Ana sayfa Lüleburgaz Ne Yenir İçilir Paluza Dondurma Lüleburgaz

Paluza Dondurma Lüleburgaz

796
0

Paluza Dondurma Lüleburgaz‘da İstanbul Caddesi üzerinde bulunan küçük bir kuruyemiş dükkanı aslında. Fakat küçük dükkan ünü kendisini aşan özel bir lezzete sahip. Tam 51 yıldır rengi, kokusu ve lezzeti değişmeden doğal dondurmalar üretiyorlar.

1965 yılından bu yana Lüleburgaz İstanbul Caddesinde aynı yerinde hizmet veren Paluza Kuruyemiş, dondurma çeşitleriyle sıcak havalarda bunalanlara farklı tatlar sunarak yöre halkının parmak ile gösterdiği dondurmacılar arasına girmeyi başarmış. Lüleburgaz’a ne zaman gitsem külahta dondurma tercihimi zaman zaman Paluza’dan yana kullanırım.

Paluza Dondurma

Diyeceksiniz ki hani Balaban Dondurma en iyisiydi? Balaban elbette tatlılarıyla, dondurmalarıyla en iyi mekan. Fakat ben Balaban Dondurma’yı genel olarak profiterol veya keşkül üzeri dondurma yediğimde tercih ediyorum. Bazende Paluza Dondurma’da bu keyfi yaşıyorum. Kaldı ki Balaban Trakya’da zaten bilinen büyük bir marka. Paluza Dondurma ise yıllardır var olan lezzeti ve çeşidi ile benim için alternatif bir seçenek.

Dondurma Çeşitleri

Paluza Dondurma asıl işleri kuru yemişçilik olduğu için belki sizin çok ilginizi de çekmeyebilir, bunu bilemeyiz. Ve en önemlisi damak tadı görecelidir, fakat Paluza Dondurma çok fazla çeşide sahip olması sebebiyle beni mutlu ediyor.

Lüleburgaz Paluza Dondurma

Dönemsel olarak günün/ayın anlam ve önemine göre farklı dondurma çeşitlerini de müşterilerinin beğenilerine sunuyorlar. Örneğin Ramazan aylarında son 9 yıldır Hurmalı Dondurma sunumları ile güzel dönüşler almışlar.

hurmalı dondurma Paluza Dondurma

40 çeşide yakın özel dondurmaları var. %100 organik sütten kendi imalathanelerinde el değmeden üretim yapıyorlar.

Öne çıkan ve size tavsiye edebileceğim Paluza Dondurma çeşitleri arasında; çılgın vişne, cevizli, ekşi elma, bal badem, kukiz, koreolu, damla sakızlı, tutti furitti, bule ice, böğürtlen ve Antep fıstıklı var.

Paluza Kuruyemiş

Bunun dışında Paluza Kuruyemiş’te çikolata, pişmaniye, kuru kahve, taze kuruyemiş, nişan ve söz tepsileri satışı yapılıyor.

Paluza Dondurma kuruyemiş

Burası küçük bir kuruyemiş dükkanı olduğu için oturmaya yerleri ve servis elemanları yok. Aldığınız külahta dondurmanın keyfini hemen 50 metre yakında bulunan Zübeyde Hanım Parkında meşe ağaçları gölgesinde çıkarabilirsiniz.

Kırklareli Lüleburgaz Paluza Dondurma

Yaz aylarında serinlemek için Paluza Dondurma ‘yı güvenle tercih edebilirsiniz. Külahlar arasında kornet külahı maalesef yok. 1 top dondurma 2 TL, şaka gibi. 🙂

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Lüleburgaz Restoranları için linke tıklayın.

Paluza Dondurma Adres ve Telefon

Adres: İstanbul Caddesi No: 33 Lüleburgaz / Kırklareli
Telefon: 0288 417 21 40

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here