Ana sayfa Çanakkale Ne Yenir İçilir Özel Çorba Salonu Çanakkale

Özel Çorba Salonu Çanakkale

Özel Çorba Salonu Çanakkale‘den günaydın… Konser çalabileceğimiz çok mekanı olmasa da bir şekilde çeşitli yazlık festivaller (Akbank Caz Festivali, Kampüste Caz Turnesi vs.) sebebiyle yolumuzun düştüğü ve şimdiye kadar çokça konser çaldığımız şehirdir Çanakkale…

Ben hem istediğim yerlerde durabilmek hem de daha kısa sürede Çanakkale’ye varabilmek için motorum ya da arabama atlayıp gitmeyi tercih ediyorum. Hava güneşliyse Çanakkale Boğazını feribotla geçmek benim için çok keyifli oluyor.

Konserlerin ilk günlerinde genelde soundcheck’le uğraşıyoruz. Dolayısıyla doğru düzgün yemek yemek için çok vaktimizin olduğunu söyleyemem. Konser sonrası ise hala açık yer kaldıysa arkadaşlarla iki duble bir şeyler içip ufak tefek atıştırmalar ile geceyi geçiriyoruz. Ertesi gün ise Özel Çorba Salonu gibi yemek için en iyi bildiğimiz yerlere gidiyoruz.

Çorba Kahvaltıda İçilir

Bulgaristan’da kahvaltıyı çorba, ciğer, kuru etler, yumurta gibi şeylerle eden bir ailede büyüdüm. O yüzden çorba her zaman öğünün en önemli parçası olmuştur benim için. Hala rakı içerken çorba arayan biriyim, arkadaşlarım garipsemeye devam etseler de çok severim. 🙂 Sabah bildiğim iyi bir çorbacı varsa mutlaka kahvaltımı onunla eder sonra yoluma devam ederim.

Çanakkale Özel Çorba Salonu

Çanakkale’de En İyi Çorbacı

Çanakkale’deki Özel Çorba Salonu benim için tam da o mekanlardan biridir. Ayak Paça, Kelle Paça, Damardan, İşkembe, Karışık, Tavuk Suyu ve Mercimek çorbaları öne çıkıyor. Fakat bana göre tüm çorbaları efsane! Bir tane içip çıktığım gerçekten henüz görülmedi. 🙂

Özel Çorba Salonu Ayhan Özel tarafından işletiliyor ve Çanakkale merkezde Saat Kulesi’nin hemen arkasında hizmet veriyor. İşletmecileri genç ve çok tatlı insanlar. Eğer Çanakkale seyahat rotanızın üzerindeyse en az bir öğününüzü mutlaka Özel Çorba Salonu ‘na ayırın, inanın çok mutlu olacaksınız.

Afiyet olsun. Hayde Nazdrave…🥂

Diğer Çanakkale Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Özel Çorba Salonu Adres ve Telefon

Adres: Kemalpaşa Mahallesi, Saat Kulesi Meydanı, Şair Ece Ayhan Sokak No: 4 Merkez / Çanakkale
Telefon: 0286 217 63 13

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleUludağ Kebapçısı Bursa
Sonraki makalePeşrevzade İstanbul
19 Eylül 1980 yılında Bulgaristan'ın Silistra şehrinde doğdum. 1994 yılı sonunda Türkiye’ye göç ederek Kabataş Erkek Lisesi'nde davulla tanıştım. 4 yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi orkestrası ile birçok yarışmada birincilikler kazandım. 2000 yılında Şenol Küçükyıldırım ile tanışmam müzikal anlamda kafamda birçok temel değişikliği beraberinde getirdi. 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Performance Bölümü'nü tam burs alarak kazandım. Burada Ricky Ford, Cengiz Baysal, Donovan Mixon, Can Kozlu, Selen Gülün gibi değerli hocalarla çalışma fırsatını elde ettim. Aynı dönemde Aydın Esen'le özel dersler yaptım. Okulda Ricky Ford ile tanışmam bana birçok kapıyı araladı. Ricky Ford Orchestra ile Türkiye’de ve Fransa’da birçok festival ve Jazz Club'ta konserler verdim. Özellikle Paris’te Selmer ve Archipel'de çaldıkları konserlerden sonra tekrar Paris’ten davet alarak üç gece üst üste Lionel Hampton Jazz Club'ta performans gerçekleştirdim. Yıllardır müziğimden ödün vermeyerek jazz dünyasında kendime iyi bir yer edindim. Ricky Ford, Chuck Israils, Dusko Goykovich, Eddie Henderson, Arto Tunç Boyacıyan, Juini Booth, İmer Demirer, Randy Brecker, Nasheet Waits, İbrahim Maalouf, Wolfgang Muthspiele, Çağrı Sertel, Sarp Maden, Selen Gülün, Önder Focan, Akın Eldes, Engin Recepoğulları, Alper Yılmaz, Sabri Tuluğ Tırpan, İlhan Erşahin, Garry Dial, Paula West, Hilary Cole, Mike Cooper, George Masterhazy, Oliver Groenewald, Kevin Mahagony... gibi müzisyenlerle dünyanın çeşitli yerlerinde performanslarımı sergilemeye devam ediyorum. Bir yandan Müzisyenlik yapıyor, bir yandan da hobim olan yediğimi, içtiğimi, gezip gördüğümü yazıyorum. Önerdiğim mekanları beğeneceğinizi umut ediyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here