Ana sayfa Lüleburgaz Ne Yenir İçilir Park Et Lokantası Lüleburgaz

Park Et Lokantası Lüleburgaz

927
0

Park Et Lokantası Lüleburgaz yazısında 1961 yılında kurulmuş aynı kalite ve atmosferi ile hizmetini sürdüren bir esnaf lokantasını yazacağım sizlere. Park Et Lokantası bana göre Kırklareli Lüleburgaz’da çorba ve sulu yemek yiyebileceğiniz iyi adreslerden biridir.

Lüleburgaz Turgutbey caddesinde yer alan Park Et Lokantası bence şehrin en saygın lokantaları arasında yer alıyor. Çok mistik ve tarihi bir doku içerisinde yer alan lokanta Lüleburgaz’ın merkezi noktasında Sokullu Mehmet Paşa Camii karşısında hizmet veriyor.

Çorbalar

İstanbul‘dan ne zaman Lüleburgaz’a gelsem kelle paça, tuzlama, işkembe ve tavuk suyu çorbalarından birini mutlaka içerim. Çorbaları gayet başarılıdır.

kelle paça Park Et Lokantası
Kelle Paça Çorbası

Ana Yemekler

Ana yemek olarak ise tas kebabı ve ızgara köfteyi önerebilirim. Tas kebabı daha önce yediklerinizden çok farklı. Kavurma tadı bırakıyor biraz ağzınızda damak tadınıza hitap edeceğini umuyorum.

Izgara köfte Park Et Lokantası
Izgara Köfte

Trakya bölgesinde yetişen hayvanlar genel olarak yayılan ve organik beslenen hayvanlar olduklarından lezzetli etlere sahip bunu her zaman söylerim. Dolayısıyla Park Et Lokantası ‘nda ve bu yöredeki diğer lokantalarda kötü et yemek gerçekten zor.

Karışık ızgara Park Et Lokantası
Karışık Izgara

Et Döner

Yine Döner Park Et Lokantası ‘nda güzel yapılan lezzetlerden. Fakat İskender kebap üzerindeki o domates sosu yok mu alıp götürüyor tüm lezzeti. 🙁 Domates sosunu azaltmaları şart.

İskender Kebap Park Et Lokantası
İskender Kebap

Ayrıca o patates kızartmalarını ve turşuları da keşke görmemiş olsaydım. Bir Bursa doğumlu olarak İskender kebabını ana vatanında bol bol yedim. Yine Erzincan‘da yaprak döneri birçok kez denedim. Açıkçası döner konusunda fazla memnuniyetsiz olabiliyorum. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme derler ya döneri sunum ve sos dışında lezzetliydi.

Döner Park Et Lokantası
Döner Porsiyon

Başta da söylediğim gibi Park Et Lokantası ‘nın çorba ve sulu yemeklerine kefil olurum. Tavuksuyu çorbasını mutlak tavsiye ediyorum. Tavuksuyu çorbası harika.

Önemli Bilgi

Personel lokanta yoğun olduğunda bocalayabiliyor ve servis aksayabiliyor. Trakya insanı zaten genel olarak biraz rahat bir profile sahip, şehir dışından gelenler bunu dikkate almalılar. Lokantada herhangi bir menü yok, benmariden yemekleri seçmeli ve ustalara fiyatlarını sorup öğrenmelisiniz.

Kavurma Park Et Lokantası
Kavurma

Fakat ustalar el lezzeti olan başarılı insanlar, yemekler gayet lezzetli. Açıkçası fiyatlar bir ilçe için pahalı ve porsiyonlar biraz küçük.

Ciğer Sarma Park Et Lokantası
Ciğer Sarma

Lezzet noktasını soracak olursanız hemen hemen tüm yemeklerini denediğim Park Et Lokantası ‘nda memnun kalmadığım yemek pek yok gibi. Ciğer sarma ve kavurma alternatif olarak deneyimleyebileceğiniz özel lezzetler arasında yer alıyor.

Park Et Lokantası Lüleburgaz

300 kişilik kapasiteye sahip lokantanın bahçesinde otururken kuş sesleri eşliğinde yemek yemek çok keyifli.

Park Et Lokantası adres telefon

Park Et Lokantası ‘na gidin, görün ve hiçbir şey yemeseniz bile bir çorbasını için, seveceğinizi düşünüyorum.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Lüleburgaz Restoranları için linke tıklayın.

Park Et Lokantası Adres ve Telefon

Adres: Yılmaz Mahallesi, Turgut Bey Caddesi No: 1 Lüleburgaz / Kırklareli
Telefon: 0288 417 30 02

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makalePaluza Dondurma Lüleburgaz
Sonraki makaleYenice Kerimoğlu Restaurant
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here