Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Seyir Terrace Rumeli Hisarı Kapandı

Seyir Terrace Rumeli Hisarı Kapandı

Seyir Terrace Rumeli Hisarı kapanmıştır.

Seyir Terrace İstanbul denilince internette ve sosyal medyada bol bol olumsuz eleştiri alan ve genelde insanların memnuniyetsizliklerini dile getirdiği bir mekan aklınıza gelir. Bizde kendimize İstanbul’un en iyi manzaralarından birine sahip mekan gerçekten bu kadar kötü olabilir mi diye sorduk ve cevabını aramak için yola koyulduk.

Seyir Terrace Rumeli Hisarı
Seyir Terrace

Sosyal medyada mekana yönelik en çok eleştirilerden biri fırsat sitelerinden aldıkları kuponlarla Seyir Terrace ‘a gittiklerinde beklentilerin altında bir hizmet gördükleri ve bilgilendirmesi yapılmayan ekstra ücretler talep ediliyor iddiasıydı.

Rumeli Hisarı Seyir Terrace

Bu yüzden bizde herhangi bir fırsat sitesinden 99 TL’lik sınırsız alkol ve 75 TL’lik sınırsız soft içecek sunan 2 kupon satın aldık ve mekana rezervasyonumuzu yaptırdık.

Seyir Terrace ‘a cumartesi günü sahil kısmından, insanı çok yormayan ve enfes bir boğaz manzarası sunan Cemalettin Cami Sokak merdivenlerinden ulaştık. Bizi kapıda kibar bir hanımefendi karşıladı.

Sarıyer Seyir Terrace
FSM Köprüsü Manzara

Bize ayrılan 2 kişilik masamıza oturduk. Seyir Terrace ile ilgili ilk izlenimlerimiz konum, manzara, servis, sunum ve konsept olarak her şey başarılıydı. Personeller çok canlı, güler yüzlü ve verdikleri hizmet eleştirilere göre beklentilerimizin çok üstündeydi.

Agora Meyhane Seyir Terrace
Agora Meyhanesi Seyir Terrace

Mezeler

Seyir Terrace Agora Meyhanesi masamızda 9 çeşit meze ( haydari, Amerikan salatası, şakşuka, kısır, barbunya pilaki, enginar, humus, beyaz peynir vs.) ve mevsim salata vardı. Hepsinin lezzeti gerçekten iyiydi, özellikle şakşuka ve kısırı çok beğendik.

Ara sıcak olarak bir serçe parmağının yarısı kadar sırf vermiş olmak için menüye eklenen peynirli paçanga böreği dışında gece güzel geçiyordu.

Ana Yemekler

Ana yemek olarak ızgara köfte, Girit usulü tavuk ve balık (Levrek veya Çipura) ızgaradan oluşan 3 alternatif vardı. Sadece balık yeşillik ile diğerleri pilav, biber, domates ve patates kızartması ile servis ediliyordu.

Eşimin tercihi Girit usulü tavuk oldu bende biraz tattım gerçekten lezzetliydi. Izgara köfte çevre masalardan gördüğüm kadarıyla kuruydu ve alanların çoğununda tabaklarında kalmıştı. Ben güzel pişmiş ve hızlı servis edilmiş bir çipura yedim.

çipura ızgara Seyir Terrace
Çipura Izgara

Genel olarak yemekler ve mezeler ile ilgili olumsuz bir yorum yaparsam Seyir Terrace emektarlarına haksızlık yapmış olurum birkaç detay dışında her şey çok güzeldi.

Menü ile ilgili yapacağım tek olumsuz eleştiri masamıza getirilen mevsim meyve tabağına yönelik olabilir. Birkaç mandalina parçası, birkaç üzüm ve elma diliminden oluşan gereksiz bir servisti. Ayrıca masaya getirilen şişe sular yüksek ihtimal doldurmaydı, garsonun birkaç kere yeni şişeyi göstermelik bir şekilde açma kapama işlemi yaptığını gördüm.

Köprü Manzarası Seyir Terrace Rumeli
Köprü Manzarası

Seyir Terrace Fiyatlar

Eşim su dışında hiçbir içecek almadı. Ben ise sınırsız alkol bulunan menüyü aldım. Merakla beklediğimiz an gelmiş ve hesabın masamıza getirilmesini bekliyorduk. Normal şartlarda fırsat sitesinde yer alan fiyatlarla hesapladığımızda 99 TL sınırsız alkol menü, 75 TL sınırsız soft içecekli menü ve minicik puntolarla yazılan kişi başı 5 TL servis ücretini topladığımızda 184 TL gibi bir hesap ile karşılaşmalıydık. Fakat öyle olmadı hesap 210 TL geldi. Farkın neden kaynaklandığını sormadım hesabı ödedik ve çıktık. Seyir Terrace ile ilgili sosyal medya da aslında hesap konusunda yazılıp çizilenlerin bir nebzede olsa gerçeklik payının olduğunu görmüş olduk.

Fırsat Sitelerine Düşen Manzara

Bana kalırsa böyle şık bir manzarada kaliteli müthiş bir restoran hizmeti verilebilecekken Seyir Terrace neden fırsat sitelerine düşmüş hiç anlam veremedim. Genel tespitim fırsat sitelerinde fazlaca kampanya yayınlanması kaynaklı müşterilerin fiyat fayda dengesini çok önemsiyor olmasıydı. Ortada bir kampanyanın ve ön ödemesi alınan bir hizmetin varlığı müşterilerin beklentilerini yükseltiyordu. Yani 155 TL olarak belirlenen bir hizmetin bedeli 99 TL’ye indiriliyorsa alınacak hizmet yine 155 TL kalitesinde olmalı ve bu rakamın dışında herhangi bir ücret müşterilerden alınmamalıydı.

Rumeli Seyir Terrace

Hesap dışında Hadigari Fasıl Grubunun ve ses sanatçısı Cesur Arda’nın performansı mükemmeldi gerçekten çok eğlendiriyorlar. 23-24 arası bir oryantal gösteri arasından sonra Cesur Arda’nın canlı performansı ile eğlence gece 2’ye kadar sürüyor.

Çıkışta Seyir Terrace işletmecisi ile görüştük. Kendisinin mekanı devir alalı sadece birkaç ay olduğunu, olumsuz imajı da bildiklerini ve bunu düzeltmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Mekanın yeni sahibi köklü bir tadilata gireceklerini ve eski işletmecilerden kalan kötü imajı yıkıp personeliyle, manzarasıyla ve hizmetiyle çok iddialı bir mekan yapacaklarını belirtti. Zaten sahibi, işletmecisi, personelleri yani kısacası mekanı mekan yapan tüm unsurlar değişmiş ve değişmeyen mükemmel manzaranın ardından bu Seyir Terrace için harika bir haber olmuş diyebiliriz.

Son notlarımı toparlıyayım ve artık bitireyim. Mekanda vale hizmeti bulunuyor ve otopark için ücret alınıyor.

Kahvaltı

Gündüzleri manzaraya daha hakim olacağınız ve keyfini süreceğiniz için kahvaltı seçeneğini göz ardı etmeyin.

kahvaltı Seyir Terrace
Kahvaltı

Seyir Terrace Kahvaltısında bol çeşit ve organik köy kahvaltısı sunuluyor.

Boğazda kahvaltı Seyir Terrace
Boğazda Kahvaltı

Özetle Rumeli Hisarı’nda güzel, samimi, boğaz manzaralı, sıcak bir atmosfer var. Kız arkadaşınızla, eşinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla gelebileceğiniz güzel bir mekan burası.

İstanbul’u seyre dalmak isteyenlere Seyir Terrace tavsiye edilir.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


 Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Seyir Terrace Rumeli Adres ve Telefon

Adres: Rumeli Hisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, Kemalettin Cami Sokak No: 5 Sarıyer / İstanbul
Telefon: 0212 287 80 70

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here