Ana sayfa Beslenme & Sağlık Limon’un Faydaları ve Zararları

Limon’un Faydaları ve Zararları

475
0

Bilindiği gibi limon C vitamini salgılayan bir besin türüdür. Bu nedenle de faydaları saymakla bitmiyor. İçerisinde ki pH değeri sayesinde bizleri her zaman hastalıktan koruyor, grip ve enfeksiyon gibi hastalıkların da önüne geçiyor. Bir bakışta sizlere limonun faydalarını anlatan yazı hazırladık.

Limon kalp hastalıklarının önüne geçmeye yarayan bir besin türüdür. Yüksek tansiyonun önüne geçer ve tansiyon hastalarına da mutlaka önerilir. Vücut sıvısı ve ısısını dengeler. Bağırsakları ve karaciğeri tamamen temizleyerek soda etkisi yapar. Böbrek taşı düşürme hususunda bizlere her zaman etkileyici bir yardım durumu mevcuttur. Göz sağlığına iyi gelen yapısı vardır. Ağız sağlığını, bakterileri yok ederek korur. Diş beyazlığı konusunda da büyük önem taşır. Kaşıntıya iyi gelmesinin yanı sıra da, cilt parlaklığını sağlar. Sindirime yardımcı olur. Kepeği azalttığı etkisi de yüksektir. Beyin sağlığını da korur. C vitamini bakımından zengin olarak sizi grip gibi yatağa düşürecek hastalıkların önüne geçip koruyucu bir duvar örer.

limon-zararlari

Çok fazla limon yemek veya tüketmek diş minelerine zarar vermektedir. Bu nedenden dolayı da diş beyazlatma işlemlerinde limon kullanıyorsanız, mutlaka 2 haftada 1 veya 2 kez kullanmalısınız. Karbonat ve limon ile beraber diş fırçası yardımı ile diş beyazlatma işlemlerinde tercih edilen limon, bu nedenden dolayı bazı durumlarda yan etkisini ortaya çıkarabiliyor. Mide ekşimesi konusunda da sizlere kısmen zorluklar da çıkarabilir. İdrar konusunda da sizleri sık sık tuvalete çıkarma hususunda da bir yan etkisi bulunmaktadır.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here