Ana sayfa Gurme Etkinlikler Mutfak Zirvesi 2018: İTÜ Gastronomi Kulübü İstanbul

Mutfak Zirvesi 2018: İTÜ Gastronomi Kulübü İstanbul

704
0

Mutfak Zirvesi 2018: İTÜ Gastronomi Kulübü İstanbul

Mutfak Zirvesi 2018, İTÜ Gastronomi Kulübü’nün üstün emekleri ve özverili çalışması sonucunda bu yıl beşinci kez kapılarını gastronomi severlere açıyor. Gastronomi alanında ilk sempozyum olan Mutfak Zirvesi; sempozyumların yanı sıra Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması, workshop ve sahne gösterilerinin de yer aldığı oldukça büyük bir platformdur. Bu sene 12-13-14 Mart 2018 tarihinde İstanbul İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi‘nde gerçekleştirilecek olan etkinliğin teması “İz“, Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması teması ise ”Emektar” olacak.

İTÜ Gastronomi Kulübü

İTÜ Gastronomi Kulübü 2013 senesinde ”Üniversitenin Tadını Çıkartıyoruz” sloganıyla kurulan gastronominin her alanında etkin olmayı kendisine misyon edinmiş çok çalışkan bir kulüptür. İTÜ Gastronomi Kulübü; gastronomi alanında çeşitli eğitim, seminer, tadım, workshop, söyleşi ve gezilere yer vermekle birlikte “Tadımlık” adında bir dergi de çıkarmaktadır. İTÜ Gastronomi Kulübü, her sene artmaya devam eden 300’den fazla aktif üyesi ve 4000’i aşkın üye öğrenci sayısı ile Türkiye‘nin her tarafından ilgiyle takip edilen bir öğrenci kulübüdür.

Mutfak Zirvesi 2018

Mutfak Zirvesi Nedir?

Mutfak Zirvesi İTÜ Gastronomi Kulübünün gönüllü öğrencileri tarafından 2014 yılından beri düzenlenmekte olan Türkiye’de gastronomi alanında yapılan ilk sempozyumdur. Öğrencilerin aylar boyunca ciddi emekler vererek hazırlamaya çalıştığı, genellikle konuları gastronominin dünya ve ülkemiz üzerindeki etkileri olan zirvede alanında uzman şeflere, restoran sahiplerine, gurmelere ve şirket yöneticilerine ev sahipliği yapılıyor. Konuşmacılar, belirlenen bir tema üzerinden ziyaretçileri ağırlıklı olarak öğrenci olan kitleleri bilgilendiriyor.

İTÜ Mutfak Zirvesi 2018 Konuşmacıları

İTÜ Mutfak Zirvesi 2018 konuşmacıları arasında gastronomi alanında yaptıkları çalışmalar ile kendilerini ispat etmiş birbirinden değerli isimler bulunuyor. Zirveye kısa bir zaman kala açıklanan isimler arasında Mehmet Yaşin, Teoman Hünal, Aylin Yazıcıoğlu, Can Oba, Hazer Amani, Selda Güleç, Erol Akayay, Duygu Tuğcu, Aydın Demir, Tuncay Odabaş ve Rudolf Van Nunen yer alıyor.

Mutfak Zirvesi 2018 program konuşmacılar

İTÜ Mutfak Zirvesine Nasıl Katılırım?

İTÜ Mutfak Zirvesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin her yerinden 1000’i aşkın, çoğunluğunu gastronomi ve mutfak sanatları öğrencilerinin oluşturduğu katılımcı kitlesine hitap ediyor. Yirminin üzerinde konuşmacıyı ve tatların dünyasını aynı çatı altında İTÜ’de buluşturmayı hedefleyen zirve her yaştan ve her kesimden gastronomi sevdalılarına kapılarını açıyor. Tek yapmanız gereken İTÜ Gastronomi web sitesinde yer alan ön kayıt formunu doldurmak.

İTÜ Mutfak Zirvesi 2018

İTÜ Mutfak Zirvesi Nerede Yapılıyor?

İTÜ Mutfak Zirvesi ilk iki yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde yer alan Kültür ve Sanat Birliği binasında düzenlenirken, 2016 ve 2017 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’ndeki Mustafa Kemal Amfisinde yapılmıştır.

Mutfak Zirvesi 2018 yılında da İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’ndeki Mustafa Kemal Amfisi‘nde gastronomi sevdalılarına kapılarını açıyor olacak.

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2018

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2018 teması bu yıl için “Emektar” olarak belirlendi. Yarışmaya ait detaylı katılım koşullarına İTÜ Gastronomi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmanın jüri üyeleri Erkin Ön, Yusuf Murat Şen ve Mehmet Ateş’ten oluşuyor. 6 Mart 2018 tarihinde katılımın sona ereceği yarışmada jüri değerlendirmesiyle ilk üç yarışmacıyı ödüllendirilecekler. Aynı zamanda Mutfak Zirvesi boyunca ilk otuz fotoğraf sergilenecek.

Mutfak Zirvesi 2018, İTÜ Gastronomi Kulübü

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2018 Ödülleri:

Yarışmanın kazananları 12 Mart’ta Mutfak Zirvesi’nde sergi açılışında açıklanarak ödülleri hemen o anda teslim edilecek. Yarışma 1.si CarrefourSA’dan 1000 TL değerinde hediye çeki kazanırken, 2. ve 3.’yü de hatırı sayılır güzellikte hediyeler bekliyor.

Mutfak Zirvesi İTÜ Gastronomi Kulübünün gönüllülük esaslı çabalarıyla gerçekleştirilip, profesyonel anlamda adını duyurmuş önemli firmaların sponsorluk desteğiyle sürüyor. Gurmex.com olarak bu güzel organizasyonun geçen yıl olduğu gibi bu yılda medya sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Tüm detaylar için www.itugastronomi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutfak Zirvesi 2018 ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa info@itugastronomi.com mail adresinden İTÜ Gastronomi Kulübü‘ne ulaşabilirsiniz.

Daha fazla gurme etkinlikler için linke tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here