Ana sayfa Serbest Kürsü Instagram’da Takip Edilmesi Gereken Gurme Hesaplar

Instagram’da Takip Edilmesi Gereken Gurme Hesaplar

879
2

Instagram’da Takip Edilmesi Gereken Gurme Gezi Hesaplar

Instagram’da takip edilmesi gerekenler arasında instagram gurmeleri diye bir gerçekte var artık. Eskiden ülkemizde gurme sayısı bir elin parmaklarını geçmiyorken günümüzde sosyal medyanın etkisi ile bu rakam yüzlere belki de binlere dayandı. Ayrıca literatürümüze instagram gurmesi, food blogger ve foodporn gibi çok sık duyar olduğumuz yeni kavramlar girmeye başladı.

Özellikle instagram’ın popüleritesini günden güne daha da arttırması restoranların sosyal medyada düşük maliyetler ile daha büyük kitlelere ulaşıp hızlı dönüşüm almalarını sağladı. Buna paralel olarak durum dijital reklam ve PR ajanslarının iştahını kabarttı. Reklam ajansları voleyi vururken, oyuna yeni yeni gurme hesaplar dahil olmaya devam etti. Maalesef ajansların bu işe kaşık tutması ve kullanıcıların bedava bir bardak çay veya çorba içebilmek uğruna dahi Instagram’da yeme içme hesabı açtığı bugünlere kadar geldik.

Bizler tahminimize göre 3 seneye kalmaz bu sayının on binlere ulaşacağını ve ülkemizde yemek borusu olan herkesin birgün gurme olduğunu iddia edeceğini düşünüyoruz. 😀

Instagram'da sosyal medya gurmeleri

Şaka bir yana bu listeyi varyasyon üzerine konuştuğumuz o günler gelmeden yapmayı kendimize bir görev addettik. Artık her önüne gelenin bu işe soyunduğu günümüzde takipçilerin kaliteli olanı seçip bulmasını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Eminiz sizinde mutlaka takip ettiğiniz gözlere bayram ettiren, karınları acıktıran ve gerçekten doyurucu bilgiler veren gurme hesaplar vardır. Listede yer verdiğimiz gurme gezi hesapları bizim büyük bir iştah ve heyecanla takip ettiğimiz hesaplardır. Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından yaptıkları restoran ve yemek paylaşımları ile ağzınızın suyu aksın istiyorsanız aşağıdaki sosyal medya gurmelerini takip etmeyi unutmayın.

Sizler için Instagram’da en iyi olduklarını düşündüğümüz gurme gezi hesaplarını bir araya getirdik ve sıralama yaparken herhangi bir önem sırası gözetmedik. Hazırsanız başlayalım.

1- @gevrekandginger

Gevrek and Ginger; İzmirli iş adamı Haluk Özyavuz’un yemek tutkusunu  iş gereği gerçekleştirdiği seyahatler ile birleştirmesiyle ortaya çıkmış harika bir blog. İsmini İzmirli olması sebebiyle gevrek ve zencefilin İngilizcesi ginger’ın birleşiminden alan blogta Haluk Özyavuz’un 70’li yıllardan beri edindiği yemek tecrübeleri ve leziz tarifleri yer alıyor. Biz kendisini hem blogundan hemde https://www.instagram.com/gevrekandginger hesabından büyük bir iştahla takip ediyoruz. Yurt dışında edindiği tecrübeler ve daha birçok güzel yemek fotoğrafı için hesabını mutlaka takip etmelisiniz.

2- @gurmexcom

Gurmex; 2 doktor 7 mühendisten oluşan çekirdek ekibi ve konuk yazarlar ile birlikte 26’ya çıkan dev kadrosuyla Türkiye’nin en önemli gurme gezi sitelerinden biridir. Bu konuda maalesef hiç mütevazi olamayacağız, şuana kadar 70 ülke gezen ekibimiz Gurmex.com web sitemizde 35 ülke ile ilgili yeme içme deneyimlerini yazdılar. Türkiye’den de 35 şehirden restoran incelemelerine ve gurme gezi yazılarına sitemizden ulaşabiliyorsunuz. Sadece Instagram’da değil tüm sosyal medya hesaplarından takip edebileceğiniz Gurmex şüphesiz instagram’ın en detaylı içeriklerini üreten hesaplarından biri. Hikayelere önem veren Gurmex içeriklerini okuduğunuzda bir ruh ve samimiyetin olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bizi https://www.instagram.com/gurmexcom hesabından mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

 3- @fahrigediz

Fahri Gediz alanında çok yetkin, üstüne üstlük zarif, kültürlü, alçak gönüllü ve düşünceli bir yemek eleştirmenidir. Aynı zamanda şarap uzmanı olan Fahri Gediz her fotoğrafa ruhunu katan ve yazdığı hikaye tadında metinlerle sizi o anın içine çekmeyi başarabilen nadir hesaplardandır. Kendisi Türkiye’de iyi yemeğin yolunu açan büyüklerinin arkasından giden, ülkede iyi yemeği sevdirmeye çalışan dürüst birisi. Tüm mücadelesi mekanlara zarar vermek değil, yanlışlarını görüp düzeltmeleri üzerine kurulu. Çünkü Türk yemek kültürünün yok olma ihtimalinden bile büyük endişe duyuyor. Kendisini Instagram’da https://www.instagram.com/fahrigediz adresinden takip edebilirsiniz.

4- @tadindaseyahat

Türkiye’nin dört bir tarafına ve Dünya’nın 50 ülkesine seyahatler gerçekleştiren Gürhan Kara Tadında Seyahat isimli blogunda tüm deneyimlerini kaleme alıyor. Blogunun isminde de anlaşılacağı üzere damak tadına önem veren Gürhan Kara 2017 Eylül ayından beri İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde History of Food isimli dersler veriyor. Gürhan farklı ülkelerin yemek kültürlerini muhteşem fotoğraflar ile harmanlayarak biz takipçilerinin gözlerini bayram ettiriyor. Kendisini Instagram’da https://www.instagram.com/tadindaseyahat adresinden takip edebilirsiniz.

5- @mcant

Mcant; bize kalırsa Türkiye’nin en sıradışı ve dürüst instagram gurme hesaplarından biridir. Mehmet Can Temel en prestijli otelcilik okullarından biri olan Glion’dan mezun olduktan sonra hem yurt dışında hem de Türkiye’de otelcilik sektöründe çalışmış gerçek bir gastronomi aşığı. Mehmet Can kendisine gurme denmesini kesinlikle sevmiyor. Hiçbir şekilde reklam ve tanıtım yapmayan Mehmet Can yediği her yemeğin parasını ödüyor. Dolayısıyla parasıyla yediği her yemeği olumlu veya olumsuz eleştirme hakkına sahip olduğu düsturu ile hareket ediyor. Kendisini metrekareye 40 gurmenin düştüğü ülkemizde suni ve faydasız gurme hesaplara karşı halkı bilinçlendirmeye adamış. Özellikle Instagram’da gastronomi alanında eğitimsiz ve deneyimsiz hesapların artmasına atıfta bulunarak endişelerini paylaşıyor. Mehmet Can Temel’i https://www.instagram.com/mcant hesabından takip edebilirsiniz.

6- @meleklerinpayi

Meleklerin Payı; Dr. Burkay Adalığ’ın büyük emekleri ile açılmış Türkiye’nin en geniş viski kültürü sitesidir. Şuanda dünyanın en çok ziyaret edilen viski sitelerinden biri haline gelen Meleklerin Payı her ne kadar spesifik bir ürün üzerine odaklanıyor olsa da farklı kültürlerden harmanladığı geniş bilgi hazinesi ile mutlaka takip edilmesi gereken blog ve instagram hesapları arasında yer alıyor. Bizim keyifle takip ettiğimiz hesaba https://www.instagram.com/meleklerinpayi adresinden göz atabilirsiniz.

7- @gezentianne

Gezenti Anne; görmediği yerleri gezmeyi, tatmadığı lezzetleri denemeyi ve keşfettiği herşeyi paylaşmayı çok seven bir kız bir oğlan 8 yaşında ikizleri olan bir anne. Dile kolay çocukları ile tam 50 ülke gezmiş ve yemeğe olan tutkusuna blogunda detaylı olarak yer vermiş. Bir annenin lezzet yolculuğuna eşlik etmek istiyorsanız https://www.instagram.com/gezentianne hesabını mutlaka takip etmelisiniz.

8- @kangurular

KanGurular; Mekanist’in Zomato’ya evrilip yok olmasından sonra “hayatta güzel şeylerden zevk almazsan, mutluluğu yakalayamazsın.” mottosuyla yola çıkan birkaç arkadaşın oluşturduğu keyifli bir yeme içme blogudur. KanGurular grubu restoran, yemek, gezi, mutfak ve seyahat alanlarındaki deneyimlerini objektif olarak paylaşıyor. Biz kendilerini bloglarından ve https://www.instagram.com/kangurular hesaplarından büyük bir heyecanla takip ediyoruz, mutlaka sizde takip edin.

9- @berrydewblog

Şebnem Demirel kendisini biraz çılgın, biraz deli ama hayatı çok seven bir Berry olarak tanımlıyor. Aslen İzmirli olsa da çocukluğunun büyük bir bölümünü Almanya’da geçirmiş. Seyahat etmeyi, farklı mekanlar ve farklı yemekler keşfetmeyi çok seviyor. 2011 yılından beri Berrydewblog isimli blogunda seyahatlerini, mekan önerilerini ve katıldığı davetler ile ilgili deneyimlerini paylaşıyor. Instagram’da ise rengarenk fotoğrafları ve birbirinden enfes tatlı ağırlıklı paylaşımları ile bizi büyülemeye devam ediyor. Sizde Berry’nin renkli dünyasını takip etmek isterseniz https://www.instagram.com/berrydewblog adresini ziyaret edebilirsiniz.

10- @dogukan_kilic

Doğukan Kılıç kendisini her ne kadar şarap sever ve şarabı anlatan profesyonel bir çırak olarak tanımlasa da biz bu kadar mütevazi olamayacağız. Doğukan’ın mutfak ve yemek kültürlerine olan bakış açısı ve deneyimlerini yorumlama stili bizi her zaman etkilemiştir. Bu bilgi birikimini kazanmasında gastronomi şehri Gaziantep‘te büyümüş olmasının etkileri mutlaka vardır. Çekirdekten mutfak kültür zenginliğine sahip bir aileden yetişmiş ve gastronomi alanında kendisini yetiştirmiş olması takdire şayan. Doğukan Kılıç’ı https://www.instagram.com/dogukan_kilic hesabından mutlaka takip etmenizi öneririz.

Instagram’da takip edilmesi gereken sosyal medya gurmeleri yazımız burada sona eriyor. Yazdığımız instagram gurme hesapları dışında yeme içme hayatına yön veren mutlaka farklı hesaplarda vardır. Fakat yazdığımız tüm instagram hesapları bizzat takip ettiğimiz ve bizim en çok sevdiğimiz hesaplardır. Listede yer almayan farklı instagram gurmesi önerilerinizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz. Bu şekilde listemiz çok daha kapsamlı bir hale dönüşebilir. Sevgiyle kalın.

Etiketler: Instagram’da gurme hesaplar, Instagram’da yeme içme hesapları.

Gurmex'i instagramda takip edin

2 YORUMLAR

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here