Ana sayfa Sivas Ne Yenir İçilir Mis Kebap Sivas

Mis Kebap Sivas

2138
0

Mis Kebap aradan geçen birkaç yıldan sonra tekrar sahalara döndü. Çünkü Mis Kebap Sivas köftesinin yanında şehir ile döneri özdeşleştirmeyi başarmış önemli bir lokanta. Eskiden Sivas’ta döner nerede yenir diye soran okuyucularımıza bu lokantayı öneriyorduk, yeni açılan yerini de öneriyoruz.

Mis Kebap
Mis Kebap Sivas

Sivas’a iş sebebiyle çok gelip gitmişliğim var. Mis Kebap Döneri, Sanayide bulunan Köfteci Kirli Ahmet‘in köftesini zamanında çok yedim. Fakat bizde gelenek olan bu yeme içme olayını külliyata dökme arzum biraz geç hasıl olduğundan yıllar öncesinden size bildirmem gereken güzide mekanları rötarlı olarak yazmaya devam ediyorum affola.

Sivas’ın köftesi meşhur fakat köfteden daha meşhur bir şey varsa o da kesinlikle döner. Ancak Mis Döner. Bu kısım önemli! Köfte Sivas’a mal edilebilir lakin dönerdeki başarının tek sahibi Mis Kebap’tır.

Sivas'ta döner

Sivas Döneri

Mis Kebap ile ilgili gurmeler ve mekan avcıları bol bol yazdı, çizdi. Mekanla ilgili sosyal medyada ve bloglarda yüzlerce yazı bulmak mümkün. Bu güzelim döner olayına geçte olsa bir çatalda biz atalım istedik.

Sivas merkezde bulunan mekan hıncahınç dolu. Kocaman bir döner dünya, dönerin etrafında da uydusu misali lezzetin efendileri dönüyor. Eee koca döneri bir iki kişiyle zapt etmek kolay iş değil. 🙂

Sivas Dönerci

İlk izlenimim şu ki lokanta yiyelim, çayımızı içelim bir yandan da sohbetimizi edelim lokantası kesinlikle değil. Böyle bir grup organizasyonu düşünüyorsanız çok yanlış yerdesiniz. Mis Kebap yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor olmasına rağmen gerçekten çok küçük. Gittiğinizde muhtemelen yer bulmakta zorlanacaksınız hatta bulamayıp kapıda sıra bekleyenler kervanına katılacaksınız. Eğer yer bulursanız da servisi henüz toplanacak veya temizlenmemiş bir masaya oturacaksınız. Çatal bıçak sesi ve uğultudan birbirinizi duymakta zorlanırken sürekli sandalyenize çarpan insanlara dönüp bakma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Eğer sizde bizim gibi Mis dönerin namını duyup lezzet keşfi için geldiyseniz ne ala. Lokantanın kalabalık olduğuna aldırış etmeden hemen bulduğunuz ilk masaya hatta boş sandalyeye masadaki diğer müşterilere “afiyet olsun”u çekip oturun. 🙂 Bu lokantada özel hizmet veya kendinizi özel hissettirecek davranışlar en son beklentiniz olsun.

Mis Kebap menü

Mis Kebap Menü

Mis Kebap menüsünde döner dışında köfte, tavuk gibi ızgara ürünlerde mevcut. Yoğunluktan yakalayabilirseniz eğer bir garsona siparişinizi verin. Ben 1.5 döner ve açık ayran söyledim. Sivas yöre hayvanlarının etleri genel olarak lezzetli. Döner dananın yağsız etlerinden yapılıyor başarılı. Sıcak sıcak servis edilmesi ve tabaktaki tereyağ sesi iştahınızı daha da kabartıyor. Açık ayran biraz ekşiydi ve damak tadıma hitap etmedi. Tırnak pide ise yumuşak, sıcak ve lezzetli.

Sivas Mis Döner
Sivas Döneri

Bursa Uludağ Kebapçısı, Beşiktaş Karadeniz Döner, Kebapçı İskenderRize Huzur Pide, Erzincan Evin Döner ve Kebapistan, İstanbul Bayramoğlu Döner gibi lezzet tecrübelerimizden sonra çıtamız biraz yüksek ama Mis Kebap bu saydığım mekanlardan aşağı kalmaz. Döner tercih etmeyenler için Sivas köftesi önerilir güzel. Tavuk şiş lokum gibi ve küşleme gayet başarılı.

Sivas Köftesi
Sivas Köftesi

Havuç Dilim Baklava

Yemek sonrası asla pas geçmemeniz gereken önerim taze, yumuşak ve ağızda dağılan yapısı ile Havuç dilim baklava. O kadar hafif ki insanı hiç baymıyor, rahatsız etmiyor tek kelime ile muhteşem.

Havuç Dilim Baklava
Havuç Dilim Baklava

Bu arada siz daha yemeğinizi yerken sıra bekleyen müşteriler kenardan gözünüzün içine bakacak, kalksa da otursak diye. Yemek sonrası Havuç dilim baklava eşliğinde çay keyfi yapabilsek elbette süper olurdu ama aklınızdan bile geçirmeyin!

Mis Kebap Havuç Dilim Baklava

Lokanta Hakkında

Çok mekan kıyaslamayı sevmiyorum ama birçok dönerci bu lokantanın belki 5 katı büyüklükte ve çok daha yoğun. Yemek sonrası o rahatlığı, keyfi istediğiniz kadar yaşıyor ve dilediğiniz kadar çay içip kalkabiliyorsunuz. Ayhan Sicimoğlu üstadın deyimiyle bu tip mekanların hastasıyızzz! Umarım lokanta sahipleri bu eleştirilerimi müspet yönde değerlendirirler ancak Mis Kebap yiyen hesabı ödeyip gitsin hemen yerine yeni müşteriler gelsin konseptini içeriyor.

Evet döner çok lezzetli, döner İstanbul standartlarında fiyatlandırılmış o da tamam. Fakat müşterilere daha ferah, hizmet ve servis kalitesi yüksek yeni bir lokantada bu harika lezzetin sunumu neden yapılmıyor gerçekten akıl sır erdiremiyorum. Sonra düşünüyorum kabul edilebilir olmasa da lokantada günde 500 kg döner takıldığından, dönere harcanan efor lokantanın büyütülmesi ve daha nezih bir hale getirilmesi için harcanmıyor fikrine kapılıyorum.

Mis Kebap Sivas adres telefon

Bu arada eğer lokantayı boş gördüyseniz sakın heyecanlanmayın emin olun ki döner yoktur ya da kalmamıştır. Bu güzel Mis döneri tatmadan dönmek istemiyorsanız hafta içi en geç 15.00’da kafanızı lokantadan içeriye sokmuş olun.

Servis çok hızlı, personeller ilgili ve işlerinin erbabı. Fiyatlar metropol şehir seviyelerinde. Aşırı kalabalık olduğundan tek handikap hizmet kalitesi zayıf.

Mis Kebap pazar günleri kapalı, dışarıya paket servis hizmeti vermiyorlar. Otoparkı bulunmuyor araç ile gitmek sizi zahmete sokabilir çünkü araç park edecek yakınlarda yer bulmak oldukça zor.

Yediklerinizi eritmek için şehir turu atmayı unutmayın. Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Sivas Restoranları için linke tıklayın.

Mis Kebap İletişim

Adres: Halilrıfatpaşa Mahallesi, Atölye Camii Sokak No: 3/E Merkez / Sivas
Telefon: 0346 223 52 44

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleKöfteci Kirli Ahmet Usta (Besler Kebap)
Sonraki makaleMeydan Köfte Çorba
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here