Ana sayfa Beslenme & Sağlık Çayın Faydaları ve Zararları

Çayın Faydaları ve Zararları

489
0

Çayın Faydaları ve Zararları

Bugüne kadar hep çayın zararları konuşuldu, yazıldı, çizildi. Fakat son yapılan araştırmalara göre faydalı yönleri de Amerikan Hastanesi Kalp Doktoru Keneth Mukamal tarafından ortaya çıkarıldı.

Günde iki bardak çay tüketimi kalp krizi riskini ortadan kaldırırken, kalbe bağlı rahatsızlıkları da normale döndürüyor. Siyah, yeşil, mate gibi pek çok çeşidi olan bu yöresel içecek bizlere zararları ile yansıtılsa da, pek çok faydalı yönlerinin de olduğunu öğreniyoruz.

çayın zararlarıÇayın Yararları ve Zararları

Ayrıca kanser hastaları için kullanılan yeşil çay tedavisi, siyah çay içerisinde de mevcut olduğu da açıklanmış oldu. Bilindiği gibi kanseri önlemekle bilinen yeşil çay, siyah çay içerisinde de yer alan bir durummuş. Dr. Keneth Mukamal, yaptığı açıklamalar sonucunda insanın üzerinde bulunan yorgunluğu aldığını, kasların geliştiğini ve beyin hücrelerinde ki erken ölümlerin de geciktiğini bu bitki ile önleyebileceğimizi duyurdu.

Hepimiz bu bitkinin bağımlılık yaptığını da biliyoruz. Bir çoğumuzda belki bağımlılık sebebiyle yakınıyoruz ama çay hepimizin vazgeçilmez içecekleri olarak baş sıraya yerleşmiş durumda!

Bize göre çaysız sohbet aysız geceye benzer sebebini merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here