Ana sayfa Rize Ne Yenir İçilir Huzur Pide ve Kebap Rize

Huzur Pide ve Kebap Rize

1110
0

Huzur Pide ve Kebap 1966 yılında küçük bir lokanta olarak kurulmuş. 50 yıldır aynı yerinde aynı disiplin, temizlik, hizmet ve kalite ile faaliyetlerini Rize’nin en eski lokantalarından biri olarak sürdürüyor.

Huzur Pide ve Kebap, lezzetli ve kaliteli yemekleri ile ünlü, Rize’de herkesin mutlaka bir kere yemek yediği ve yolunun düştüğü yegane mekanlardan biridir.

Huzur Pide ve Kebap

Hijyen, servis, ilgi ve özen konularında Rize’de örnek bir işletme olarak hizmet çıtasını günden güne yükseltmeye devam ediyor.

Huzur Pide günümüzde 900 metrekare alanda 45 personeliyle 300 kişiye hizmet veriyor. Pide ile başlayan lezzet serüveni döner ve sulu yemek çeşitlerinin de eklenmesi ile damak tadından ödün vermeden devam ediyor.

Rize Huzur Pide Resturant

Rize merkezde bulunan Huzur Pide tam bir lezzet durağı. Bol çeşit arasından damak tadınıza uygun mutlaka bir şeyler bulacaksınız. Sulu yemeklerden, pideye, ızgaradan et yemeklerine kadar her türlü lezzet mevcut.

Rize Döneri

Özellikle döner, kavurma ve pide çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Odun ateşinde pişen sadece dana eti kullanılarak hazırlanan döneri harika. Ben tercihimi sade dönerden yana kullandım enfes.

Rize döneri Huzur Pide ve Kebap

Et döner Huzur Pide ve Kebap Rize

İskender kebabını bir Bursalı olarak çok beğendiğimi söyleyemem. Abartılı domates sosu, özensiz kesilmiş pide ve dönerden oluşan karışım bana pek İskender lezzeti vermedi.

İskender kebap Huzur Pide ve Kebap Rize

Rize Pidesi

Fakat Huzur Pide ‘nin mekana ismini veren pidelerine ayrı bir parantez açmam lazım. Kapalı kavurmalı pide, kıymalı pide veya kıymalı pide üstü döner denemenizi şiddetle öneririm.

Kapalı kavurmalı pide Huzur Pide Rize
Kapalı Kavurmalı Pide
kavurmalı yumurtalı pide Huzur Pide ve Kebap
Kavurmalı Yumurtalı Pide

Sulu Yemekler

Bunun yanında günlük sulu yemekleri gayet lezzetli. Mercimek çorbası ile güzel bir başlangıç yapabilir ardından herhangi bir sulu yemeği deneyimleyebilirsiniz. Bana sorarsanız Huzur Pide ‘nin patlıcan yemeği ve taze fasulyesi çok güzeldi.

Sulu yemek Huzur Pide Rize
Sulu Yemekler
mercimek çorbası
Mercimek Çorbası

Et yemeklerininde her damak tadına hitap edeceğini düşünüyorum. Spesifik tavsiyem ise kavurma olur.

Kavurma Huzur Pide ve Kebap Rize
Kavurma

Turbo Sütlaç

Tatlı tavsiyesi olarak Turbo der ve susarım. Turbo, üstü kadayıf ve bol fındıktan oluşan sütlaç. Huzur Pide ‘den sütlaç yemeden kesinlikle çıkılmaz.

Turbo sütlaç Huzur Pide Rize
Turbo Sütlaç

Bir sütlaç aşığı olarak net konuşacağım. Türkiye‘nin herhangi bir yerinde böyle bir sütlacı çok nadir bulursunuz. Tek kelime ile muhteşem.

Sütlaç Huzur Pide ve Kebap Rize
Sütlaç

Huzur Pide ‘nin porsiyonları doyurucu, fiyatlar normal her gittiğiniz de farklı bir lezzeti denemenizi öneririm.

Rize’nin Meşhur Lezzet Durağı

Huzur Pide Rize’de çok meşhur olduğu için genel olarak kalabalık oluyor. Kalabalık olduğu içinde zaman zaman servis aksayabiliyor. Ama servisi itina ile ve olabilecek en yüksek hızda gerçekleştiriyorlar. Hizmet, sunum ve personel gayet iyi. Karadeniz insanının güler yüz ve sıcakkanlılığını fazlasıyla göreceksiniz.

Pideler Huzur Pide Rize

Siz özel olarak istemediğiniz sürece salata, turşu, meze gibi ekstra ikramları yok. Eğer yemek yemek sizin için sadece karın doyurmak değilde bir kültür ise Huzur Pide tam size göre. Genel olarak olumsuz bir sürprizle karşılaşmadan, istikrarlı fiyatlar, zengin yemek seçenekleri, temiz ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Kavurmalı kaşarlı pide Huzur Pide Rize
Kavurmalı Kaşarlı Pide

Bunların yanında lezzetli pideler, kebaplar, döner ve ev yemekleri yiyebilirsiniz. Rize merkez çarşısını dolaştıktan sonra kesinlikle uğramanızı tavsiye edeceğim bir mekan.

Kuru Pilav üstü döner Huzur Pide ve Kebap Rize
Kuru Pilav Üstü Döner

Her şeyi bir kenara bırakın da ben şimdi Turbosuz İstanbul‘da nasıl yaşayacağım. Ya rüyalarıma girerse?

Yolunuz Rize’ye düşer ve Huzur Pide ‘ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Rize Restoranları için linke tıklayın.

Huzur Pide Kebap Adres ve Telefon

Adres: Cumhuriyet Caddesi No: 111 Merkez / Rize
Telefon: 0464 217 15 11

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleLiman Lokantası Rize
Sonraki makaleLale Lokantası Rize
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here