Ana sayfa Rize Ne Yenir İçilir Lale Lokantası Rize

Lale Lokantası Rize

1520
0

Lale Lokantası Rize‘den tüm okuyucularımızı selamlayalım. Meşhur Çayeli kuru fasulyesini bilmeyeniniz yoktur. Fakat bu kuru fasulyeyi Rize’de en iyi yapan mekanlardan birinin Lale Lokantası olduğunu belki de birçoğunuz bilemeyebilirsiniz.

Lale Lokantası
Lale Lokantası Rize

Çayeli Kuru Fasulyesi

1973 yılından bugüne damak tadımızın çıtasını yükselten lokanta, Rize’de “Kuru fasulye yemek istiyoruz neresini tavsiye ederseniz?” diye sorduğunuzda size söyleyebileceğimiz iki lokantadan birisidir.

Çayeli Kuru Fasulyesi
Çayeli Kuru Fasulyesi

Diğer lokanta mı? Elbette Hüsrev… Ama Lale Lokantası bence kuru fasulye konusunda lezzet bakımından Hüsrev’den bir tık daha önde gidiyor. Ben az mercimek çorbası ile girizgah yaptım gayet lezzetliydi. Paça çorbası da öneriliyor mutlaka içilmeli.

Kavurma Pilav

Ardından kuru fasulye, kavurma ve pilav üçlemesi ile gelişme kısmına geçtim. Kuru fasulye çok güzel ve lezzetli. Kavurmayı da başarılı buldum. Lakin pilavı pek beğendiğimi söyleyemem.

Etli Kuru Fasulye, Kavurma ve Pilav
Etli Kuru Fasulye, Kavurma ve Pilav

Lale Lokantasının kuru fasulye ve kavurma denince Rize’de zaten parmakla gösterilen bir lokanta olduğunu girizgahta belirtmiştim.

Rize Kavurması
Rize Kavurması

Izgara Köfte

Bunun dışında ızgara köfte, et ızgara ve pideleri öne çıkan diğer lezzetler arasında yer alıyor. Resimlerde görüldüğü üzere köfteler sanki canlanacak gibi, kalpleri lezzet atıyor. Köfteyi çok beğendim sizlerin de denemesini arzu ederim. Yine Lale Lokantası ‘nın spesiyal pidesi de gayet iyiydi.

Izgara Köfte
Izgara Köfte
Kapalı Kıymalı Pide
Kapalı Kıymalı Pide

Yine içinde kuru fasulye ve et çeşitleri bulunan Lale Spesiyal’de aklınızda bulunsun.

Lale Lokantası Spesiyal
Lale Spesiyal

Fırın Sütlaç

Sonuç kısmında köy sütüyle yapılan güzel bir fırın sütlaç ile kapanış yaptık. Sütlacın namını gelmeden duymuştum, dedikleri kadar da var. Alternatif olarak kadayıflı sütlaç deneyimlenebilir.

Fırın Sütlaç
Fırın Sütlaç

Lale Lokantası Kahvaltı

Unutmadan Lale Lokantasında kahvaltı da yapabilirsiniz. Kavurmalı yumurta, tereyağ, bal enfes. Lokantada kullanılan tüm ürünler doğal ve yöresel çiftliklerden temin ediliyor.

Kavurmalı Yumurta
Kavurmalı Yumurta

Servis hızlı, personel saygılı, ortam temiz ve sunum sorunsuzdu. Fiyatları İstanbul için uygun ama Rize için biraz pahalı buldum. Birde sütlaca bol fındık istediğimizde 1 kaşık fındığı adisyonda ekstra fındık olarak görmek pek hoş olmadı.

Fırın Sütlaç Turbo
Fırın Sütlaç Turbo

Rize Lale Lokanta benim gözümde iyi bir marka, burada olmaktan büyük keyif aldım. Gittiğim lokantalarda madeni para değerinde hesaplar yapan işletmecileri görünce keyfim kaçıyor.

Lale Lokantası Çayeli
Çayeli Lale Lokanta Rize

Lezzet kalitesi bakımından Lale Lokantası bence bir lokantadan daha fazlası, ustaların ellerine ve emeklerine sağlık.

Lale Lokantası adres telefon

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Diğer Rize Restoranları için linke tıklayın.

Lale Lokantası İletişim

Adres: Hopa Caddesi No: 93 Çayeli / Rize
Telefon: 0464 532 75 18

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleHuzur Pide ve Kebap
Sonraki makaleMavi Durak Izgara
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here