Ana sayfa Gurme Etkinlikler Stockholm Lezzet Festivali İsveç

Stockholm Lezzet Festivali İsveç

653
0

Stockholm Lezzet Festivali – Taste Of Stockholm | 01-06 Haziran 2017

Bu yaz başında yapılacak lezzet festivaliStockholm’ün yeme içme yaşam tarzı hakkında sizi büyük fikir sahibi yapacak. Yemek kültürü Stockholm‘ün sürdürülebilir yaşam modelini oluşturuyor. Organik gıdalaryerel olarak yetiştirilen ürünler, halk pazarları gibi daha bir çok noktayı kapsıyor.

Stockholm Lezzetleri Festivali (Smaka Pa Stokholm) her yıl haziran ayının ilk haftasında mükemmel yemekler tatmak, lezzetli etkinlikler ile ilginç bilgiler öğrenmek için çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Organizasyon Garden Park (Kungsträdgården)’ta düzenleniyor.

stockholm-lezzetleri-lezzet-gurme-festivali-smaka-pa-st-isvec

Stockholm‘ün en ünlü 25 restoran yemekleri ve dünyanın dört bir yanından gelecek şeflerin kendi kültürlerine ait geleneksel yemekleri ile sıra dışı bir mutfak deneyimi sizi bekliyor.  Bu şaşırtıcı etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Stockholm Lezzet Festivali, İsveç‘in yıllık etkinlikleri arasında en büyük olması ve sürdürülebilir çevreye katkı sağlaması yönünden de önemlidir.

Stockholm Lezzet Festivali, Yeşil Stockholm girişimi ile 2011 yılından itibaren doğa ve yeşilden ilham alan, insanları motive eden ve yaşamın sürdürülebilirliğine yönelik bilgiler sunan bir hedefi de festival kapsamına aldı.

Stockholm Lezzet Festivali hakkında daha fazla bilgi almak için festival resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.smakapastockholm.se/english

stockholm-lezzet-yemek-gurme-festivali-isvec

Stockholm Lezzet Festivaline Ulaşım

Stockholm‘ün dört hava alanından birini kullanabilirsiniz. Tüm hava alanları şehir ile çok iyi bağlantılara sahip.. Örneğin, Arlanda Hava alanından şehir merkezine ulaşabilmek için yüksek hızlı tren seçeneğini kullanabilirsiniz. Arlanda Havaalanı ile şehir merkezi arasında 40 km’lik bir mesafe bulunuyor. Yine taksi ile ulaşım en pratik tercihlerden biridir. Arlanda ve Bromma hava alanlarından taksi ile festival alanına ulaşabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken önemli husus İsveç‘te taksi ücretleri genel bir düzenlemeye sahip olmadığından fiyatlar şirketten şirkete farklılık gösterebiliyor.

Stockholm Gezilecek Yerler

Stockholm gezilecek görülecek yerleri, yeme içme ve eğlenceli hayatı ile seyahat için gerçekten heyecanlandıran bir Avrupa şehri..

stockholm-gezilecek-gorulecek-yerler-gezilmesi-gereken-yerler-gezi-seyahat-rehberi-isvec

Genel hatları ile Vasa Museum, Kraliyet Sarayı, ABBA Müzesi, Belediye Sarayı, Tekne ile panoramik şehir gezisi ve Moderna Museet önerilebilir.

stockholm-ulasim-gezi-seyahat-notlari-yazilari-blog-isvec

Stockholm hakkında daha fazla bilgi almak için Stockholm Turizm Bürosu resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.visitstockholm.com/en/See–do/Guides/Stockholm-top-10/

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here