Ana sayfa Tekirdağ Ne Yenir İçilir Meydan Köfte Çorba

Meydan Köfte Çorba

1364
0

Meydan Köfte Çorba, Tekirdağ merkezde yer alan ve yol üstü lezzet durakları listesine eklenmesi gereken bir lokantadır. İsmi Meydan Köfte olabilir fakat benim bu mekanda size şiddetle tavsiye edeceğim lezzet sakatat çorbaları olacaktır. Bana göre Tekirdağ’da çorba Meydan Köfte’de içilir.

Meydan Köfte Çorba
Meydan Köfte Çorba Tekirdağ

Çorbalar

7 gün 24 saat açık olan Meydan Köfte’de enfes sakatat çorbaları yapılıyor. Karışık işkembe çorbasını çok beğendim, kesinlikle denemelisiniz. Yine kelle paça çorbası nefisti, sakatat tercih etmeyenleri tavuk suyu ve mercimek çorbası pişman etmez.

Tekirdağ'da çorba
Karışık İşkembe Çorbası

Tekirdağ Köftesi

Köfte için ise aynı şeyleri söylemek maalesef zor. Meydan Köfte Çorba “Mutlaka Meydan Köfte’ye gelin sakın köfte yemeden dönmeyin!” gibi bir cümle kurmak için oldukça uzak. Kimyon konulurken fazla cömert davranılmış olsa da lezzeti fena değil.

Tekirdağ Köftesi
Tekirdağ Köftesi

Tekirdağ köftesini ilk kez yiyecekler veya Tekirdağ’dan geçerken hızlıca köfte piyaz yapıp yoluna devam etmek isteyenler uğrayabilir. 1 porsiyonda 10 köfte bulunuyor, gayet doyurucu. İsterseniz ekmek arası köfte de alabiliyorsunuz.

Tekirdağ'da köfte

Belki Meydan Köfte Çorba ‘nın köftesi efsane bir lezzet değil ama çorbalarına kesinlikle kefil olurum. Köftenin yanında servis edilen ve arzu ederseniz bittikçe getirilen sos, turşu ve sipariş üzerine gelen manda yoğurdu gayet başarılıydı hakkını vermek isterim.

Tekirdağ köfteciler

Tatlı olarak yüksek kalorili yiyeceklerle çetin bir savaş vermiyorsanız Hayrabolu tatlısını mutlaka denemelisiniz. Keza Peynir helvası da öyle ikisini çok beğendim. Hayrabolu tatlısını tahin ve fındıklı, Peynir helvasını dondurmalı yemenizi öneriyorum.

Hayrabolu Tatlısı
Hayrabolu Tatlısı

Gelelim yazmaktan hiç keyif almadığım kısım olan lokantanın handikaplarına. Lokanta temiz ve nezih, personel hızlı ve güler yüzlü, garsonlar etrafınızda dört dönüyor. Fakat mutfak kısmından mı kaynaklanıyor bilmiyorum servis oldukça yavaş. Ayrıca fiyatlar şehrin standartlarına göre biraz yüksek.

Peynir Helvası
Peynir Helvası

Yemek sonrası ilk çaylar ikram daha sonra söylediklerinizi ise adisyona yazıyorlar. Küçük hesaplar büyük değerleri yok etmese keşke değil mi?

Meydan Köfte Çorba adres telefon

Yinede Meydan Köfte Çorba, Tekirdağ’da çok merkezi konumda olan nezih, 7/24 açık olduğu için sürekli tercih edebileceğiniz bir lokanta.

Yolunuz Tekirdağ’a düşer ve lokantaya uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Tekirdağ Restoranları için linke tıklayın.

Meydan Köfte Çorba İletişim

Adres: Hürriyet Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı No: 1 Merkez / Tekirdağ
Telefon: 0282 260 49 10

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMis Kebap Sivas
Sonraki makaleTrak Restaurant
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here