Ana sayfa Sakarya Ne Yenir İçilir Mavi Durak Izgara

Mavi Durak Izgara

Mavi Durak Izgara Sakarya yazısıyla selam edelim. Kocaeli İzmit’e kar düşünce lezzet avcıları da yollara düştü. 🙂 Bazen planı yapılmayan bir akşam yemeği planlı bir yemekten daha güzeldir. Aniden yollara düşmek keyfe keyif katar çoğu zaman… Bu sebeple Sakarya’da sucuk ve kavurma nerede yeriz diye düşünürken aldığımız tavsiye sonucunda yolumuz bir anda Mavi Durak Izgara ile kesişti.

Mavi Durak Izgara

Lapa lapa kar yağarken Sakarya yollarındayız. Tavsiye edilen bir mekanda geç kalmış bir akşam yemeği yenecek. Normalde 20 dakikalık bir sürede ulaşabileceğimiz Sakarya yolculuğu kar sebebiyle 1 saate mal oluyor. Karlar ülkesinde hissi veren bu yolculuk için değer deyip devam ediyoruz. Tabi bu sırada gideceğimiz mekan için aklımızdaki çıta yükseliyor. Bunca zahmete değmeli diyoruz.

Salata Büfesi
Salata Büfesi

Sakarya Serdivan’da işlek bir caddede yer alıyor Mavi Durak Izgara. Öğrenci şehri Sakarya’ya yakışan pek çok kafe ve mekan aynı cadde üzerinde hizmet veriyor. Soğuğa pek alışık olmayan bünyelerimizi atıyoruz kapıdan içeriye. İlk izlenimim sıcak ve kalabalık bir mekan olduğu yönünde gelişiyor. Mekana girişte dikkat çeken ilk görsel salata barın bir araba şeklinde olması hoş bir görünüm vermiş.

Mavi Durak Menü

Mavi Durak ocak başı menüsü ile karşılıyor bizi. Hemen hemen her türlü ızgara çeşidi menüde var. Arnavut ciğeri, Kaşarlı kavurma, Patsu ve Patso’nun mekanın en çok tercih edilen yemekleri arasında olduğunu öğreniyoruz. Patsu ve Patso dediğimiz, patatesli sucuk ve patatesli sosis olarak tanıtılıyor.

Zengin Salata Menüsü
Zengin Salata Menüsü

Salata büfesi için self servis uygulaması var. İstediğiniz türde ve istediğiniz miktarda salata hazırlayabilirsiniz. Oldukça fazla çeşit mevcut. Soğan salatası, karışık kızartma, acılı ezme, turşu çeşitleri ve çoban salata en çok dikkatimizi çekenler oluyor.

Salata bar Mavi Durak Izgara
Salata büfesinde pek çok ürün mevcut

Sipariş edilen ürünler dürüm, ekmek arası veya tabakta porsiyon olarak servis edilebiliyor. Salatada sınır tanımayabilirsiniz. Şahsen salata sever olarak her çeşitten denemeyi tercih ettik.

Arnavut Ciğeri ve Kaşarlı Kavurma
Arnavut Ciğeri ve Kaşarlı Kavurma

Dışarıda lapa lapa kar yağmaya devam ediyor. Biz Mavi Durak Izgara ‘da bir mola vermişiz ve tadını çıkarıyoruz. Kısacık bir ziyaret olsa da biz çok memnun kaldık, ve gittiğimize değdi dedik. Kim bilir belki siz mekanda deneyecek daha güzel lezzetler de bulabilirsiniz.

Kaşarlı Sucuk Mavi Durak Izgara
Kaşarlı Sucuk

Hareketli bembeyaz bir Sakarya akşamından sevgiler. Yolunuz Sakarya’ya düşerse Mavi Durak Izgara ‘ya mutlaka gidin, görün ve bu lezzetleri deneyin.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Diğer Sakarya Restoranları için linke tıklayın.

Mavi Durak Izgara İletişim

Adres: Kemalpaşa Mahallesi, Dağköy Sokak No: 33 Serdivan / Sakarya
Telefon: 0264 211 07 54 – 0532 157 80 04

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleLale Lokantası Rize
Sonraki makaleNatürköy Sapanca
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here