Ana sayfa Trabzon'da Ne Yenir Hayal Vadisi Restaurant Sera Gölü

Hayal Vadisi Restaurant Sera Gölü

Hayal Vadisi Restaurant Trabzon gezi listemizde yer verdiğimiz Sera Gölü keşfinde uğradığımız şık bir restoran. Trabzon’a ne zaman gitsek çok istemememize rağmen bir türlü gidemediğimiz bir rotaydı Sera Gölü. Bu kez şeytanın bacağını kırıyor ve güne güzel bir kahvaltı ile başlamak adına sabahın erken saatlerinde Hayal Vadisi Restaurant Sera Gölü ‘ne gidiyoruz.

Hayal Vadisi Restaurant Akçaabat

Sera Gölü Akçaabat

Sera Gölü; 1950 yılında yamacında oluşan toprak kayması sonucu sera deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan bir heyelan gölüdür. Aynı zamanda Akçaabat’ın en önemli doğal güzelliklerinden bir tanesidir.

Sera Gölü, 2010 yılında Tabiat Parkı ilan edilen ve kamuya açık bir park düzenlemesine sahip, etrafında yürüyüş ve piknik yapılabilen, göl kenarında yerli ve yabancı misafirler için Hayal Vadisi Restaurant gibi günübirlik dinlenme tesislerinin yer aldığı keyifli bir bölgedir.

Hayal Vadisi Restaurant Sera Gölü
Kahvaltı Sıcaklar

Eğer siz de bizim gibi Sera Gölü keşfi sonrasında doğal bir mola vermek isterseniz Hayal Vadisi Restoran’a mutlaka uğrayın. Hayal Vadisi Sera Gölünden 300 metre yukarıda bulunuyor ve yaklaşık olarak 5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Karşısında bulunan yemyeşil dağları, hemen yanında Sera Gölüne akan deresi ve muhteşem doğası ile bu coğrafya kendisine hayran bırakıyor.

Hayal Vadisi Restaurant ‘ın en çok dikkat çeken detayı ise restoran tasarımının yeşilliğe uygun bir şekilde planlanmış olmasıdır. Ahşap ve taş işçiliğin bir arada kullanıldığı bu harika tasarım, ufak dokunuşlar ile tamamlanmış. Restoranda bulunan çocuk parkını bile çocuklarınız ile keyifli ve rahat vakit geçirmenizi düşünerek tasarlamışlar.

Sera Gölü Kahvaltı Hayal Vadisi Restaurant
Serpme Kahvaltı

Hayal Vadisi Restaurant içerisinde bulunan yapay şelale ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz daha birçok alan mevcut. Kendinizi rahat hissedeceğiniz doğal güzelliklerle dolu Hayal Vadisi’nde güne kesinlikle zinde başlayacaksınız.

Sera Gölü Kahvaltı

Sera Gölü yukarısında bulunan Hayal Vadisi Restaurant, Trabzon’da nerede kahvaltı yapılır sorusunun bana göre ilk cevaplarından biridir. Yöresel lezzetler ile hazırlanan serpme kahvaltı; peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, yöreye özel reçeller, muhlama, yumurta, bal, tereyağı, gözleme, turşu kavurma ve kızartma ürünlerinden oluşan zengin bir çeşitlilik ihtiva ediyor. Kahvaltının yanında ikram edilen karadut suyu da organik ve çok lezzetliydi.

Sera Gölü Hayal Vadisi Restaurant

Hayal Vadisi Restaurant Menü 

Kahvaltı Fiyatları

Trabzon Hayal Vadisinde 2 tip kahvaltı servisi var. Kahvaltı fiyatları Serpme Kahvaltı 40 TL, Kahvaltı Tabağı 25 TL.

Yemek Fiyatları

Kahvaltı haricinde romantik bir akşam yemeği için de tercih edebileceğiniz Hayal Vadisi Restaurant menüsü ve fiyatları ise şöyle; Akçaabat Köfte 35 TL, Tavuk Izgara 30 TL, Dana Antrkot 40 TL, Trabzon Kavurma 40 TL, Sac Kavurma 45 TL, Dana Izgara 40 TL, Kuzu Pirzola 40 TL ve Alabalık 50 TL.

Trabzon Hayal Vadisi kahvaltı fiyatları

Sera Gölü Hayal Vadisi Restaurant 08.00 – 23.30 saatleri arasında hafta sonları ve tüm resmi tatiller dahil hizmet veriyor. Sera Gölü Hayal Vadisinde güzel bir kahvaltı yapmadan, dere kenarında kahve içmeden bence dönülmez.

Hayal Vadisi Restaurant iletişim

Şehirdeki kalabalıktan, gürültüden ve hava kirliliğinden kaçıp kafa dinlemek isteyenlerin huzur bulabileceği Sera Gölü Hayal Vadisini mutlaka gezi notlarınız arasına alın. Akçaabat’ın önemli bir tabiat güzelliği olan Sera Gölü ziyaretinizde acıkıp, bir doğa molası vermek istediğinizde ise bu şık restoran size kapılarını ardına kadar açıyor olacak.

Yolunuz bir gün Sera Gölü’ne düşer ve Hayal Vadisi Restaurant ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Trabzon Restoranları ve Gurmex Plus mekanları için linklere tıklayabilirsiniz.

Hayal Vadisi Restaurant İletişim

Adres: Demirtaş Köyü, Yıldızlı – Akçaabat / Trabzon
Sera Gölünden 300 metre yukarıda
Telefon: 0462 666 01 11

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleTaş Park Pide Görele
Sonraki makaleCancik Pansiyon ve Restaurant
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here