Ana sayfa Berlin Ne Yenir İçilir Wohnzimmer Bar Berlin

Wohnzimmer Bar Berlin

887
0

Wohnzimmer Bar Berlin‘de büyük bir heyecanla gitmeyi beklediğim yerler arasındaydı. Çünkü Wohnzimmer Bar Almanya seyahati öncesi internette yaptığım araştırmalarda ve Berlin’de en huzurlu kafe neresidir diye Almanlara sorduğumda aldığım sık cevaplardan biriydi.

Wohnzimmer Bar

Şehirde gezerken dinlenmek amacıyla oturduğumuz parkta aşırı sıcaktan dolayı pek fazla duramadık. Zaten planlarımda olan ve yakınlarda olduğunu bildiğim Wohnzimmerbar ‘a doğru yola çıktık.

Berlin Wohnzimmer

İçerdeki ambians gerçekten haaaaarika! İçeri girer girmez içinizi anlam yükleyemediğiniz bir huzur kaplıyor. Daha şehirde gezilecek yerler olmasa 1 hafta durulur burada. Bak abartmıyorum, her gün başka koltukta oturur biramı, sosisimi yer yaşar giderim. 🙂

Wohnzimmer Bar Berlin
Favorim bu, hemde cam kenarı 🙂

Koy buraya kendini, uzat ayaklarını… Belinin altına bir minder iste, lütfen çekinme iste… Yerleş, yerleş, iyice yerleş… Ve garsona seslen “Bi bira getir oradan yeğenim!” Ooohh işte olay tam olarak budur!

Wohnzimmer

Wohnzimmer Bar ilk bakışta bir kafe bardan daha çok, birçok evin oturma odasının toplu hali gibi görünüyor. Ayrıca sigara içilen ve içilmeyen odaları var.

Berlin bar cafe

Akşamları Wohnzimmerbar’ı açıkçası bu şekilde bulmak imkansız, herkes yayıla yayıla birasını, kahvesini alıyor burada resmen huzura kavuşuyor. 🙂

Berlin Klub Bar Cafe

Biz de Berliner Pilsner biralarımızı aldık, biraz yayıldıktan sonra tüttürebilmek için Wohnzimmer Bar ‘ın dışındaki masalara geçtik. Berlin sokaklarında çıt yok, korna yok. Bağırarak konuşanlar ise hiç yok. Bira var ve alabildiğine huzur var!

Berliner Pilsner Bira
Berliner Pilsner Bira
Staropramen Çek Birası
Staropramen Çek Birası

Wohnzimmer Bar ‘a veda öncesi kapanışı Staropramen Çek birasıyla yaptım. İçimi son derece yumuşak, su gibi giden bir bira. 2011’de Çek Cumhuriyeti Prag‘da bol bol tüketmiştim bu biradan ve çok sevmiştim.

Berlin Sokakları BJK

Bu arada koyu Beşiktaşlı Merto, BJK plakası görünce dayanamadı, arka arkaya fotoğraflamaya başladı. 🙂

Wohnzimmer Berlin
Keyfin resmi tam olarak bu 🙂

Wohnzimmer Bar ‘da bolca vakit geçirdikten sonra, düşen kan şekerimizi yükseltmek için tatlı bir şeyler araştırmak üzere çıkıp Berlin sokaklarında yürümeye başladık.

Eğer bir gün Berlin’e seyahat eder ve Wohnzimmerbar’a uğrarsanız bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Wohnzimmer Bar Cafe Klub İletişim

Adres: Lettestrasse 6, 10437 Prenzlauer Berg Berlin / Almanya
Telefon: +49 030 445 54 58

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleFassbender Und Rausch Schokoladenhaus
Sonraki makaleBurger Treff Berlin
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here