte aynı zamanda Mutfak Zirvesi 2019 boyunca ilk otuz fotoğraf sergilenecek.

“Ritim” konulu Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması’nın son katılım tarihi 24 Şubat 2019’dur. Yarışmanın kazananları 9-10-11 Mart 2019’da açıklanacaktır.

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2019 Katılım Koşulları:

1- Öncelikle @itugastronomi ve @tadimlikdergisi hesaplarını yarışmaya hangi sosyal ağdan katılacaksanız oradan takip etmelisiniz.
2- Yarışmaya katılmak istediğiniz fotoğrafı en geç 24 Şubat tarihine kadar @itugastronomi Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından herhangi birini etiketleyerek #lezzetiyakala ve #itugastronomi hashtagleri ile paylaşmalısınız.
3- Sosyal medya hesaplarınızın herkese açık olması gerektiğini unutmamalısınız.
4- Son olarak fotoğrafınızı paylaştıktan sonra lezzetiyakala@itugastronomi.com mail adresine fotoğrafınızın orijinal halini, adınızı soyadınızı ve nereden katıldığınızı belirten bir bilgilendirme maili atmalısınız.
5- Koşulların tamamı ve daha detaylı bilgi için www.itugastronomi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yarışmaya katılacak herkese şimdiden başarılar dileriz. 🙂

Mutfak Zirvesi 2019 İTÜ Gastronomi Kulübünün gönüllülük esaslı çabalarıyla gerçekleştirilip, profesyonel anlamda adını duyurmuş önemli firmaların sponsorluk desteğiyle sürüyor. Gurmex.com olarak bu güzel organizasyonun arka arkaya 3 yıldır medya sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Mutfak Zirvesi 2019 ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa info@itugastronomi.com mail adresinden İTÜ Gastronomi Kulübü’ne ulaşabilirsiniz.

Geçmiş zirveler hakkında bilgi almak için Mutfak Zirvesi 2018 ve Mutfak Zirvesi 2017 bağlantılarına, daha fazla gurme etkinlik için linke tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here