Ana sayfa Giresun Restoranları Görele Dondurması Ömer Usta

Görele Dondurması Ömer Usta

Meşhur Görele Dondurması ‘nı denemek üzere Görele’ye geldik. Karadeniz turuna çıkıp Giresun’dan da geçiyor iseniz Görele dondurması yemeden gitmek olmaz!

Görele pideleri ile nam salmış olsa da ilçenin yöresel lezzeti olan dondurmasını da mutlaka deneyin. Görele dondurması ‘nın tarihi yaklaşık 200 yıl evveline dayanıyor. Yıllar öncesinde bir Arnavut tarafından köylerde satıldığı rivayet edilen dondurmanın, o zamanlarda şifa kaynağı olduğu da yörede yaygın söylentiler arasındadır.

Görele Giresun

Görele Dondurması

Giresun’un Görele ilçesinden doğan yöresel bir tat olan dondurma süt, salep, şeker ve meyan kökü ile yapılıyor. Ahşap bir fıçı içerisinde kalaylanmış silindir ile muhafaza edildikten sonra satışa sunuluyor.

Görele dondurması ‘na Görele merkez parkının hemen yanında kurulan dondurma tezgahlarından ulaşabilirsiniz. Yöreye özgü peştamal örtüleri ile süslenmiş bu sevimli dondurmacılar sıra sıra sizi bekliyor.

Dondurmacı Ömer Usta Görele Dondurması
Meşhur Dondurmacı Ömer Usta

Fakat bu dondurma tezgahları içerisinde bizim tercihimiz ve tavsiyemiz Meşhur Dondurmacı Ömer Usta olacaktır. Dondurmacı Ömer Usta Giresun Görele için adeta bir yaşayan efsane.

Çocukluğumdan beri Görele dondurması denince aklıma ilk gelen isim kesinlikle Görele Dondurmacısı Ömer Usta’dır. Ömer Usta yılların değiştiremediği yöresel dondurma tadını, sempatik işletmeciliği ile aynı nefaset ve hizmetle sunmaya devam ediyor.

Giresun Görele Dondurması

Dondurmacı Ömer Usta Fiyatları

Dondurmacı Ömer Usta’da 2 tip sunum var. küçük boy bardakta servis edilen Görele dondurması 2,5 TL, büyük boy bardakta servis edilen dondurma ise 5 TL.

Ömer ustanın tezgahına gidince hem dondurma yiyor hem de kendinizi hoş bir sohbetin içinde buluyorsunuz. Yöresel dokularla bezenmiş tezgahında fotoğraf çekilmek isteyenleri ise asla kırmıyor. Hatta tezgahı bırakıp size bile veriyor. 🙂

Görele Dondurması Giresun

Hikaye de tam da bu noktada başlıyor işte… Dondurma tezgahının başına geçtiğiniz zaman anlıyorsunuz, dondurmacı olmanın o kadar da kolay bir zanaat olmadığını… Sırada onlarca insan varken bir kap dondurmayı aynı ölçü, aynı sevgi ve güler yüz ile hızlıca servise sunmayı başarmayı…

Eğer bir gün yolunuz Giresun Görele’ye düşer ve Dondurmacı Ömer Usta’nın ellerinden nefis Görele dondurması yemek isterseniz mutlaka uğrayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Giresun Restoranları için linke tıklayın

Meşhur Dondurmacı Ömer Usta İletişim

Adres: Barış Caddesi No: 9 Kumyalı – Görele / Giresun

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleSelami Usta Kebap
Sonraki makaleTaş Park Pide Görele
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here