Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Uludağ Kebapçısı Bursa

Uludağ Kebapçısı Bursa

Bursa’da çok sevdiğimiz mekanlardan biri olan Uludağ Kebapçısı var bu kez notlarımızda. Yıllardır ne zaman Bursa‘ya konsere gitsek bizi sürekli farklı mekanlara götürmeye çalışırlar. Biz de yeme içme portföyümüzü genişletir ve farklı şeyler yemiş oluruz düşüncesiyle reddetmeyiz.

Cemal cemil usta Uludağ Kebapçısı

İşlerinde Çok İyiler

Bilenler bilir, alkolsüz mekanlar bizi hep üzer. Yemeğin yanında iki kadeh bir şey içmek varken, yurt dışında her mekanda en azından bira ve şarap bulunurken, bizde ise dünyanın en acayip şeyiymiş gibi hem iyi yemek hem de içilecek güzel şeyleri aynı anda bulmak zor oluyor. O yüzden Uludağ Kebapçısı gibi alkolsüz yerlere gidiyorsak bilin ki işlerinde çok iyi oldukları içindir. 🙂

Bursa Uludağ Kebapçısı ‘da işini iyi yapan mekanların başında geliyor. (Ankara‘daki Uludağ Kebap ile alakaları yokmuş ama orası da efsane, ayrıca yazacağım. En son Panora’daki şubesinde Ceza ekibi olarak Cenk Turanlı’nın doğum gününü kutlamıştık, hem iyi yemek hem de şaraplar ve rakılar şahane…)

Bursa Cemal Cemil Usta Uludağ kebapçısı

Bursa’da En İyi İskender

Gelelim Bursa’daki Uludağ Kebapçısı deneyimimize… İki yıl önce Engin Recepoğulları ile Uludağ Kebapçısı ‘nda otururken acı biber sormuştum, abimiz arkasına dönüp “Çuşka versene oradan!” dedi.

Siz de mi göçmensiniz deyince hemen anlatmaya başladılar. Meğer mekanı kuran abiler Bulgaristan göçmeniymiş. Personelleri de 89 göçmenlerinden oluşuyor. Bu bilgiyi bilmeden yıllarca bu salaş mekanda harika İskender’i yeyip gitmişiz.

Bursa Uludağ kebapçısı

Gerçekten Bursa’da Uludağ Kebapçısı ‘nda yediğim İskender’den daha iyisini başka hiçbir restoranda yemedim. Hem eti hem de üzerine döktükleri tereyağları şahane. (Buğday alerjisi olduktan sonra unlu herhangi bir şey yiyemiyorum, artık altındaki çıtır pideleri siz benim yerime de yersiniz.)

Önden gelen bir salatalık turşuları var. Fotoğrafta gördüğünüz gibi, kütür kütür. Ama çok yemeyin, İskender Kebaba’da yer bırakın!

10 yıldan fazladır gideriz, ilk günkü gibi lezzetli, kaliteli ve standardı sürekli yükselten bir çizgileri var.

Uludağ kebapçısı Bursa adres telefon

Soundcheck’e gitmeden önce 45 dakika pay bırakıp Uludağ Kebapçısı ‘na mutlaka uğrayın! Yemekten sonra Bursa’da çoğu mekanda uğraşacağınız teknik yetersizlikleri daha az kafanıza takarsınız, akşam da sinirleriniz alınmış şekilde çalmaya devam edersiniz.😉

Haydi afiyet olsun.🥁

Diğer Bursa Restoranları ve Gurmex Plus kategorisi mekanları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Uludağ Kebapçısı Bursa Adres ve Telefon

Adres: Uluyol Mahallesi, Şirin Sokak, Kent Meydanı AVM Karşısı) No: 12 Osmangazi / Bursa
Telefon: 0224 251 45 51

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleİçmeler Otelleri İle Tatilin Tadını Çıkarın!
Sonraki makaleÖzel Çorba Salonu Çanakkale
19 Eylül 1980 yılında Bulgaristan'ın Silistra şehrinde doğdum. 1994 yılı sonunda Türkiye’ye göç ederek Kabataş Erkek Lisesi'nde davulla tanıştım. 4 yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi orkestrası ile birçok yarışmada birincilikler kazandım. 2000 yılında Şenol Küçükyıldırım ile tanışmam müzikal anlamda kafamda birçok temel değişikliği beraberinde getirdi. 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Performance Bölümü'nü tam burs alarak kazandım. Burada Ricky Ford, Cengiz Baysal, Donovan Mixon, Can Kozlu, Selen Gülün gibi değerli hocalarla çalışma fırsatını elde ettim. Aynı dönemde Aydın Esen'le özel dersler yaptım. Okulda Ricky Ford ile tanışmam bana birçok kapıyı araladı. Ricky Ford Orchestra ile Türkiye’de ve Fransa’da birçok festival ve Jazz Club'ta konserler verdim. Özellikle Paris’te Selmer ve Archipel'de çaldıkları konserlerden sonra tekrar Paris’ten davet alarak üç gece üst üste Lionel Hampton Jazz Club'ta performans gerçekleştirdim. Yıllardır müziğimden ödün vermeyerek jazz dünyasında kendime iyi bir yer edindim. Ricky Ford, Chuck Israils, Dusko Goykovich, Eddie Henderson, Arto Tunç Boyacıyan, Juini Booth, İmer Demirer, Randy Brecker, Nasheet Waits, İbrahim Maalouf, Wolfgang Muthspiele, Çağrı Sertel, Sarp Maden, Selen Gülün, Önder Focan, Akın Eldes, Engin Recepoğulları, Alper Yılmaz, Sabri Tuluğ Tırpan, İlhan Erşahin, Garry Dial, Paula West, Hilary Cole, Mike Cooper, George Masterhazy, Oliver Groenewald, Kevin Mahagony... gibi müzisyenlerle dünyanın çeşitli yerlerinde performanslarımı sergilemeye devam ediyorum. Bir yandan Müzisyenlik yapıyor, bir yandan da hobim olan yediğimi, içtiğimi, gezip gördüğümü yazıyorum. Önerdiğim mekanları beğeneceğinizi umut ediyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here