Ana sayfa Berlin Ne Yenir İçilir Fassbender Und Rausch Schokoladenhaus

Fassbender Und Rausch Schokoladenhaus

968
0

Fassbender Und Rausch Schokoladenhaus ‘a doğru uzanmanın vakti geldi. Almanya Berlin duvarı kalıntılarından East Side Gallery ve Berlin Wall Memorial’i ardından Checkpoint Charlie’yi ziyaret ettik. Daha sonra meydana geçip kahvelerimizi alıp keyif yapmak amacıyla Gendarmenmarkt’a doğru yürümeye başladık. Meydana bir iki sokak kala tavsiyeler üzerine Berlin‘de en iyi çikolatacı olan Fassbender Und Rausch ‘a uğradık. Daha girer girmez Aşağıdaki Mousse’lardan yapıştırdım bir tane!

Fassbender Und Rausch Schokoladenhaus

Fassbender Und Rausch Menü

İçeride resmen kendimi kaybettim. 🙂 Ne tarafa baksan çikolata, tatlı, çikolata, tatlı sonra yine çikolata. Rausch Schokoladenhaus hem lezzet hem çeşitlilik hemde fiyat performans bakımından tam bir çikolata cenneti. Menülerinde çikolata, tatlıi pasta gibi birçok ürün mevcut.

Brandenburg Kapısı Berlin
Meşhur Brandenburg Kapısını Çikolatadan yapmışlar. 🙂

Dolayısıyla bu yazımızda sizlere Berlin’de çikolata nerede alınır ve çikolata nerede yenir sorularının en iyi cevabını alacağınızı düşünüyoruz. Çikolatacıya uğradığınızda bize kesinlikle hak vereceksiniz.

Rausch Schokoladenhaus
 Rausch Schokoladenhaus

Yukarıdaki resimde gördüğünüz çikolataların arasına uzanıp, gözlerin kapalı yiyeceksiniz hepsini. O an kurduğum hayal tam olarak böyleydi. 3 katlı mekanın 2. katında pastane 3. katında ise restoran var.

Erdbeer Marmelat
Erdbeer Marmelat

Bu iki resimdeki kavanozlarda çilekli ve vişneli kakaolu bir marmelat var. Alırken, tam ne olduğunu anlamadan aldım ama eve geldiğimde daha fazla almadığıma pişman oldum. Nutellaymış, ıvırmış zıvırmış hikaye! Bu gerçekten efsanevi bir şey. Bundan sonra her Berlin’e giden arkadaşım Fassbender und Rausch’a uğrayıp artık bana bu marmelatlardan getirmek zorunda. 🙂

Sauerkirsch Marmelat
Sauerkirsch Marmelat

Berlin'de çikolata Fassbender und Rausch

Hediyelik çikolataları da aldıktan sonra artık Fassbender Und Rausch ‘ı terk edebiliriz. Bugün resmen çikolataya doyduk diyebiliriz. Mutlaka gezi rotanızda bu şık pastane olsun.

Mousse Fassbender Und Rausch
Mousse A Kaliteydi.

İşte yapmak istediğim şey tam da buydu! Aldım kahvemi, moussumu Berlin’in en güzel meydanında yuvarlıyorum ikisini de. Ve bahsetmeden geçemeyeceğim, Rausch Schokoladenhaus’da mousse A kaliteydi. Tek seferde 4-5 tane rahat yenir. Keza öyle de yaptık. 🙂

Gendarmenmarkt Meydanı
Gendarmenmarkt Meydanında Ergen Pozu. 🙂

Yolunuz bir gün Berlin’e düşer ve Rausch Schokoladenhaus’a uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Rausch Schokoladenhaus İletişim

Adres: Fassbender Und Rausch, Charlottenstraße 60, 10117 Berlin / Almanya
Telefon: 0800 030 1918

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleEinstein Kaffee Berlin
Sonraki makaleWohnzimmer Bar Berlin
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here