Ana sayfa Giresun Restoranları Taş Park Pide Görele

Taş Park Pide Görele

Taş Park Pide Görele ‘den selam edelim. Giresun denildiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen lezzet şüphesiz Görele Pidesi oluyor. Görele Pidesi denildiğinde ise bizim aklımıza mekan olarak sadece Taş Park pide geliyor.

Taş Park Pide Görele
Görele Pidesi

Taş Park Pide; Görele merkezde, konum itibariyle tam Taş Park’ın karşısında yer alıyor. Meşhur Görele pidecisi ismini de dolaylı olarak karşısında yer alan parktan alıyor.

Taş Park pide’nin lezzetli pidelerinin yanı sıra en güzel avantajlarından biri de sıcacık pideleri lokantada veya parktaki masalarda yiyebiliyor olmanızdır. Eğer parkta yemek isterseniz sizleri sadece içecek siparişi için park çay bahçesine yönlendiriyorlar.

Görele pidesi Taş Park Pide
Özel Peynirli Görele Pidesi

Eğer Görele’ye ilk kez geliyor ve ilk defa pide yiyecekseniz önceliği klasik Görele pidesine vermenizi öneririm. Görele’ye gelip gerçek Görele pidesinin tadına varmadan yöre ve pideler hakkında fikir sahibi olmanız pek mümkün değil.

Taş Park Pide ‘de açık pide şeklinde yapılan özel peynirli pidesi ve bol tereyağında fırınlanan yumurtalı Görele pidesi masanın olmazsa olmazlarındandır.

Giresun Taş Park Pide Görele pidecisi
Kapalı Kıymalı Görele Pidesi

Biz ikinci pide tercihimizi ise kapalı kıymalıdan yana kullanıyoruz. Taş Park Pide ‘nin ustalarına söylemeniz halinde kıymalı pidenin kıymasını çiğden veya kavrulmuş kıymadan hazırlayabiliyorlar.

Kıymalı pidenin ortasına açılan delikte bol tereyağı ve isteğe bağlı olarak yumurta da eklenebiliyor. Enfes Görele pidesi pidenin kenarlarından başlayıp, tereyağına bandıra bandıra yemelik gerçekten muhteşem bir lezzet. 🙂

Kumyalı Taş Park Pide Görele

Taş Park Pide ise yöresel malzemeler kullanarak hazırladığı hakiki nefis Görele pideleri ile mest ediyor. Giresun Görele’de Görele pidesi yiyebileceğiniz en iyi mekanlardan bir tanesi kesinlikle Taş Park Pide’dir.

Sahil kenarında parkın hemen yanında çok küçük bir pideci olduğu için hafta sonları ve öğlen saatlerinde aşırı kalabalık olabiliyor. Güler yüzlü hizmeti, uygun fiyatları, aşırı yoğunluğa rağmen aksatmamaya gayret gösterdikleri servisi ve lezzetli pideleri ile buradan mutlu ayrılacağınızı düşünüyorum.

Eğer bir gün Giresun Görele’ye gider ve Taş Park Pide ‘ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Giresun Restoranları için linke tıklayın

Taş Park Pide Görele İletişim

Adres: Kumyalı Mahallesi, Mebus Şevketbey Caddesi No: 41/A Görele – Giresun
Telefon: 0454 513 37 37

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGörele Dondurması Ömer Usta
Sonraki makaleHayal Vadisi Restaurant Sera Gölü
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here