Ana sayfa Edirne Ne Yenir İçilir Keçecizade 1961: Lokum, Badem Ezmesi ve Kurabiye

Keçecizade 1961: Lokum, Badem Ezmesi ve Kurabiye

348
0

Keçecizade Edirne ile özdeşleşmiş bir lezzet abidesidir. Malumunuz şehirlerle özdeşleşen yapılar, objeler veya yerel lezzetler vardır. Edirne denince akla ilk Selimiye ardından Meriç, Kapıkule, Tava Ciğer gelse de Keçecizade Kavala Kurabiyesi ve Badem Ezmesi ‘de önemli yer tutar. Bu sıralama içine başkent, güreş, hıdrellez ve soğuğu da dahil edenler olabilir.

Edirne’nin ilk kurabiyecisi

Fakat bizim sebebi ziyaretimiz ciğerden sonra kesinlikle enfes Edirne kurabiyeleri ve badem ezmesidir. Edirne’ye Badem Ezmesi, Bademli Kurabiye ve Lokum gibi yerel lezzetleri kazandıran ve şehirle özdeşleşmesini sağlayan Edirne’nin ilk şekerlemecisi ise Keçecizade1961’dir.

Badem ezmesi Keçecizade Edirne
Badem Ezmesi

Aile işletmesi aslında Safranbolulu olup birkaç kuşaktan beri Edirne’de lokumculuk ve tatlıcılık yapıyor. Edirne’de imalathane açıp Trakya’nın bademini, ununu, yağını ve diğer ürünlerini öyle güzel harmanlayıp sunmuşlar ki ciğerden sonra akla ilk gelen lezzet olmayı başarmışlar.

Edirne KeçecizadeKeçecizade ‘nin Edirne’nin birçok noktasında şubeleri var fakat Lüleburgaz hariç şehir dışında şubeleri yok. Edirne’de adım başı x zade y zade gibi onlarca farklı markanın türemesinden ne kadar iyi olduklarını anlayabiliyorsunuz.

Edirne helva KeçecizadeŞube açmak problem değil de o şubelere ürün yetiştirmek zor. Çok ürün yapmaya ve yetiştirmeye karar verdiğimiz zaman ürünün içine yapay maddeler koymak zorunda kalırız. Oysa biz burada doğal olarak aynı kalitede, az sayıda üretip taze taze ilk elden satmayı tercih ediyoruz.” diyecek kadar da temiz yürekli insanlar…

Edirne lokum KeçecizadeTürkiye‘de yiyebileceğiniz en lezzetli badem ezmesini üretiyorlar. Yine yolu düşenler Keçecizade ‘den Çikolata kaplı badem ezmesi, Bademli kurabiye, Deva-i misk helvası ve Çifte kavrulmuş lokumu mutlaka almalılar.

Keçecizade Edirne Kavala kurabiyesiKeçecizade ‘nin Badem ezmesi ve Deva-i misk helvası enfestir. Özellikle Kavala kurabiyesi ve Acıbadem kurabiyesini bütün Antep fıstıklı olarak yapmışlar, gönlümüze taht kurduklarını söylemeden geçmeyelim.

Antep fıstıklı kurabiye KeçecizadeHülasa Edirne’ye gelenlerin veda öncesi mutlaka uğraması gereken yerdir Keçecizade 1961…

Uğrarsanız bizi hatırlayın, sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Keçecizade Edirne Adres ve Telefon

Adres: Meydan Mahallesi, Talat Paşa Caddesi No: 1 Merkez / Edirne
Telefon: 0284 225 24 81

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleTers Köşe Restaurant İncek
Sonraki makaleEdirne Gezilecek Yerler: Edirne’de Ne Yenir?
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here