Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Ters Köşe Restaurant İncek

Ters Köşe Restaurant İncek

51
0

Ters Köşe Restaurant Ankara‘ya yeni bir soluk getiren, farklı lezzetleri ile “Ters Köşe” yapmayı planlayan şık bir restoran. Alışılagelmiş balık restoranlarındaki mutfak değerlerini, sunum servis şeklini, meze çeşitlerini, balık ve deniz mahsullerinin pişirilme tekniklerini ve hatta salon düzenini bile değiştirerek farklı bir minval üzerine yola çıkmışlar.

İncek balık lokantası Ters Köşe

İncek Loft’ta Hizmet Veriyor

Balık çeşitlerinin yanı sıra iddialı ve kendine özgü mezeleriyle deniz ürünlerine farklı bir yorum getiriyorlar. Bende farklı lezzetlere sahip olduğunu duyduğum İncek Loft‘ta hizmet veren Ters Köşe Restaurant ‘ı ziyaret etmek istedim. Geniş, ferah ve çok güzel dizayn edilmiş bir restoran, ilk girişte hemen bunu gözlemleyebiliyorsunuz.

Ters Köşe restoran incek loft

Ters Köşe Restaurant özel meze menüsü; Türkiye‘nin her bölgesinde bilinen yerel tatlar ile deniz ürünlerinin ustaca harmanlanmasından oluşuyor. Yeni yerler keşfetmek isteyenler için kesinlikle harika bir mekan.

Ahtapot Ters Köşe Restaurant incek

Sıradanlıktan sıyrılarak ülkemize özgü köfte, börek, gözleme, lahmacun, tandır, ezme, kokoreç ve mantı gibi sevilen tatları balık ve diğer deniz ürünlerini kullanarak yapmışlar. Bu vesileyle misafirlerini de farklı lezzetlerle tanıştırmayı başarmışlar.

incek balıkçı ters köşe

Ankaralıların 29 yıllık lezzet durağı Kalbur Balık Restoran’ın işletmecisi Mehmet Tekmen’in özel danışmanlık verdiği ve menüsünü hazırladığı Ters Köşe Restaurant yüksek beklentilerinizin karşılandığı bir restoran olarak ses getireceğe benziyor. Üstelik denizden çok uzaklarda olmanın dezavantajını avantaja çevirerek her ay menülerine yeni lezzetler ekleyerek dinamik bir çalışma çizgisi yakalamışlar.

Ters Köşe restaurant menü

Ters Köşe Restaurant Menüsü

Ters Köşe’de farklı pişirme yöntemleri ile balığın, ahtapotun, kalamarın, karidesin, deniz tarağının, midyenin, istiridyenin ve daha birçok deniz mahsulü lezzetlerini bambaşka boyutlara taşıyorlar.

Ters Köşe balık incek loft

Başlangıçlar ve ara sıcakları denediğinizde restorana neden Ters Köşe adını verdiklerini daha iyi anlıyorsunuz. Balık Pastırmalı Fava, Balık Bayıldı, Balıklı Topik, Enginar Pane, Patlıcanlı Börülce, Somon Pastırma ve Yoğurtlu Hedik en dikkat çeken başlangıçlar arasında yer alıyor.

Yine balık ve deniz ürünleri ile hazırlana Köfte, Börek, Kokoreç, Döner, Lahmacun, Dolma (kalamar, midye, ahtapot vb.), Mantı, Sulu köfte, Çevirme, Tandır ve Güveç en beğenilen ara sıcaklarından sadece birkaçı…

Karides Ters Köşe Restaurant

Ters Köşe Restaurant lezzet ve ambiyansı bir arada yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olmayı hedefliyor. Mekanın oldukça ferah ve huzur verici olduğunu söyleyebilirim. Yemek yemenin dışında sadece bir şeyler içmek için bile dostlarınızla sohbete gidebileceğiniz, müdavimi olacağınız şık bir yer…

Ahtapot ızgara Ters Köşe Restaurant

Misafirlerin kendisini özel hissetmesi için tüm detaylar düşünülmüş, lezzetli mezelerin yanı sıra, hızlı servis ve hijyene de fazlasıyla önem veriyorlar. Ayrıca yeni lezzetler sunarak damaklarda iz bırakıyor; bilinenin tersine, bilinmeyenleri sunarak sizi sürekli şaşırtmayı başarıyorlar.

İncek Loft Ters Köşe Restaurant

Bu özel mekanı Ankara’mıza kazandıran, Ters Köşe Restaurant ‘a emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Sevgiler,


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Ters Köşe Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Hacılar Mahallesi 986/1 Sokak, İncek Loft Alışveriş Caddesi İncek – Gölbaşı / Ankara
Telefon: 0312 502 16 77
Salı günleri hariç, 12.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veriyorlar.

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBacaaltı Lüleburgaz (Baca 6 Restaurant)
Sonraki makaleKeçecizade 1961: Lokum, Badem Ezmesi ve Kurabiye
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here